Akıbetleri ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan DEAŞ açıklaması!

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerde tutuklu bulunan DEAŞ teröristlerinin akıbetlerinin ne olacağı sorusuna cevap verdi.

10 Ekim 2019 Perşembe 14:35
Akıbetleri ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan DEAŞ açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Başkanı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Burada başlatılan yeni operasyon hakkında önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, kamuoyunun sıkça sorduğu "DEAŞ'lılara ne olacak?" sorusuna cevap verdi.

"Ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız"

Erdoğan, "DEAŞ'ın en çok zarar verdiği ülkelerden biri Türkiye'dir. En somut başarıları kazanan ülke de Türkiye'dir. Hiç kimsenin ülkemize söyleyecek tek sözü olamaz. DEAŞ tehdidi lafını ağızlarından düşürmeyenlerin bu örgüte ne tür destek verdiklerini gayet iyi biliyoruz. Ülkemiz üzerinden Suriye'ye geçmeye çalışan DEAŞ sempatizanları konusunda bildiklerimizi anlatsak bunların sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Kamplarda tutulan DEAŞ'lılar soruluyor. DEAŞ'ın başımıza bela olmasını istemediğimiz gibi, dünyanın da duçar olmasını arzu etmeyiz. DEAŞ'lılara ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Cezaevinde tutulması gerekenleri cezaevinde tutacağız, uyruğu belli olanları geri göndereceğiz. Kadın ve çocukları da kendi toplumlarına kazandırma gayretinde olacağız" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, bölgede 12 bin DEAŞ'lı olduğunu açıklamıştı. Ancak Erdoğan, Türkiye'nin operasyon yapacağı bölgede bin 500-2 bin civarında terörist olduğunu belirtmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 14:35

YORUM YAZ

 • misafirmisafir5 gün önce
  ÜLKELERİ KABUL ETMEZSE,ÇOCUK VE KADINLAR HARİÇ,ULUSLARARASI SULARA BOTLARLABIRAKILACAKBU GİBİ İŞLERE GİRİŞMELERİNİN CEZASI OLARAK.ÇOCUK VE KADINLAR MEMLEKETLERİNE İADE EDİLECEKVEYA BM YE TESLİM EDİLECEK.
 • talhatalha5 gün önce
  esir alalımda besleyelim mi. ? insan olduklarına inanmıyorum..onlar evrim teorisi mahlukları
 • kalelikaleli5 gün önce
  o alçaklar da en az pkk pislikleri kadar tehlikeli alçak bir pislik topluluğudur onlar da yok edilmelidir.
 • tuğrultuğrul5 gün önce
  Reisimiz, Başkomutanımız bunlarda gebertilmeli çünkü bunlarda Siyonist .....leridir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019