İbrahim Kalın'dan 'Çözüm süreci' açıklaması

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündemde yeni bir çözüm sürecinin olmadığını söyledi.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:45
İbrahim Kalın'dan 'Çözüm süreci' açıklaması

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlarından olan İlnur Çevik'in 24 Haziran'dan sonra yeni bir çözüm süreci olabileceğine dair açıklamasını yalanladı. Kalın, "Gündemde yeni çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yok" dedi.

Dün akşam Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, AK Parti ile MHP'nin yaptığı ittifakın doğu ve güneydoğudaki halkı rahatsız ettiğini söyledi ve seçimden sonra yeni çözüm süreci olabileceğini belirtti.

Çevik'in bu sözlerine Kalın'dan yalanlama geldi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur.

Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır.

Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir."

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 10:45

YORUM YAZ

  • AHMETAHMET8 ay önce
    MEMUR EMEKLİLERİNE ÇÖZÜM BULUN. ÇÖZÜMÜ BAŞKA YERDE ARAMAYIN...
  • AHMETAHMET8 ay önce
    PKK çözüm süreci hakkını kaybetti. Zaten karşımızda PKK değil Amerika var. İLNURÇEVİK bunu söylediyse şaşarım. Ne gerek var seçim öncesi ortalığı karıştırmaya.
  • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI8 ay önce
    Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019