• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP ve DEM Parti'nin 'son dakika' oyununu açıkladı

Yeniakit Publisher
2024-02-23 16:25:00 - 2024-02-23 17:01:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP ve DEM Parti'nin 'son dakika' oyununu açıkladı

Balıkesir'de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Muhalefette rezillik diz boyu. Oynadıkları oyunlar kendi ayaklarına dolanıyor. Muhalefet cenahında her şey gizli kapaklı olduğu için kimin kiminle yürüdüğü, kimin kime borçlandığı tam bir muamma. İstanbul'da yaşanan komediyi görüyorsunuz değil mi? Kaybedeceklerini görünce panikle sağa sola saldırmaya başladılar. Birileri 'son dakikaya kaldık, aday listelerini yetiştiremedik' numarasıyla kendi akıllarınca milleti kandırmaya çalışıyor' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'de Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bugün bu alanda 85 bin kişi var

31 Mart seçimlerinde mutlaka yüzde 50'nin üzerine bir oy oranı ile Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin yanında yer almanızı bekliyorum. Tarihi ile kültürü ile eşsiz tabiatı ile baş tacı insanı ile Balıkesir kendine yakışanı yapacaktır. Şu anda resmi rakamları istedim. Bugün bu alanda 85 bin kişi var. Maşallah. Yolda caddeler boyu Balıkesirli kardeşlerime hep beraber olduk. Bu ne güzellik böyle. Birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar şimdi de bunu televizyon ekranlarından ulu orta dillendirmeye hatta açıkça ödenmesini istemeye başlamışlar.

Muhalefette kimin kime borçlandığı tam bir muamma

Muhalefette kimin kime borçlandığı da tam bir muamma. Siyasetin adeta bir kabzımal hesabına dönüştürülmesi utanç verici. Benim bildiğim Balıkesir bu oyunu bozacak basirete sahiptir. Kaybettirme siyasetinin bu şehre faydası olmaz.

Birileri son dakikaya kaldık numarasıyla milleti kandırmaya çalışıyor

İstanbul'da yaşanan komediyi görüyorsunuz değil mi? Birileri son dakikaya kaldık, aday listelerini değiştiremedik numarasıyla milleti kandırmaya çalışıyor. Neyse ki milleti kandırmak isterken bile işlerini doğru dürüst yapamıyorlar da oynadıkları oyunlar ayaklarına dolanıyor. Muhalefet partilerindeki iç çekişmeler de ayrı bir facia. Rezillik diz boyu. Biz İstanbul'da Murat Kurum, Ankara'da Turgut Altınok, İzmir'de Hamza Dağ, Balıkesir'de Yücel Yılmaz ismini belirlerken şehirlerimizin Türkiye Yüzyılı yürüyüşüne ayak uyduracak profiller olmasına dikkat ettik. Muhalefet tarafında herhangi bir ölçü yok.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kent uzlaşısı diyerek Kandil'le uzlaşı arayışına girdi

CHP'ye gönül verenler adına biz de üzülüyoruz. Bunca yıldır karşı karşıya olduğumuz CHP'nin ülke ve milletin geleceği için hiçbir projesi bulunmadığını zaten biliyoruz. Hepsinin üzerine son dönemde bu parti, varlığını sürdürmek için kendine her yolu mübah sayacak kadar bir yola savruldu. Kent uzlaşısı diyerek Kandil'le uzlaşı arayışına girmesi, CHP'nin bu ülke ve milletle hiçbir ortak noktası kalmadığına işaret ediyor. CHP artık kurulan oyunların piyonu haline gelmiştir. Koskoca CHP'yi bölücü örgütün güdümündeki DEM'in ve marjinal örgütlerin oyuncağı haline dönüştürenler utansın. Biz kendi işimize bakacağız.

Bunlar bütçede değil eser ve hizmet engelli

Bunlar bütçede engelli değil, bunlar eser ve hizmet engellidir. Milleti kandırarak makam elde etme siyaseti eski Türkiye'nin tarzıdır. Bizim demokrasi ve kalkınma atılımları sayesinde ülkemizde siyasetin işleyişi değişti. Eskinin korku ve laf cambazlığı ile kifayetsizliği gizleme siyasetinin yerini eser ve hizmet siyaseti aldı. Eskinin geçer akçesi zübük siyaseti işlemez, işlemiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zara

kurdum oyum chpye ....

Dilin Kemiği Yok

Reis onu bunu geç Erzincan İliç'e astronot kıyafeti ile giden provokatör k.pekler var bu ülkede
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23