• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan yoğun Filistin diplomasisi! İngiltere Başbakanı ve İran Cumhurbaşkanı ile görüştü

Yeniakit Publisher
2023-10-16 15:35:00 - 2023-10-16 16:11:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan yoğun Filistin diplomasisi! İngiltere Başbakanı ve İran Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Filistin-İsrail arasında yaşanan çatışmalara ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Filistin-İsrail meselesi konuşuldu.

İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, görüşmede, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalı süreç, bölgede artan gerilim ve çözüm için atılması gereken adımlar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, çatışmaların bir an önce sona ermesinin bölge ve dünya barışı adına önemli olduğunu, Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması için Türkiye'nin yoğun çaba sarf ettiğini, gerilimi artırıcı adımlardan uzak durulması gerektiğini ve İsrail-Filistin meselesinde karşılıklı atılacak müspet adımların kalıcı çözümü beraberinde getirebileceğini ifade etti.

İngiltere Başbakanı Sunak görüşmesi

Yoğun Filistin diplomasisi sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsrail-Filistin çatışmalarının geldiği nokta, barışın bölgede tesisi için izlenmesi gereken politikalar ve ağır insani krizin çözümüne yönelik acil tedbirler ele alındı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Filistin meselesi görüşüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye'nin Gazze'deki insan hakları ihlallerine karşı, başta Batılı ülkeler olmak üzere, uluslararası toplumun etkin çıkışlar yapması gerektiğini, krizi derinleştiren kışkırtıcı adımlar yerine yıllar boyunca Filistin'e verilip tutulmayan sözlerin hatırlanması ve gereğinin yerine getirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Leyl....

Rishi Sunakin kolundaki kirmizi bilezik Kabbalah bilezigi..

İzmir

Bir dakkaya ne oldu
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23