• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

DEM Partili Sırrı Sakık CHP’ye verdi veriştirdi ‘Siz Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız’

Yeniakit Publisher
2024-02-26 12:01:00 - 2024-02-26 12:03:24

DEM Parti İzmir adayları tanıtım toplantısında Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Bize kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada" şeklindeki sözlerini hatırlattı. Sakık, "Size kaybettireceğiz. Size de AK Parti ve MHP faşizmine de kaybettireceğiz. Siz kimsiniz ya? 2019'da size destek sunduk. Bu belediyelerde bir cennet yarattık size. Siz döndünüz Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız." ifadelerini kullandı. Sakık’ı dinleyenler “Acaba bu konuşmalar Kent İttifakı’nın gizli bir planı mı? CHP, DEM Parti ile yan yana görünmemek için böyle bir senaryo mu gündeme getirdiler. Sanki bu işte bir iş var” diye düşünmeden edemediler.

DEM Partili Sakık, şunları söyledi:

"Çok doğru söylüyor. Evet size kaybettireceğiz. Size de AK Parti-MHP faşizmine de kaybettireceğiz. Allah aşkına siz kimsiniz ya? Siz efendi biz köle miyiz? 2019'da size destek sunduk. Bu belediyelerde bir cennet yarattık size. Siz döndünüz Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız. İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu seçilir seçilmez 'Topal Osman'ın torunuyum' dedi. Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız. Bunları unutuyorlar. Kürdün oyu ile seçileceksin sonra sırtını Kürtlere döneceksin. Biz bunlarla yol yürüyemeyiz. Genel seçimlerde hesapsız kitapsız demokrasi ve barış için destek sunduk. Ancak onlar gidip Ümit Özdağ ile protokol imzaladılar. Böyle bir partiye nasıl destek veririz? CHP'ye sormak istiyorum. Kürt illerinde ne kadar oy alıyorsunuz ki buralarda aday çıkarıyorsunuz? Bunların hepsi tekçi ve ırkçıdır.”

ÖZGÜR ÖZEL NE DEDİ

CHP lideri Özgür Özel, geçen hafta TBMM'de gazetecilerle yaptığı basın toplantısında 2019 yerel seçimlerinde HDP'nin hiçbir talebi olmaksızın AK Parti'ye kaybettirmek için her şeyi yaptığını, 31 Mart seçimlerinde ise tablonun farklı olduğunu söylerken "Bu seçimde gücünü AK Parti'ye değil biraz da muhalefete göstermek talebinde ve görünürde baktığımızda DEM Parti’nin izlediği stratejide kendi sözcüleri, milletvekillerinden okuduğumuz ve yalanlanmayan bir şekilde AK Parti ile 1 Nisan sonrasına yönelik, yani kayyum atama meselesi başta olmak üzere, çeşitli görüşmeler yapılıyor. Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vlkn

“Acaba bu konuşmalar Kent İttifakı’nın gizli bir planı mı? CHP, DEM Parti ile yan yana görünmemek için böyle bir senaryo mu gündeme getirdiler. Sanki bu işte bir iş var” herkesi kendiniz gibi sahtekar zannetmeniz çok normal. çünkü normal hayatta da bu tarz sahtekarlıklar, yalanlar, dolanlar en büyük kurtarıcınız olmuş durumda.özellikle okuyucularınızı gerçeklerden uzaklaştırmak için yaptığınız yalan haberler.

Toshiba

Ekmek yediği kabı pisleyen bir başka mahluk. Bunlar, Evengelist Siyonistlerin işbirlikçi uşakları. Cehennem kütükleri.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23