• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cihat Yaycı'dan hayati uyarı: Bu sefer devlet yetkililerine seslendi! Asıl hedef Türkiye

Yeniakit Publisher
2023-11-27 21:24:00 - 2023-11-27 21:34:42
Cihat Yaycı'dan hayati uyarı: Bu sefer devlet yetkililerine seslendi! Asıl hedef Türkiye

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyen bazı odaklar olduğunu ve asıl hedefin Türkiye olduğunu söyledi. Yetkililere seslendi.

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (Türk DEGS) Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarıyla Orta Doğu'yu dizayn etmeye çalıştığını, asıl hedefin Türkiye olduğunu söyledi.

Yaycı, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi'ndeki 11. Çorum Kitap Kültür Günleri kapsamında düzenlenen söyleşide yaptığı konuşmada, İsrail'in, Filistin'in yüzde 85'ini işgal ettiğini belirtti.

"Mavi vatan" açısından Filistin meselesine bakıldığında farklı konuların ortaya çıktığını ifade eden Yaycı, İsrail'in Filistin'in yalnızca kara bölgesini değil, deniz bölgesini de kontrol etmek istediğini kaydetti.

İsrail'in, Filistin'de savaş suçundan öte insanlık suçu işleyerek Orta Doğu'yu dizayn etmeye çalıştığını vurgulayan Yaycı, "Orta Doğu'yu dizayn ederken kim hedef, Türkiye. Başımızı Gazze'den çıkartalım, hedef Türkiye. Vadedilmiş topraklar Dicle ve Fırat arasında 3 devleti kapsıyor. Doğu'da Irak, Batı'da Suriye ve Kuzey'de Türkiye. Irak gitti, Suriye gitti, sıra Türkiye'de." dedi.

Yaycı, hedefin Türkiye olduğunun birçok göstergesinin bulunduğunun, bu göstergelerin iyi okunması gerektiğinin altını çizdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Türkiye'nin Libya ile yaptığı deniz anlaşmasının benzerini Filistin ile de yaparak hukuki güç elde edebileceğini ileri süren Yaycı, "Yapılacak şey, petrol ve doğal gaz ambargosunu zorlamak, ticaret anlaşmalarının askıya alınmasını istemek, ithalatı durdurmak, Filistin Türkiye anlaşmasını yapmak ve aynı zamanda Suriye hava sahasının kapatılmasını istemektir. Çözüm önerimiz bunlardır." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23