• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu'nun çömezi İsmail Günaçar FETÖ ağzını babasından almış

Ahmet Davutoğlu'nun partisinin en genç Kurucular Kurulu Üyesi olarak parlatılmaya çalışılan İsmail Günaçar, parti tanıtım programında FETÖ'cülerin dilinden düşürmediği "diploma" geyiğini yaparak büyük tepki çekmişti. Günaçar'ın ABD'de yaşayan ve FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen babasının da benzer sözler sarf ettiği ortaya çıktı. Sosyal medyada dolaşan bir videoda baba Recep Turgay Günaçar'ın kendisine ait Youtube hesabında FETÖ'cülerin Türkiye'yi karalamak için piyasaya sürdüğü söylemleri tekrarladığı görüldü.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 19:38:00 - 2019-12-14 21:37:04

Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında kurulan Gelecek Partisi'nin tanıtım toplantısında FETÖ ağzıyla yaptığı konuşmayla gündeme gelen İsmail Günaçar, sosyal medya hesabından skandalı inkar ederek "Yanlış anlaşıldım" dedi.

İsmail Günaçar, Davutoğlu için "En azından diploması var" demişti. Gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Günaçar, "Büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim "diploma" kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı" ifadelerini kullandı.

FETÖ ağzını babasından almış

İsmail Günaçar'ın, ABD'de "Guy Gunacar" ismiyle diş hekimliği yapan babası Recep Günaçar'ın da tıpkı oğlu gibi FETÖ ağzını sıkça kullandığı ortaya çıktı. Sosyal medyada dolaşan bir videoda baba Recep Günaçar'ın FETÖ'cülerin Türkiye'yi karalamak adına piyasaya sürdüğü ifadeleri sıklıkla tekrarladığı görüldü..

OHAL rahatsızlığı gözlerden kaçmadı

Baba Günaçar'ın videoda sarf ettiği sözlerde FETÖ'cülere "zor günler" yaşatan OHAL rahatsızlığı gözlerden kaçmadı. Günaçar, videoda birçok FETÖ üyesi "gazeteci" gibi baskıdan, ifade özgürlüğünden dem vurdu.

15 Temmuz'dan sonra Erdoğan'ı eleştiren videoları dikkat çekiyor

Günaçar'ın FETÖ bağlantıları olduğu iddiaları sosyal medyada dillendirilirken kendisinin 15 Temmuz'dan sonra Erdoğan ve AK Parti'yi eleştiren videolar çekerek Youtube'da yayınlaması da dikkat çekti.

"Her şey güzel olacak"

Baba Günaçar'ın FETÖ söylemlerini sıklıkça tekrarladığı videoyu "Her şey güzel olacak" şeklinde kapatması da dikkatlerden kaçmadı.

Takvim

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dr Fenadü Düklerim

Sahibinin sesiyle konuşuyor
 • Yanıtla

Hatice

Tayyip bey ne kadar fto yu pkk terorunu bitirmek istesede maasallah heryerden bitiyorlar tayyip erdogan sayesinde bu ulkenin hainlerini ogrendik iste osmanlida boyle yikildi ama bu sefer bunlar yikmak ve bolmek istedikce allah bu ulkeye tayyip erdogan sayesinde osmanli zamanindan daha kuvvetli tum dunyaya sozu gececek ve turk islam birligi kurularak kiyamete yakin zamana kadar allahin nuru tamamlanarak buyuk basarilar ve guclu bir ulke olacak insallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23