Karamollaoğlu'ndan Trump'ın skandal tehdidine tepki

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik skandal tehdidine tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur." dedi.

08 Ekim 2019 Salı 09:59
Karamollaoğlu'ndan Trump'ın skandal tehdidine tepki

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türk ekonomisinin çökertilmesiyle ilgili açıklamalarına sert şekilde tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamada bulunan Karamollaoğlu, Trump'ın açıklamalarını küstahlık ve hadsizlik olarak değerlendirdi.

Trump'ın iki yüzlü ve küstah olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "ABD Başkanı Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur" dedi.

Trump'ın açıklamalarını iç kamuoyuna yönelik aldatıcı ifadeler olduğunu savunan Karamollaoğlu "Askeri politikalarda etkisi olmayan Trump, kendi iç kamuoyunu tatmin etmek için bu tür basit tehditlere başvurmaktadır. Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 09:59

YORUM YAZ

 • DERTLİDERTLİ7 gün önce
  .........
 • yusufyusuf7 gün önce
  hadi amerika iki yüzlü politika yapıyor onu anladık peki senin yaptığın nedir by temel sende ikiyüzlü politika yapmıyormusun chp nin dizinin dibinde ne arıyorsun
 • can ugurcan ugur7 gün önce
  yapma temel... trübünlere oynama,,, pkk ya verdiğin destek ne kadar abd dostu olduğunu ve proje olduğunu destekliyor...
 • millimilli8 gün önce
  VATANDAŞ RUMUZLU seçim zamanı chp hdp yle beraber hareket et sonra günah çıkarmak şirin görünmek için abd ye salla sonra helal olsun de ben lafa değil icraata bakarım seçimlerde beraber hareket ettiklerinin suriyede silahlı güçleriyle savaşacaz yemezler
 • Yavuz demirYavuz demir8 gün önce
  Amerikadan bana ne diyebilen lider lazımbunu diyebilecek milligorusculer diyebilir
 • Kul Ahmet Söyler SözüKul Ahmet Söyler Sözü8 gün önce
  Karamollaoğlu gibiler böyle zamanlarda günah çıkarırlar,hiç unutmayın. Söylenen her süslü söze kanmayın, üzerine hiç yatmayın. Söylenen söz doğru da olabilir söze bakın ama söyleyene hiç bakmayın. Kul Ahmet eğri büğrü eder bir kaç laf almazsanız almayın ama çöpe hiç atmayın.
 • hülyahülya8 gün önce
  VATANDAŞ RUMUZLU vatandaş ..gerçekten buna inanıyorsan zeka ölçümü yaptır..
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Helal sana. Temel bey gümbür gümbür geliyor. Bütün Türkiye,Temel beyi konuşuyor.
 • nene hatunnene hatun8 gün önce
  ÇOCUKLARIN OYUNU OLAN TOPAÇ, GİBİ ADAMSIN KİM BELİNE İP DOLARSA O TARAFA DÖNÜYORSUN...
 • Myavuz Myavuz 8 gün önce
  Ya hu akit yetkilileri,bu tabela partisi liderinin açıklamasını yayinlamak "sivri sineğin sesini mikrodina vermek" gibi olmuyor mu?Müsbet bile olsa bu haddini bilmez hep. isbirlikcisini görmek ağrıma gidiyor
 • orhanorhan8 gün önce
  sayın karamolla tıpkı rahmetli erbakan gibi bana ne amerikadan diyor bazı içimizdeki sakallı hüsnüler hala adamı eleştirmekden geri durmuyor bir kerede tebrik edin ne olur.sizin gibi düşünen insanlar olmasa türkiye huzurlu özgür rahat bir ülke olur...
 • SeyfullahSeyfullah8 gün önce
  Biraz daha kükre kiİngiliz anahtarı olduğun belli olmasın bu..k herif
 • can ugurcan ugur8 gün önce
  bunların yeni oyunu bu!!!! BAY TRUMP U KIZDIRIPÜLKEMİZE BASKI YAPMASINI İSTEYEN TİPLER BUNLAR..TEMEL SEN GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ...
 • ihsanihsan8 gün önce
  Birieri 1 ay sonra gider bugün düşmanım dediği ile dost olur. onun için gaza gelmeye gerek yok..... !!!!Milli Görüş siyaseti zaten anti amarikan siyaseti bunu da bilmeyen yok...!
 • AhmetAhmet8 gün önce
  Karamollaoglu durumdan vazife çıkarmaya çalışıyor madem öyle neden chp hdp ile ayni safa bence hiç inandırıcı değil eget gerçek vatan severse hdp il birlik olmaz
 • ömerömer8 gün önce
  ya bi git geride gelme diyecemde recaiden sonra düzen tutmadınız gitti
 • hizipsavarhizipsavar8 gün önce
