Değişen otoyol polis araçları dikkat çekti

Otoyol polisleri için hazırlanan ve özel tasarımıyla dikkati çeken araçların kullanımına başlandı.

02 Aralık 2014 Salı 14:30
Değişen otoyol polis araçları dikkat çekti

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün bünyesine kattığı 260 araçtan 2'si Edirne'ye gönderildi. Otoyol trafik polisleri için özel olarak tasarlanan araçların üzerindeki kayan yazı levhası dikkati çekiyor.

YEŞİL ŞERİTLER GÖZE ÇARPIYOR

Avrupa'da olduğu gibi sürücüleri uyaran bu levhalar sayesinde trafik polisleri, otoyol trafiğinde sürücülerle iletişim halinde olacak. Böylece otoyol trafik polislerinin uyarı mesajları sürücülere doğrudan iletilebilecek. Araçların üzerindeki yeşil şeritler de tasarımın ilginç unsurlarından biri.

5 YILDIZ ALDI

Trafik polislerinin hizmetine verilen 260 Corolla, Emniyet Genel Müdürlüğüne geçen ay teslim edildi.Türkiye'de üretilip satışa sunulan 11. nesil Corolla'nın, teknolojik üstünlüğünün yanı sıra Amerikan Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi'nin (NHTSA) yaptığı ayrıntılı genel güvenlik değerlendirmesi sonucunda en yüksek puan olan 5 yıldız aldığı bildirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 02 Aralık 2014 Salı 14:30

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019