Uzak Doğu'da tansiyon yükseldi! ABD'den sonra İngiltere'den de hamle geldi

ABD'nin Güney Çin Denizi'ne iki savaş gemisi göndermesinin ardından İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, ordunun "kağıttan kaplan" görülmemesi için "sert güç" kullanmaya hazır olması gerektiğini söyleyerek, savaş gemisi HMS Queen Elizabeth'in F-35'lerle birlikte Güney Çin Denizi'ne gönderileceğini doğruladı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:29
Uzak Doğu'da tansiyon yükseldi! ABD'den sonra İngiltere'den de hamle geldi

ABD'ye ait gemilerin Çin'in izni olmadan Güney Çin Denizi'ne girmesine Çin'den sert tepki gelmişti. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying tarafından yapılan açıklamada ABD'nin bu hareketini öfke ile karşılandıklarını belirtmişti.

İngiltere de gönderecek

Diğer yandan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, ordunun "kağıttan kaplan" görülmemesi için "sert güç" kullanmaya hazır olması gerektiğini söyleyerek, savaş gemisi HMS Queen Elizabeth'in F-35'lerle birlikte Güney Çin Denizi'ne gönderileceğini doğruladı.

ABD savaş gemileri güney Çin Denizi'ne girmişti

ABD Donanması'na ait iki savaş gemisinin, Çin ve kıyı komşusu ülkeler arasında egemenlik ihtilaflarına konu olan Güney Çin Denizi'ne girdiği bildirildi.

Çin ile ABD arasında yeni kriz! Resti çektiler

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 13:29

YORUM YAZ

 • ömer ömer 8 ay önce
  ÇİN ABD Yİ OYAR
 • konyalıkonyalı8 ay önce
  Aynı hikaye bizde yedik hiç bir haltta olmaz
 • SelimSelim8 ay önce
  İngiliz ordusu zaten kağıttan kaplan.
 • KaraKara8 ay önce
  Hepiniz birbirinize hidrojen bombası atıp geberin..
 • Ax111Ax1118 ay önce
  Bakın kardeşler bu abd-i acizün ala aciz der ki bunların dalaşmalarına inanmayın. Ve zaman kaybetmeyin. Yunanistan'ı ani bir saldırı ile üzerimize saldırtacaklar, bunu konuşun. Etrafımızın iyice ateş çemberine dönüşmesini bekliyorlar. Bu savaş üç ay sürer. Ama zaferle sonuçlanacak inşaallah. UnutmaBakın kardeşler bu abd-i acizün ala aciz der ki bunların dalaşmalarına inanmayın. Ve zaman kaybetmeyin. Yunanistan'ı ani bir saldırı ile üzerimize saldırtacaklar, bunu konuşun. Etrafımızın iyice ateş çemberine dönüşmesini bekliyorlar. Bu savaş üç ay sürer. Ama zaferle sonuçlanacak inşaallah. Unutmayın birilerinin hedeflerine ulaşabilmelerinin en önemli unsurlarından biri hedef şaşırtmaktır. Dikkatleri başka yerlere çekmektir. Hem ABD –Çin savaşından önce ABD-Rusya savaşı var. Kimi kandırıyorlar.ABD’nin asıl hedefi Rusya ama Çin’miş gibi görüntü verip Çin’le anlaşıp Rusya’yı yalnız bırakma obsiyonunu kullacak.Tabi bu numara tutarsa. Fiemanillah. yın birilerinin hedeflerine ulaşabilmelerinin en önemli unsurlarından biri hedef şaşırtmaktır. Dikkatleri başka yerlere çekmektir. Fiemanillah.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  yiyin birbirinizi
 • Mehmet Mehmet 8 ay önce
  ıt itiısırmaz. Küfür tek millettir. Bu kâfir memleketlerde işgal, zulüm, talan gören var mı...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019