  gönül ister diki aynı tepkiyi hdp pkk ve dhkpc ile el ele kol kola olna chp yede gösterseydiniz. şimdi artık çok geç KIRILAN KALBİN MİMARI olmazsınız. saadet bitti the end
 • YozgatlıYozgatlı8 gün önce
  Reis her taşın peşinden koşar, neden böyle bir cevap veremiyor?RTE korkuyor bana dava açarlar diye.RTE hadi bir “eeeyyy Tramp” diye bağır yerler oynasın.
 • Nadir görülenNadir görülen8 gün önce
  Böyle mahluklari haber yapmayın. Sonra kendilerini doğru yolda sanarlar
 • Oğuz TürkenOğuz Türken8 gün önce
  Amerikan politikaları emrinde hareket et, kâfirleri dost edin,sonra kalk numara sureti haktan görünmeye çalış.M.vekilin Almanya'da kâfir vatan haini kanun kaçakları ile vatan aleyhine basın toplantısı yapıp ülkeyi aklınca bir başka kâfirlere kötülerken neredeydin hasba.Hincimizdan cekememezliginizden kâfir lerle kolkola olmaktan vazgeçip, tövbekar olmadan asla ve kat'a ;silindiniz.
 • HadraHadra8 gün önce
  Milli Görüşün Gömleğini Giymenin Mesuliyet ve İcabıdır. Yoksa Allah Hesap sorar Allahın İzni ve İnayeti ile İslamın Birliği ve Dirliği gerçekleşecektir.Kafirler ve Müşrikler İstemesede!! Türkiye de İnanç ve Milli davayı benimsemişler bir araya inşallah.
 • Ax111Ax1118 gün önce
  ABD çekilmiyor dostlar. Adı “çekiliyor” veya “çekilecek” kondu sadece. Ama resmi olmayan usullerle sahada bizzat yerini alacak ve almış durumda. Müslüman Türk askeri sahada ABD, İsrail, AB, PKK, YPJ, PYD, YPG, DEAŞ ... ile savaşacak. Bunu unutmayın. Karşımızda bir avuç terörist olmayacak. Bu bir. İkincisi, ABD resmi anlamda göstermelik bir çekilme tiyatrosu oynuyor. Bunun da ayrıca bir anlamı var.Demek istiyor ki ””””””Eyyy orada bulunan her milletten paralı ve gönüllü askerler!!!! Eyyy YPG, PKK, PYD, YPJ ve DEAŞ!!!!!! Ben size binlerce tır silah verdim. Savaş eğitimi verdim. Paraysa para verdim. Size zaman kazandırdım. Ben ABD olarak çekilmiş ve meydanı Türkiye’ye bırakmış görüntüsü vereceğim. Ama sizin yanınızda olacağım.Bütün bunlara rağmen eğer bu işi başaramazsanız sizi bitiririm!!!! Çünkü o zaman ben de zaten bitmiş olacağım. Dolayısıyla da sizi bitirmekte tereddüt etmem.Evet dostlar bu iş haddinden fazla ağır bir süreç olacak. Çünkü sonuç itibariyle çağ açılacak çağ kapanacak.Çünkü güvenli bölgenin oluşması demek bırakın Büyük İsrail hayalini,şimdiki İsrail bile bitecek demektir.İsrail son nefeslerini de 2022’de (Temmuz ayında) vermeye başlayacak demektir. ABD’nin, İngiltere’nin vediğer bir takım AB ülkelerinin Ortadoğu’da at oynatması sona erecek demektir. Dünyanın dengeleriçok mu çoook değişecek demektir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demektir. Zulüm bitecek mazlum şaha kalacak. Ve Türk-Arap birliği kurulacak ve Ortadoğu’nun kaynakları sahibini bulacak. Bunda emeği geçen Rusya hakkını fazlasıyla alacak. İşte dostlar böyle, böyleolunca da sürecin ne kadar ağır işleyeceğini varın siz hesaplayın.Şunu da unutmayın ki zafer Müslümanların olacak. Fiemanillah.
 • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM8 gün önce
  Doğru bir söz ve yerinde bir tepki. Kendisinin ve partisinin politikalarını beğenmemekle birlikte kendisini tebrik ediyorum
 • Osmanlı Osmanlı 8 gün önce
  Abd nin siyasi oyununda figüran ol. Şimdide böyle konuş. Etrafındaki azınlığı kandırırsın artık...
 • Tr.Tr.8 gün önce
  git...Bunak herif...Bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu....Adamların işbirlikçileri olan pkk'lılar ile savaşıyoruz,bu angusta pkk'nın siyasi ayağı ile yani hdp ile işbirliği yapan kişi değilmiş gibi hareket ediyor.Bak Blackmollaoğlu bilesinki oradan gelecek her şehit ve gazinin kanına ortaksın.
 • SahinSahin8 gün önce
  Sen ve senin gibi tipler bu saate kadar reisin yaninda olsaydiniz it köpek bu kadar saldiramazdi.simdi trübünlere oynama vakti öylemi.biz keriz degiliz karamolla.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019