• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu Ümit Özdağ'a karşı HDP'li dostlarının yanında saf tuttu! 'Kayyıma karşıyım' deyip merhum Kadir Topbaş'ı gündeme getirdi

Yeniakit Publisher
2023-05-25 22:45:00 - 2023-05-25 23:58:28
Davutoğlu Ümit Özdağ'a karşı HDP'li dostlarının yanında saf tuttu! 'Kayyıma karşıyım' deyip merhum Kadir Topbaş'ı gündeme getirdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Kayyıma karşıyım" diyerek Ümit Özdağ karşısında HDP'li dostlarının yanında saf tutarken, akıl dışı bir örnek vererek merhum Kadir Topbaş'ı gündeme getirdi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ümit Özdağ'ın Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaşmasını değerlendirdi.

"Gelecek Partisi olarak kayyım konusunda tavrımız net ve açıktır. Demokrat bir insanın seçilme makamı olan yerlere atanma kabul etmesi mümkün değil." diyerek kayyım konusunda terör sevici HDP'li dostlarıyla saf tutan Davutoğlu, "Kayyım atanması o belediye başkanlarını cezalandırmak değil, onlara oy veren halkı cezalandırmak. Ben bunu kabul etmem." ifadelerini kullandı.

Akıl dışı karşılaştırma!

Davutoğlu zaten büyük çoğunluğu terör destekçilerinden oluşan kayyım atanmış belediyeler için, "Bir suç mu işledi, hukuki süreç tamamlanır, o suçun cezasını çekecek olan çeker. Boşaldığı makam için belediye meclisinde seçim yapılır. Yine seçilmişlerin içinden seçilir." önerisini sunarken, akıl dışı bir örnekle vefat sebebi ile koltuğu boşalan Kadir Topbaş'ı gündeme getirdi.

"Aynen Kadir Topbaş vefat ettiğinde İstanbul’da olduğu gibi. İstanbul’da bir kriter uyguluyorsunuz, Diyarbakır’da başka bir kriter uyguluyorsanız, Diyarbakır halkının iradesini saygı göstermiyorsunuz. Ben bunu kabul etmem. O zaman işte terörle mücadelenin en önemli unsuru eksik kalır. Terörle mücadelede yapmanız gereken şey, toplumun aidiyet bilincini yüksek tutmak. Herkes bu topluma ‘aitim’ diyecek. Verdiği oyun saygı görmediğini gören birisi o topluma aidiyet hisseder mi? Bunları Sayın Özdağ ile de konuşuruz. Dediğim gibi insanların fikirlerinin siyasi süreç içinde esnemesi, karşılıklı müzakerelere varması güzel bir şey."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YILMAZ DURMUŞ

Ahmet Davutoğlu konuştukça batıyor, bu ve bunun gibilerin bakanlık, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapanların icra dönemlerinde nasıl batmadığımıza şaşıyorum. Tabiiki bunlara bu makamları veren RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN böyle kifayetsizlerle hangi zorluklara göğüs gererek bunların zehirlerini akıtmalarına engel olduğu ve gerçek yüzleri ortaya çıkınca Ak Parti Treninden deport edilmişlerdir

Fatih

Şerefsizce algıları montaj videoların,kıvrak zekalı gençlerin değil  bir grup ahlaksızların hazırladığı montaj videoların arkasına sığınıp siyaset yapan AKP.nin ne hallere nasıl feto zihniyetiyle hareket ettiğinin göstergesi zihniyetinizi,din ve imanla hiç alakanız olmadığını gösteriyor,karahasanoglu bu konudaki düşüncelerini merak ediyorum hani siz dürüst muslumansiniz ya,yoksa dinsizin hakkından imansız gelir sözünün arkasina mi,iktidara giden her yol  mubahtir diyenlerdenmisiniz!!!!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23