DAEŞ'ın bölge sorumlusu öldürüldü!

Irak'ın Kerkük kentinin kuzey batısındaki Dibis ilçesi yakınlarında Irak Federal Polis güçleri tarafından başlatılan operasyonda biri sözde bölge sorumlusu 7 DAEŞ'lı teröristin öldürüldüğü belirtildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 15:06
DAEŞ'ın bölge sorumlusu öldürüldü!

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün kuzey batısında düzenlenen operasyonda 7 DAEŞ'lı terörist öldürüldü.'' ifadesini kullandı.

ARALARINDA BÖLGE SORUMLUSU DA VAR

Operasyonun Irak Federal Polis güçleri tarafından başlatıldığına dikkati çeken Kemal, ''Öldürülenlerin arasında sözde DAEŞ'ın bölge sorumlusu da var. Bölgedeki saldırıları organize eden kişinin de öldürülenler arasında yer aldığı tespit edildi.'' şeklinde konuştu.

Bölgedeki derelerde çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini belirten Kemal, ''Operasyonda saldırı için kullanılmak üzere hazırlanan bomba düzenekleri de bulundu.'' dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 15:06

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019