• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dar pantolonlar tehlike saçıyor! Hamilelerde enfeksiyon riskini artırıyor

İslam alimleri tarafından 'caiz' olmadığı defaatle açıklanan 'dar pantolonların' sağlık açısından da zararlı olduğu anlaşıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kudret Erkenekli, dar pantolon ve naylon içerikli kıyafet giymenin hamilelerde çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceği uyarısında bulundu.

2019-08-18 12:38:00 -
Dar pantolonlar tehlike saçıyor! Hamilelerde enfeksiyon riskini artırıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kudret Erkenekli, dar pantolon ve naylon içerikli kıyafet giymenin hamilelerde çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceği uyarısında bulundu.

Erkenekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dar pantolonların hava geçişine izin vermemesi ve çok sıkı olması dolayısıyla hamilelik sürecinde anne adayları açısından sağlık sorunlarına yol açabileceğini ifade etti.

Hamilelere rahat kıyafetler tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Erkenekli, "Gebelere dar pantolon ve naylon içerikli kıyafetleri kesinlikle önermiyorum. Çünkü gebelikte özellikle mantara ve diğer enfeksiyonlara eğilim artıyor. Annenin doğru bedende kıyafetler ve uygun içerikli çamaşırlar giymesi hem konforu hem de enfeksiyonlara yakalanmaması için önem taşıyor." dedi.

Anne karnındaki bebeğin kendini rahat hissetmesi için annenin sağlıklı olması gerektiğini belirten Erkenekli, annedeki herhangi bir enfeksiyon bebekte sıkıntı oluşturacağı için hamilelik sürecinde doğru kıyafet tercihinin önemli olduğunu anlattı. 

"Hem şık hem de rahat kıyafetler"

Anne adaylarına ilk 12 haftada ağızdan ilaç vermediklerini, 12'nci haftanın sonunda ise ancak mecbur kaldıklarında ilaç yazdıklarını söyleyen Erkenekli, şunları kaydetti:

"Karnında bebek taşıyan bir anne için istediğimiz hiç ilaç kullanmamak ancak bu da annenin doğru beslenmesi, düzgün giyinmesi ve hijyenine dikkat etmesiyle mümkün. Enfeksiyonlara engel olamadığımız takdirde annenin rahatını sağlamak için mecburen tedavi vermek zorunda kalıyoruz. Ancak tabii ki tercihimiz annenin hiç enfeksiyon kapmaması ve ilaç almak zorunda kalmaması. Çünkü anneye verdiğimiz tedaviler bebek için de sıkıntı olabilir."

Erkenekli, anne adaylarına çağrıda bulunarak, "Şıklık bir yere kadar, sağlık her şeyden önemli. Dolayısıyla özellikle bu dönemde annelere hem şık hem de rahat kıyafetler tercih etmelerini öneririm. " ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Paradox

Zaten bunlardan sebep başımıza afat geliyor.
 • Yanıtla

TEŞHİRCİLER!

Dar pantalonu bile göremiyoruz;çıplak dolaşıyorlar!Antalya’da üstsüz dolaşıyorlarmış.İzmir’de de külot kadar mini şort ve geniş!arka kaba etlerini zaten gösteriyorlardı,artık önlerini de gösteriyorlar.Giyiyor göbeği açık,beyaz içini belli eden;ne varsa ortada!Bu ne ya!Ahlaksızlık!Geneleve çevirdiler ülkeyi!Aile maile kalmadı!Kimse evlenmek istemiyor neden?bir sürü elden geçecek tip var!Bunlar teşhirci,ahlak bozucu diye ihbar edilmeliler!Toplum ahlakını bu cins cünüpler bozuyor!Aklı uçkurunda diye iftiralar attıkları,gusüllü müslüman değil! Başörtülüye yobaz,terörist,gerici diyor kendisi başı,bilmem neresi açık olunca!Kendini gûya normalleştirecek böyle! Tecavüzler artmışmış?Neden arttı acaba?Sen aç aç,kudurt nefisleri,kudurtmak da iste,sonra “vay bana tecavüz etti” otobüste! Toplum ahlakı,müslümanlık elden gidiyor ahali!SESSİZ KALMAYIN!DUR DEYİN!ZULME RIZA ZULÜMDÜR!Başörtülüler bile bu ahlaksızlara yaranmaya çalışıyorlar şuursuz şuursuz!Gerçek müslüman olup iffetine,iffetli bacılarımıza sahip çıksınlar!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23