Sri Lanka’da yine kirli tezgâh! DEAŞ’a yaptırıp İslamı hedef aldılar

Güney Asya ülkesinde geçtiğimiz pazar meydana gelen terör olaylarını İslam’a mal etme çabaları sürerken ABD’nin maşası olan DEAŞ saldırıyı üstlendi. Sri Lanka Savunma Bakanı Wijewardene ise, olayın Yeni Zelanda’daki cami saldırılarına bir misilleme olduğunu savunarak suçu ülkedeki iki İslami örgüte attı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 12:34
Sri Lanka’da yine kirli tezgâh! DEAŞ’a yaptırıp İslamı hedef aldılar

 Yakup Sarıçiçek 

Dünyadaki şer odakları Müslümanları hedefe koyup, saldırı bahanesi oluşturmak için yine işbaşında...

Güney Asya’da küçük bir ada ülkesi olan Sri Lanka’da istihbaratın pazar sabahı yaşanan terör saldırılarından 10 gün önce “Kiliselere saldırı olacak” ihbarı mektubunu hasır altı eden Cumhurbaşkanı Maithripala Sirisena’nın içinde bulunduğu kirli oyun, İslam işin içine katılarak sürüdürülüyor. Amerika’nın kurup çıkarları için maşa olarak kullandığı DEAŞ terör örgütü, Sri Lanka’daki saldırıları kendisinin yaptığını duyururken, ülkenin savunma bakanı Müslümanları töhmet altında bırakmaya devam etti. Sirisena’ya ihbarı neden hükümetten sakladığı hesabını soramayan Sri Lanka Savunma Bakanı Dinendra Ruwan Wijewardene, ülkesinde yaşanan saldırıların Yeni Zelanda’daki cami saldırılarına karşılık bir misilleme olduğunu iddia etti.

DEAŞ’ı ağzına almadı

Mecliste düzenlenen oturumda ilk bulguları paylaşan Wijewardene, ‘saldırının Yeni Zelanda’nın intikamını almak üzere planlandığını’ düşündüklerini ileri sürdü. Wijewardene, saldırının iki yerel örgüt tarafından gerçekleştirildiğini de belirterek “Saldırı Ulusal Tevhid Cemaati (NTJ) ile JMI tarafından yapıldı” iddiasında bulundu.

Bakan JMI ile ‘Jammiyathul Millathu Ibrahim’ adlı örgütü işaret etti. NTJ ile, ‘Cemaat-ül Mücahidin’ ile bağlantılarının araştırıldığı da belirtildi.

Ancak bu grubun, Bangladeş’te terör örgütü olarak kabul edilen ve aynı adı taşıyan grupla bir ilgisi olup olmadığı bilinmiyor.

DEAŞ’ı ağzına bile almayan bakan,  yerel örgütlerin uluslararası destek olmadan saldırıları düzenleyemeyeceğini de savundu. Ancak büyük güçlerin organizasyonunda bu denli geniş saldırıların yapılabileceğini belirten Wijewardene, kendisiyle de çelişti.

Yazarımız Varol: İddia yalan

Gazetemizin yazarlarından Ahmet Varol da, Sri Lankalı bakanın açıklamalarının mesnetsiz iddialar olduğunu belirterek “Ülkede bugüne kadar Müslümanlar en küçük bir saldırı olayıyla gündeme gelmedi. Hindu ve Hıristiyan Tamil azınlığın hakları için mücadele eden Tamil militanları ülkede geçmişte birçok saldırı yaptı. Şimdi hükümetin Tamil yerine İslami bir örgütü suçlaması tamamen hedef göstermedir. Çünkü Müslümanlar böyle bir saldırıdan yarar değil zarar görür. Dış güçlerinden eliyle yapılan saldırı İslam’a maledilerek Müslümanlar hedef yapılmak isteniyor” diye konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 12:34

YORUM YAZ

  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Tabii ki böyle yapacakları belliydi.Önce fanatik gibi görünen hristıyana cami katliamı yaptır sonra daeşe kiliselerde katliam yaptır.Bu işler böyledir.İslam dünyası ise buna bir şey yapamaz.Çünkü uydurma mezheplerle bölünmüş vaziyetteler.Durmadan cami yapıyorlar.Kur'anı mehcur bırakmışlar .Kur'anı sadece uydurma dini günlerde mest olmak için anlamadan okuyup duruyorlar.Allahın Kur'anında ne dediği ile hiç mi hiç ilgilenmiyorlar.Türkiye hariç hepsi baskı rejimleri altında inim inim inliyor.Yoksulluk had safhaya ulaşmuş.Uydurma bir din yaşayıp adına islam diyorlar.Gelen suriyelilerden anlaşıldığı üzere dört kadınla evlenip duruyorlar.Oysaki Kur'anda tek evliliğin en doğru olduğu söylenmektedir.Dört evlilik savaş,doğal afetler gibi erkeklerin sayısının azalmasında ruhsat olarak verildiğini görmüyorlar.Kur'anı anlamazsan böyle uydurma din öğretilerinin peşinden gidersin ve ayvayı yersin.Senin üzerinden dünyayı kasıp kavururlar ve suçlusu da sen olursun.
  • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
    Her Zaman Yaptıkları Şey. Şerefsiz Hain Alçaklar.
  • SIFONISIFONI1 ay önce
    ISLAMI HEDEF ALDILAR FAKAT ISLAM NE YAPIYOR O MEZHEP BU MEZHEP DEYIP BIRBIRINI YIYOR EGITIM YOK ISLAMDA TEMIZLIK YOK ISLAMDA CALISMAK YOK ISLAMDA HIRSIZLIK COK ISLAMDA SAHTEKARLIK COK ISLAMDA VATAN HAINLIGI COK ISLAMDA SÖZDE TÜRK VE SIYONISTLERE CALISAN COK ISLAMDA MASKESI MÜSLÜMAN MASKENIN ALTINDA HIRISTIYAN COOK ISLAMDA EEE ISLAM NE YAPSIN ISTE ALLAIN GAZABI BUNUN ICIN ISLAMDA BÜTÜN SAVASLAR ISLAMDA ALLAHIN EMRINI YERINE GETIRMEZSEN GAZABIDA BÜYÜK OLUR .

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019