Seçim 2019 Sayfası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 20:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü.

Görüşmeye ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığından açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Donald Trump ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan son gelişmeler ele alınmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, mevkidaşının Suriye’den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, bu çerçevede Türkiye olarak NATO müttefikimiz ABD’ye her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu hatırlatmışlardır.

Bölgede otorite boşluğu meydana gelmemesi için Münbiç Yol Haritası’nın tamamlanması, ayrıca çekilme kararının hayata geçirilmesini engellemek isteyen unsurlara fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan iki lider, kamuoyuna yönelik sağlıklı iletişimin önemine değinmişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Sayın Trump, Suriye’nin toprak bütünlüğü temelinde ülkenin kuzeyinde terörden arındırılmış güvenli bir bölge oluşturulması fikrini de ele almışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız görüşmede, Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ülkemizin amacının ulusal güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri DEAŞ, PKK ve PKK’nın Suriye uzantıları ile mücadele etmek olduğunu vurgulamışlardır.

Görüşmede ikili ekonomik ilişkilerin ileri seviyelere yükseltilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 20:35

YORUM YAZ

 • ihsanihsan3 ay önce
  hadi erdoğana diklenseya sıkar
 • SelimSelim3 ay önce
  Trump denen hokkabaz senle hala bir güzel oynuyor. Mitinglerde millete Ey ameriga demekle olmuyor. Gücün varsa girersin Suriyeye yoksa da güçlü biri ile anlaşır öyle yaparsın. Ama seni evirip çevirip her gün arkandan vuran birine hala müttefik deyip onun ağzına bakman sana artık hiç yakışmıyor. Bu milletin de sana inancı her geçen gün çok çok azalıyor.
 • Karamanlı Karamanlı 3 ay önce
  Metin deniz olunca seksen milyonun önünde fırça, had bildirme, Trump hala “sayın”, hani öleceksek adam gibi ölecektik.
 • asil duruşasil duruş3 ay önce
  trump efendi ülkeni, ekonomini mahvederim. bizim ki diyor ki "nato müttefiğimiz ABD'ye desteği vermeye hazırız" söz konusu kılıçdaroğlu olsa mahkemeye verir tazminat davası açardı.. bununla yetinmez hain, terörist, bölcü ve fetöcü derdi... demek ki bizim kinin erkekliğimuhaleflete ve esede yetiyor...
 • HalitHalit3 ay önce
  Gorusmenin tamamini yayinlarmisiniz obur gazeteler yayinlamis. Haberleri tam okumak istiyoruz saygilar.
 • hayat hayat 3 ay önce
  600 yıl dünyaya hükmetmişbir imparatorluğun varislerinin hali bu mu olacaktı.. Trump yüzümüze tükürse yağmur yağıyor diye neredeyse şükredeceğiz...
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu3 ay önce
  başkan sen ilim sahibi birisin Allah kafirleri dost edinmeyin diyor bunlara güven olmaz bir gün önce böyle birgün sonra şöyle konuşurlar
 • İntertiumİntertium3 ay önce
  By kırmızı turp ile görüşüp duracak tabi başka nörecekti
 • HadHad3 ay önce
  Reis üç beş saat önce Türkiyeyi tehdit eden Trump'a "HADDİNİ" bildirmiş.!!!
 • SadeddinSadeddin3 ay önce
  Reis kesinlikle tramp'a Ya sen ne geveze adammışsın demiştir
 • nostaljinostalji3 ay önce
  yakında dost ve müttefik Abd ie Suriye konusunda anlaştık derler . Biz eminiz.bundanRahip Johnson olayında da öyle olmuştu. Abd ye meydan okumak ve sonra altlan almak AKp hükümetinin genel taktiği. Belkide Seçim için anlaşılmış olantaktik senaryolardır bunlar Kimbilir. Ekonomik olarak zaten batmış ve müflis bir politikayı hala ayakta tutmak istemektedirler. Birilerinin CHP ye dediği gibi. Hayatları yalan olmuş hayatları....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019