• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çürümüşlüğün listesi! CHP’de eş dost akraba saltanatı

Yeniakit Publisher
2024-02-26 11:53:00 -
Çürümüşlüğün listesi! CHP’de eş dost akraba saltanatı

Sosyal medyaya düşen belediye meclis aday listeleri CHP’deki çürümüşlüğün had safhaya vardığını gözler önüne serdi. Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’nun hazırladığı listeler, CHP’nin nasıl yandaş çiftliğine çevrildiğini kamuoyuna gösterdi. CHP’de ehliyet de liyakat de kalmadığını söyleyen eski CHP’li Mehmet Sevigen “Bu had bilmezlik” derken, Avukat Mustafa Kemal Çiçek de, “Gelen gideni aratıyor. Özel ve İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’ndan da beter” sözleriyle rezalete tepki gösterdi.

Buğra Kardan  İstanbul

Koltuk kavgasının bitmediği CHP’de eş dost saltanatı devam ediyor. Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel’in de ‘olur’uyla mesai arkadaşlarını bir bir önemli mevkilere getiriyor. İBB ve iştiraklerinde yönetici olarak çalışan Mahir Polat’ı Fatih, Mithat Bülent Özmen’i Eyüpsultan, Sinem Dedetaş’ı Üsküdar adayı olarak gösterdi. İstanbul ve diğer illerde belediye meclis aday listelerini de şekillendirdi. Sosyal medyaya düşen listelerde CHP’de yozlaşmışlığın, çürümüşlüğün zirvede olduğunu ortaya koydu.

Parti Ekrem'in oyuncağı oldu

Liste torpilini Akit’e değerlendiren eski CHP’li Mehmet Sevigen, şunları söyledi: “CHP’de ehliyet de liyakat da Hak getire. Yazık ki CHP’de kifayetsiz isimlere önemli görevler, makamlar tevdi ediliyor. Bir yere gelmek için yakın akraba olmak yeterli. Bu dönemde başarılılara, tecrübelilere yer yok. Hazindir ki Ekrem Bey’le CHP aşirete dönüştü. CHP’yi oyuncağı gibi kullanır oldu. Bir yerel idareci çıkıp İzmir’de, Adana’da aday belirliyor. Tarihte böyle bir şey ne görüldü ne de duyuldu. CHP Genel Başkanı gibi davranması akıl alır gibi değil. Bu, had bilmezlik. Ortada lider olmadığı için her şeye müdahale ediyor. Kendine yakın isimleri belediye, belediye meclis adayı olarak tayin ediyor. Zannediyorum, 1 Nisan için hazırlık yapıyor. İBB koltuğunu koruyamadığı takdirde ‘CHP’den bir şey olmaz’ deyip gidecek, kendi partisini kuracak. CHP büyük yara, tahribat aldı. Kolay kolay toparlanır mı, silkinip kendine gelir mi bilinmez. Bunu 31 Mart’ta anlayacağız. Kırgın, küskün seçmen ya sandığa gitmeyecek ya başka limana yönelecek.”

Yağma Hasan’ın böreği Kılıçdaroğlu'ndan beterler

CHP’nin eski avukatlarından Mustafa Kemal Çiçek de şunları kaydetti: “Bir yanda Hikmet Çetin’in yeğeni bir yanda Murat Karayalçın’ın şoförü var. İmamoğlu’nun kuzeni, Gökhan Zeybek’in yeğeni, Necati Özkan’ın ablası var. Yağma Hasan’ın böreği ortada. Görüyoruz ki belediyeler ve belediye meclisleri akrabalara, arkadaşlara dağıtılmış. Ehliyet ve liyakati dikkate alan yok. Seçmenin fikirlerine önem veren yok. Bir Genel Başkan ilçesinde seçimlere giremiyor. Ne kadar garip bir hâl. AK Parti belediye başkan adaylarının mimar, şehir planlamacısı, hukukçu olacağını beyan ediyordu. CHP’de buna riayet edildi mi? Hayır. Kurultaylarda belediye ve belediye meclislerinde adamlarımız olsun telaşındalar. Gelen gideni aratıyor. Özel ve İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’ndan da beter. CHP’yi nereye götüreceğini takipteyiz.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erkan

Ya diğerleri... Hiçbirinin diğerinden farkı yok. Özellikle küçük şehir ve ilçelerde durum Yağma Hasan'ın Böreği. İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi vb. her yere yörenin zenginleri çökmüş vaziyette. Geçmiş dönemde tamamlayamadıkları talanı devam etme azim ve kararlılığındalar. Gerçekten çok yazık oluyor bu ülkeye. Sanırım bu günlerimiz iyi günler, gelecek hiç iyi gelmeyecek.

hasel

CHP,hiçbir zaman parti olamadı,menfaat topluluğudur.İyi bildiğimden yazıyorum.İş bilmezler,bir masa düşünün etrafındakiler sadece kendi menfaatlrını düşünür.Halk,halkçı,demokrasi,Atatürk kelimelerini istismar ederler.Olmayan yoktur.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23