• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi’den farkı yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 Kasım’daki ABD ziyareti öncesi kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den bir farkı yok. Ve yüzlerce insanın kanına giren bir örgütün oda başındadır. Burada benim görüştüğüm terörist iyi, görüşmediğim kötü diyemeyiz" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-07 19:34:00 - 2019-11-07 19:43:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi’den farkı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge, mülteci sorunu ve Avrupa Birliği'nin tutumu ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Erdoğan 13 Kasım'da Trump ile yapacağı görüşmeyle ilgili bir soruya da yanıt verdi.

"Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den farkı yok"

Erdoğan, "Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den bir farkı yok. Ve yüzlerce insanın kanına giren bir örgütün oda başındadır. Burada benim görüştüğüm terörist iyi, görüşmediğim kötü diyemeyiz. Kendini öldüren bir terörist, aynı şekilde sayın Obama döneminde de Usame Bin Ladin bu şekilde öldürülmüştü. Demek ki sadece bu tür terör örgütlerinin başlarında olanları öldürmekle terör bitmiyor. Ortak dayanışmamız çok çok önemli. Hele hele stratejik ortak olarak da biz bu ortaklığımızın gereğini yerine getirmemiz lazım" dedi.

"Biz S-400'ü aldık bu iş bitti"

ABD ile yaşanan S-400 krizine ilişkin konuşan Erdoğan, "S-400 konusunda bize patriotlar verilmediği için biz kendimize savunma sistemlerinde alternatif aradık ve S-400'ü aldık. Biz S-400'ü aldık bu iş bitti. Ama Amerika bize Patriot verecekse, şartlar uygun olması halinde alabiliriz. Bunu da kendilerine teklif ettik. Bu konuda "kongreden geçmesi lazım" diyorlarsa, kongreden geçirsinler, teklifi versinler. Biz de değerlendirmemizi yapalım. Bizim Amerika'ya karşı bir ön kabulümüz olmamıştır. Hava taşımacılığından en önemli markalarından bir tanesi olan THY, bugün ihtiyaçlarının çok ciddi kısmını Amerika'dan karşılıyor. Boeing'leri oradan alıyor. THY, dünyada en fazla destinasyona uçan bir şirkettir. Bütün bunları görmemiz lazım, görmemezlikten gelemeyiz" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Furkan

Sormazlarmi niye alamiyorsun diye.
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Reiz bu söylediklerini gönül isterdi ki diplomatik bi dille Trampın o terbiyesiz mektubuna cevap gönderip "Eyy Tramp Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den bir farkı yok. Yüzlerce insanın kanına giren bir örgütün başındadır. Burada benim görüştüğüm terörist iyi, görüşmediğim kötü diyemesin. Biz S-400'ü aldık ve bu konu bitti. Dolayısıyla Patriyotlarınızında bi kıymeti harbiyesi artık kalmadı. Her ne kadar milli hava yolumuz THY Amerikadan ucak parcaları satın alsada artık düşen BOING ucaklarınız yerine AIRBUS ucakları alacagız. Bi daha da bana mektup yazarken her aklına geleni yazma ben koca Türkiye Cuhuriyetinin en tepesiyim, yoksa ne senin ne de askerinin Orta Doguda esamesi okunmaz, bil ki tepeleriz."
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23