Mehmet Aydın'ın gerçek ismi ortaya çıktı!

Binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın kimdir? İşte Mehmet Aydın'ın gerçek ismi...

15 Mart 2018 Perşembe 00:25
Mehmet Aydın'ın gerçek ismi ortaya çıktı!

‘Türkiye’nin girişimci genç beyni’ diye pazarlanan bilgisayar yazılımcısı Mehmet Aydın internet üzerinden yüksek kar vaadiyle sanal hayvan satan ‘Çiftlik Bank’ı kurmuştu. ‘Genç beyin’ 2 yılda topladığı paralarla kayboldu.’Genç beyin’, 80 bin kişiden topladığı 511 milyon TL ile sırra kadem bastı.

GERÇEK İSMİ BAŞKA ÇIKTI

Tüm Dünya'nın kendisine karşı çıktığını söyleyen Mehmet Aydın'ın gerçek ismi Eren Çakar olduğu ortaya çıktı. Bir zamanlar ise Egoman lakabı ile arabesk rap yapmış.

Mehmet Aydın'ın Twitter'da açmış olduğu hesap adı Eren Çakar olarak karşımıza çıkıyor.ARABESK RAP MÜZİĞİYLE İLGİLENMİŞ

Egoman ismiyle 4-5 yıl öncesine kadar Rap müzik yapan Eren Çakar ile Çiftlik Bank Ceo'su Mehmet Aydın aynı kişi.

Rap yaptığı dönemden kalan bir fotoğrafı

Aydın, Youtube üzerinden söylediği rap şarkıları yayınlamış.

Deşifre olduktan sonra videolar silindi

BU ONUN İLK VURGUNU DEĞİL

Mehmet Aydın, 'en2qma' takma adıyla bir internet sitesi üzerinden kullanıcıları, çıplak gösteren gözlük satarak kandırmaya çalışmış.

URUGUAY PASAPORTU ALDI

Çiftlik Bank oyunu tutunca Mehmet Aydın Uruguay pasaportu aldı. İddialara göre Montevideo'ya kaçtığı söyleniyor. Uruguay'ı seçmesini gösteren sebepler ise ülkemiz ile diplomatik ilişkilerinin olmaması, suçlu iade anlaşmasının olmaması olarak gösteriliyor. 

Mehmet Aydın'ın Uruguay ve Arjantin'de inşaat işiyle uğraştığı da iddialar arasında.

EŞİ BOŞANDIM DEMİŞTİ AMA...

Mehmet Aydın'ın 20 yaşındaki eşi olan Sıla Soysal, yaptığı açıklamaya göre Ocak 2018'de Mehmet Aydın'la boşandığını söylese de henüz boşanmadığı ortaya çıktı. Soysal şunları da söyledi;

"Mehmet bana hep iyi tarafını gösterdi. Benim fikrime göre bu planlanmış bir şeydi. Bu kadar para toplantıktan sonra insan bu kadar kolay kaçamaz. Ben Mehmet Aydın'ı dolandırmış olsaydım servetime servet katmış olmalıydım. Ben Çiftlik Bank ile aklımdaki soru işaretleri dolayısıyla boşandım. O paralar ona helal olmayacak. İnsanları kandırdı. Çiftlik Bank açılışlarına koşarken bir açıklama yapabilirdi. 3 aydır ortada yok. Herkes beni arıyor. Ben 20 yaşındayım hakaretlere uğruyorum."

Mehmet Aydın'ın boşandığı eşi Sıla Soysal

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

Kendi tanıtımlarına göre;

'’Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank'ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL'lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL'ye kadar kazanabilirsiniz.’’

