"DAEŞ'in bile aklına gelmemiştir" diyen İngiliz gazeteci yazdı: Başlamadan bitti!

İngiliz gazeteci David Hearst, Suudi Arabistan tarafından öldürülen Cemal Kaşıkçı hadisesinin, Veliaht Kral Muhammed bin Selman dönemini başlamadan bitirdiğini söyledi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 13:05
"DAEŞ'in bile aklına gelmemiştir" diyen İngiliz gazeteci yazdı: Başlamadan bitti!

 yeniakit.com.tr 

Dünyaca ünlü İngiliz yayın kuruluşu Middle East Eye haber sitesinin genel yayın yönetmeni David Hearst, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda vahşice katledildiği tahmin edilen Cemal Kaşıkçı hadisesinin, Veliaht Kral Muhammed bin Selman dönemini başlamadan bitirdiğini söyledi.

"Kimse onun yanında güvende değil"

Middle East Eye’daki son yazısında “Trump ve çocuk kral: Muhammed bin Selman'ın saltanatı başlamadan bitti” başlığını kullanan Hearst, veliaht prens bin Selman'ı kasdederek “Kaşıkçı’nın ölümü delilik darbeleriyse, Kaşıkçı’nın ölüm emrini veren kişi tamamen deli olmalı... Onun saltanatı, mantık namına hiç bir şey taşımıyor. Kuralları ve kendisini kayıt altına alan bir şey yok. Bu adam sorgulanma ya da muhasebebi edilme konusunda korkusuz. Bu adamın karşısında kimse kendini güvende hissetmez” dedi.

"DAEŞ’in bile aklına gelmemiştir"

Kaşıkçı’nın ölümü ile gelişen süreci “yıkıcı kasırga” olarak nitelendiren Hearst, Kaşıkçı’nın ölümünün holiganca bir saldırı olduğunu belirterek, “Bu yöntem belki de DAEŞ’in bile aklına gelmemiştir” ifadesini kullandı.

David Hearst, geçtiğimiz aylarda da Cemal Kaşıkçı ile bir röportaj yapmıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 13:05

YORUM YAZ

  • halil45halil455 ay önce
    suud kralligin gizli celikmis video kasetleri mozad ve cie elinde tahdit ve santajla istediklerini yaptiriyorlar, arabistan irana aniden savar acarsa hic sasirmayin cünki ya dünyaya rezir olacaklar yada gizli servise boyun egecekler yani suudlar mecburlar malesef, kasikci olayi o gizli servisler suudlara yaptirdi zorla ve mecburen.
  • AHMETAHMET5 ay önce
    İngiliz gazeteci çok doğru söylüyor. Kaşıkçının üzerine 100 litre tuz ruhu döküp eritip kanalizasyonadökmüşlerdir. Adam buhar oldu gitti.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019