• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı! 'Unutmadık, unutturmayacağız'

Yeniakit Publisher
2024-02-29 22:28:00 - 2024-02-29 23:07:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı! 'Unutmadık, unutturmayacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülke tarihindeki darbelerin analizini yaptığı açıklamasında, darbeci zihniyetle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Darbelerin ülkeye olan zararına değinen Erdoğan, "Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma yolculuğu her darbede, her cunta girişiminde, her siyasi ve ekonomik krizde, her sosyal kargaşada kesintiye uğradı." dedi.

"Menderes’i hoyratça Başbakanlık koltuğundan indirip darağacına gönderen zihniyet, 28 Şubat darbesinde kendince daha incelikli yöntemler kullandı." diyen Erdoğan, "Kafa aynı kafaydı, sadece metot farklıydı." tespitini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kara günleri unutturmayacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

Bu darbe girişiminin elebaşlarından birinin, gerekirse ülkemizin nüfusunun birkaç milyon azalmasından ziyan gelmeyeceğini söylediği rivayet edilir. Hatta dönemin cuntacıları, 28 Şubat’ın bin yıl süreceğini ilan etmişlerdir.

Kılık kıyafetinden dolayı kadınların okuma ve çalışma haklarının gasbedildiği… Millî irade hazımsızlığının en sefil örneklerinin sergilendiği… Sermayenin renklere bölünerek baskı altına alındığı… Bazı medya organlarının darbe bülteni gibi yayınlar yaptığı…Velhasıl demokrasi, hukuk, adalet ve özgürlük namına ne kadar değer varsa hepsinin çiğnendiği o kara günleri unutmadık, unutmayacağız. Allah güzel ülkemizi bir daha bu faşist zihniyetin eline düşürmesin…
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salih

28 ŞUBAT'IN TEK HEDEFİ VARDI YÜCE DİNİMİZ İSLAM.... ASKER POLİS ÖĞRETMEN ÇOCUK KATİLİ PKK PYD FETO DHKP LGBT 28 ŞUBAT İÇİN TEHLİKE DEĞİL İDİ ZATEN PKK PYD FETO DHKP LGBT İLE İÇİÇE İDİ O YÜCE DİNİMİZİ DÜŞMAN GÖRE HAİNLER ALLAH CC LANATİ YÜCE DİNİMİZİ VATANIMIZA ZARAR VEREN MÜNAFIK SİYONİST KÂFİRLERİN ÜZERİNE OLSUN AMİN

Millet

Milli uçağımız Kaan için uçamaz diyen çapsız gazeteci 28 şubat sürecinde başörtülü kızlarımıza öylesine çirkin sözler söylüyor ki akla ziyan devlet bunları yargılamalı hesap sormalı.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23