Haber Tarihi: 15 Mart 2018 Perşembe 00:25

YORUM YAZ

 • imamimam3 ay önce
  millet sevildiği yere mi gidiyor ne? birbirinde üç kuruş borç alıp verme (karz-ı hasen) olayı bu toplumun kitabından silindi. kardeş kardeşe kuruş borç vermiyor, veren de geri alamıyor. Ama bunları paraya boğuyor. kısa yoldan zengin olma hastalığı gözleri kör etmiş. sonuç: işte bu. Saadet zincirleri çok rahat para topluyor. aynen devam edin. doğrunun kovulduğu yere elbette yanlış yerleşecek.
 • ErdoganErdogan3 ay önce
  Bu adamın heykelini diksinler bursa ya. Para kaptıranlar için ibretlik bir örnek olsun. Haydan gelen huy a gidermiş.
 • mustafamustafa3 ay önce
  bu yaşta bu kafa ile tek başına buişleri kendisi yapamaz .Hatırlarsanız 5 yıl önce gergedan diye sahte ilaç sattılar.130milyon kaldırdılar.
 • Ayhan DÜZAyhan DÜZ3 ay önce
  Yıllarca hayvancılık konusunda ciddi ciddi çalışmalar yaptık tam İnsanları bu konuda ikna edecektik bu sahtekar çıktı. Geldik mi başladığımız noktaya. Olan bize oldu ona yanarım...
 • ramazan kahramantürkramazan kahramantürk3 ay önce
  çalışmadan emek vermeden para kazanmanın hayalını kuran faizci vatandaşlaımıza geçmiş olsun diyorum :)
 • AdemAdem3 ay önce
  Ne günlere kaldık. Öküzler bile bu milleti dolandırabiliyor. Düşündürücü...
 • sponsor chpsponsor chp3 ay önce
  savunma mekanızmamız az halbuki ona koltuk çıkan aydın tekirdağa götüren fskandalın merkez iKonya’nın Tuzlukçu İlçesi belediye başkanıda chp li!
 • HAKANHAKAN2 ay önce
  EREN ÇAKAR,UYANIK GEÇİNEN KERİZLERİN FELEĞİ ŞAŞAR...
 • maraşlımaraşlı3 ay önce
  Milenyum nesli, milli manevi ve dini eğitim almadan tv karşısında yetişmiş, topçu,popçu,hopçu,totoş ve nonoşların örnek gösterilerek kısa yoldan zengin olma hayaliyle büyümüş bir nesil , hükümet birde milletvekili olma yaşını 18 e indirecekmiş , vay haliimizeki ne vay, bunların bazısı öyle fırıldakki internette üç kağıtçılığın kitabını yazar, internet güvenliğinde devlet çok geç kaldı, internet sayesinde artık gizli hiç bir şey kalmadı. evlilik yaşına kafayı takan gerzekler , fuhuş ilkokul çağına düşmüş, artık kız erkek arkadaşlık kurmayanı ayıplar olmuşlar. Ama pardon onlar çocuk değilmi, onlar masumca yapıyorlar, neyse dert bir değil elvan elvan
 • SezerSezer3 ay önce
  Kusura bakmayïn ama bu kadar ac gozlu olursanizElin 18 yasindaki dunku sut cocugunada kanarsinizFaizin herturlusu ayaklarimin altinda derken peygamber efendimiz Yuksek fazizi gorunce hasa ne peygamberi ne kitabi taniyoruz sonradaAllahim neydi benim gunahim.Kombasanlar jetpalar sadet zincirleri vs ler hayal uretirler, bizlerde hayallerle yasariz! Gercek kitabimiz kurana ve hadislere gelince burun kiviririz!Ahhh ahhh biz hala tovbe etmiyecekmiyiz.
 • İsmail Çekiçİsmail Çekiç3 ay önce
  insan bu tipteki bir adama 5 TL verip bakkala göndermez. Bu kişiye para kaptıranlar , önce akıl sağlıklarının yerinde olup olmadığına dair bir testten geçirilip kendilerine vasi tayin edilmeli...
 • OsmanlıOsmanlı3 ay önce
  Bu kadar para hırsı olan ....bu parlak tüysüz yavşakmı dolandırmış
 • vatandaşvatandaş3 ay önce
  BU ÇOCUK BİR PİYON, BUNUNARKASINDA ASIL BEYİNKİM?. ASIL ONA BAKIN.
 • Akın Akın 3 ay önce
  bunların arkasındaki siyasiler Vs kim bu para öyle bir kişiye yedirmezler
 • n.n.3 ay önce
  HÜKÜMETÜYELERİ KUSURA BAKMASINBÖYLE HIRSIZLAR BU VEKLERİBÜYÜK BİR DOLANDIRMAYAPMALIIDI AKILLARI BASINA GELLIROLAN GARİBANA OLUYORHIRSIZLARIKORUYORYASALAR YETERSİZ
 • buse tasbuse tas3 ay önce
  BİR YIL İÇİNDE %100 KAR ELDE ETMEK UYANIKLIĞI İLE DAVRANAN BELEŞÇİLER HİÇ BİRİNİZE ACIMIYORUM. TER DÖKMEDEN PARA KAZANILMAYACAĞINI UMARIM ÖĞRENMİŞSİNİZDİR.
 • nooooonooooo3 ay önce
  böyle bir embesil nasıl bu kadar insanı dolandırdı hayret ediyorum
 • tuğrul aslantuğrul aslan3 ay önce
  Mehmet aydin gercek ismi ben kimgini gördüm. O mahlas kullanmış.
 • abdoabdo3 ay önce
  TAM ÜÇ KAĞITÇIYMIŞ BU YAŞINDA 
 • kemalkemal3 ay önce
  bizim millet akillanmiyacak.....banker kastelli,,jet fadil...telefon sahtekarligiya biz türkler bu kadar geri zekali miyiz..yoksa hemen zengin olmak icin hirs daha cok kazanc icin mi ?? bravo sana cocuk...nobel ödüle layiksin inan......bu kadar millet nasil oluyorda cocuk a milyonlarca lira verebiliyor ???

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü