Seçim 2019 Sayfası

Yine şımardı... Çipras'tan Türkiye'ye üstü kapalı tehdit

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Ege’de Meis (Kastellorizo) Adası'na gitti. Burada provakatif bir konuşma yapan Çipras, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri'ne güvendiklerini söyleyerek Türkiye'ye üstü kapalı gözdağı verdi.

17 Nisan 2018 Salı 16:21
Yine şımardı... Çipras'tan Türkiye'ye üstü kapalı tehdit

Aleksis Çipras, Meis Adası'ndaki deniz suyu arındırma tesislerinin açılışına katıldı.

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Çipras, "Komşularımız her zaman iyi komşulara yakışır şekilde davranmıyorlar. Bazı zamanlar siyasi yönetimler insanların alışkanlıklarını takip etmiyorlar ve gergin dönemlerdeyiz, komşularımız tarafından mazeretsiz tahrik edici tutumların sergilendiği dönemlerdeyiz. İyi komşuluk ilkeleri ve uluslararası hukuk kurallarıyla bağdaşmayan istikrarsızlık dönemi yaşıyoruz." dedi.

"ORDUMUZA GÜVENİYORUZ"

"Bir arada barışçıl yaşam ve iş birliği amacıyla Türkiye'ye bir mesaj vermek istiyorum" diyen Çipras "Yunanistan istikrarsızlaşmış bir bölgede istikrar direğidir. Silahlı kuvvetlerin erkek ve kadınlarına güveniyoruz. Saldırganlık ve provokasyon bir güç göstergesi değildir.Yunanistan ile kimse oyun oynayamaz, önemli değerlere sahibiz ve bu değerleri savunacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 16:21

YORUM YAZ

 • LEVENT LEVENT 1 yıl önce
  Hayırdır cipras avrupadan ödenekmi var da zipliyorsun boş beleş
 • erdo erdo 1 yıl önce
  ab nin aç pıyonları
 • gurbetcigurbetci1 yıl önce
  hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hic gülesim yoktu bayagi eglendirdin bu ne cesaret yahu300 spartali ynanmi gelecen bize saldircenHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 yıl önce
  AB ye ABD ye Güvenip Kendini Ortaya Atma Ortada Kalırsın Sonra. Seni Onlar, Bile Kurtaramaz. Hiç Şüphesiz. Haddini Bil.
 • Deli dumrulDeli dumrul1 yıl önce
  doğru diyorsun Çipirassss yunan kadın askerlerinizi hararetle bekliyoruz ne olur fazla bekletme bizi
 • alperalper1 yıl önce
  Ey Yunan sen önçe boynundaki köle zincirini kırda konuş arkanadaki avurpuya güvenme ortada kalırsın aptalık yapma yazık edersin rahat dur boyun ölçüsünü alırız
 • Hakikat Hakikat 1 yıl önce
  HahhahhahaTehdit etmeyin hayalinizi gerçekleştirmeye çalışın. İstanbulu izmiri alacağız derken adalardan ve batı trakyadan olmayın
 • hercaihercai1 yıl önce
  Evet, en onemli degeriniz de Kardak Adalari galiba, belli ettiniz! Ama Kardak Adalarini birak, o oniki ada bile bizim hakkimiz, dibimizde olan adalar yani! Bay Cipras, haritayi onune al ve bak, o adalarda kimin hakki oldugunu goreceksin.
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi1 yıl önce
  Git oglum benim tornu göndersem sizi ballader bana luzum kalmaz
 • Sahin MustafaSahin Mustafa1 yıl önce
  Bu ayki memur maaslarini ödeyebildin mi?
 • UyanUyan1 yıl önce
  Çıpras efendi dedelerinde izmire gelmişti İngilizlerin desteği ve vaadiyle şimdi o numaralar sökmez eski Türkiye yok.hasta adam olma sırası sizlerde..Akıllı ol.
 • ŞabanŞaban1 yıl önce
  Bu konuşmayı yaptıktan sonra, Tsipras, iç çamaşırını ve pantolonunu değişmiş. Korku nelere sebep olabiliyor bee..
 • VolkanVolkan1 yıl önce
  Kurbağa da kendini beğenmezse çatlarmış
 • VatanVatan1 yıl önce
  Avrupa'nın Türkiye,Ortadoğu ve Asya'ya açılan kapılarından birinin köpeğisin sen Çipras,demek ki bu sıralar önüne atılan yal sağlam.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019