Erdoğan: Hiçbir Haçlı bozuntusu yükselişimizi durduramaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya'da düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti.

17 Mart 2019 Pazar 18:26
Erdoğan: Hiçbir Haçlı bozuntusu yükselişimizi durduramaz

Başkan Erdoğan, Antalya'daki mitinginde önemli mesajlar verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar;

120 bin kişiyle İzmir'de mitingimizi yaptık. 31 Mart'ta İzmirin'in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum.

'Hiçbir Haçlı bozuntusu yükselişimizi durduramaz'

Antalya böyle dik durdukça hiç bir Haçlı bozuntusu aramıza giremez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin.Hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye'nin yükselişini durduramaz. Biz sadece Allah'ın huzurunda, rükuda ve secdede eğiliriz. Başka hiçbnir yerde değil.

17 yıldır vatanımıza olan minnet borcumuzu, milletimize olan vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Biz muhalefet gibi söz değil hizmet üretiyoruz, eser üretiyoruz. Biz herkesin kıyafetine, inancına, hayat tarzına kefiliz.

'Sen bunu nasıl söylersin'

Hatay Belediye Başkanı ne diyor, oy yoksa hizmet de yok. Sen bunu nasıl söylersin? Senin görevin oradaki hizmeti yapmak. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Bizim Güneydoğu'da milletvekili çıkaramadığımız yerler var. Biz oralara da hizmet götürdük, oralar da bizim vatanımız.

'Kimse için ayrımcılık yapmadık'

CHP ne demektir. Çöp, çukur, kötü yapılaşma her şey var. 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım, kimse için ayrımcılık yapmadık. Seçim dönemlerinde neyi vaat ettiksek, Allah'ın izniyle onları sunduk. CHP, Sosyal devlet kavramının içini boşaltırken biz en güzel şekilde tatbik ettik. Lafla güzellik olmaz dedik. Her şehrimize güzelliklerle damga vurduk.

Siyasetçi sözünün eri olan kişidir. CHP Genel Başkanı gibi meydanlarda atıp tutmak mesele değil, vaat ettiklerini gerçekleştirebilmektir.

Müjde üstüne müjde!

Son 17 yılda Antalya'ya 40 katrilyon yatırım yaptık. Sadece eğtiimde 2,1 milyar liralık kaynak kullandık. 4 yeni üniversite kurarak üniversite sayımızı beşe yükselttik.

Yeni bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Antalya'nın en büyük Millet Bahçesi olacak. Sağlık alanında yeni bir devrime imza atıyoruz. TOKİ vasıtasıyla 4432 konut projesini hayata geçirdik. Kepez'in mülkiyet meselesini biz hallettik. Kepezli kardeşlerimin özlemle beklediği tapularına kavuşturuyoruz.

"Antalya bizim vitrin ve marka şehirlerimizden biridir"

Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 640 kilometreye çıkarttık. Son 17 yılda Antalya'da 19 baraj 3 gölet yaptık. 10 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Antalya-Alanya-Gazipaşa yolunda da 2 seneye kadar hizmete sunuyoruz. Antalya'yı İstanbul'a Manisa'ya bağlayacak hızlı tren porojes için etüd çalışmaları sürüyor. Antalya'da hava trafiğinde çok ciddi artış yaşandı. Antalya bizim vitrin, marka şehirlerimizden biridir.

"Çiftçilerin yaralarını sarıyoruz"

Antalya'daki yatırımcılarımızı destekleyerek ilave istihdam oluşturduk. Antalya'daki yatırımcılarımıza 27 katrilyon liralık destek verdik. Antalya sadece turzmin değil tarımında vitrini. Hortum felaketinden etkilenen çifçilerin yaralarını sarıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun meleselesi üzüm yemek değil, çiftçiyi dövmek. Son 17 senede çiftçilerimize 127 katrilyon liralık destek ödemesi yaptık. Stokçuluk yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışanlara göz açtırmayacağız.

"Nereye giderlerse gitsinler peşlerindeyiz"

Yeni Zelanda'da yaşanan olay karşısında oradaki bir siyasetçi müsvettesi terörü İslama fatura etti. Bizim Güneydoğu Anadolu, Ege, Marmara, Akdeniz bölgemiz var ama Kürdistan yok. Ha sen orada yaşamak istiyorsan Irak'ın küzeyinde var. Defol git oraya. Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşlerindeyiz. Orada da kovalacağız. Dünyanın hiçbir ülkesinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 18:26

YORUM YAZ

 • hasanhasan3 gün önce
  nereye yukseliyon a.....anca bize yukseliyon
 • osman niyaziosman niyazi3 gün önce
  "Aile" kurumu yok oldu.Kadın istihdamında da Avrupa Birincisiyiz.(İlgili Bakanın sözleri.Benim değil) Bu başarı aslında Bakanın (Kadının evini-çocuğunu bırakıp sokağa çıkmasına yönelik) çalışmalarından değilde,'FAKİRLİK' ten kaynaklandı.Toplum Tüketime/Bankalara mahkum edilmişvaziyette.Ailede kaç kişi varsa (Cümbür cemaat) çalışmak zorunda bırakıldı.
 • vatandaşvatandaş3 gün önce
  peki ya hçlıları öven arşiv konuşmalarına ne demeli hey bukalemun münafık
 • Mert K.Mert K.3 gün önce
  Uçuyoruz maşallah; Elektrik, su, doğalgaz mazot, benzin, et, süt, sebze-meyve fiyatlarındaki yükselişimiz buna misal değil mi?
 • cemcem3 gün önce
  yükseliş eksi büyümeyle mi olacak reizzz
 • EytEyt3 gün önce
  Eyt
 • Yiğit Yiğit 3 gün önce
  Uyanış vakti yorumcusu sende biraz fetö iyiliği var gibi.
 • İsmailİsmail3 gün önce
  Uyanış vakti adlı yorumcu ..sen herhalde mozambikte yaşıyorsun gel kardeşim Türkiye ye bak biz 18 yıl önce uyandık biz4milon mülteciye bakıyoruz arada kaynarsın sende geçinip gidersin.
 • UYANIŞ VAKTİUYANIŞ VAKTİ3 gün önce
  18 yılda Türk Toplumu tarihinde görülmemiş bir şekilde çökertildi.Artık UYANIŞ vaktidir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019