CHP’li Tanal'dan komik çağrı! İzmir otoyolunu övmesini hazmedemedi

İcraat yoksunu CHP'nin sorunlu Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yine komik duruma düştü. Yasakçı vesayet zihniyetinin temsilcilerinden olan hazımsız Tanal, yeni yapılan İstanbul-İzmir Otoyolu’nu öven Demet Akalın hakkında soruşturma açılması için savcıları göreve çağırdı. Düşünce özgürlüğünden dem vuran Kemalistlerin konu kendileri olunca nasıl zıvanadan çıkabildikleri böylece bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

16 Ağustos 2019 Cuma 11:28
CHP’li Tanal'dan komik çağrı! İzmir otoyolunu övmesini hazmedemedi

CHP'nin provokatif eylemleriyle tanınan vekili Mahmut Tanal yine bir gariplikle haber oldu. Hazımsızlık sorunu yaşayan Tanal, yeni açılan İstanbul-İzmir Otoyolu'nu yaptığı paylaşımla öven şarkıcı Demet Akalın'ın yasal hız sınırını aştığını iddia etti.

Tanal, Akalın'ı arayarak teşekkür eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da ‘suç ve suçluyu övmek'ten soruşturma açılması gerektiğini söyledi.

Başkan Erdoğan'dan Demet Akalın'a teşekkür telefonu

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan Tanal, savcıları göreve davet ederek şunları söyledi:

"Sanatçı Demet Akalın, yeni açılan paralı İstanbul-İzmir Otoyolu'nda yolculuğunu 2 saatte tamamladığını söylüyor, fotoğraf paylaşıp iktidarı övüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Akalın'ı telefonla arayıp teşekkür ediyor. Gelelim herkesin atladığı ayrıntıya;

Açılışı yapılan İstanbul-İzmir Otoyolu, 426 kilometre. Otomobillerin otoyollardaki hız sınırı 120 kilometre. Sabit 120 km hızla hareket edilse bile yolculuk 3 saat 33 dakika sürer. Peki nasıl oluyor da Demet Akalın yolculuğunu 2 saatte tamamlıyor?"

Komik çağrı

Tanal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Demet Akalın, açıkça Karayolları Yönetmeliği'nin hız kurallarını düzenleyen 100. maddesini ihlal etmiş oluyor. Trafik kurallarını ihlal eden, kanunu dinlemeyen Demet Akalın için Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Trafik kurallarını ihlal eden, kanunu dinlemeyen birisine, Cumhurbaşkanı da nasıl oluyor telefonla arayıp teşekkür eder? Cumhurbaşkanı hakkında da suç ve suçluyu övmekten soruşturma açılması gerekiyor."

Çarpıtma ustası Tanal!

Ancak söz konusu paylaşımı çarpıtan Tanal'ın iddia ettiği gibi Akalın paylaşımında "İstanbul-İzmir Otoyolunu 2 saatte geçtik" demiyor. Çektiği fotoğrafı "2 saatte dünya yol geldik. Pahalı deniyor ama İtalya'da otobanlar adım başı para." notuyla paylaşan Akalın'ın yolculuğunun o sırada da devam ettiği görülüyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 11:28

YORUM YAZ

 • Abdullah KulAbdullah Kul2 gün önce
  Kıt olduklarından söyleneni bırak, yazılanı bile doğru anlamaktan acizler...
 • BurhanBurhan3 gün önce
  Ey chp, ey chp'li vekil, Ne bu şimdi. Ben daha iyisini, daha ucuzunu yaparı(z)m demeniz gerekirken, Ne bu şimdi...
 • yediemirleryediemirler3 gün önce
  Klinilik vak'a...bu beyinsiz vekil acilen tedavi edilmeli...
 • DADAŞDADAŞ3 gün önce
  ne kadar hazimsiz pisliksiniz az taktir etmeyi öğrenin siz öğretmen olsanız vay haline o öğrencilerin doğru cevabada zayıf verirsiniz ülkemde taş üstüne taş koyandan ALLAHcc razı olsun
 • zaferzafer3 gün önce
  Gezide ülkeyi yakıp yıkan onlarca canın ölümüne milyonlarca liranın heba olmasına sebep olan gezikafalılara destek olan birinden suçu ve suçluyu övmek tanımını duymak!!!
 • Mehmet AkMehmet Ak3 gün önce
  eşcinseller için tomaya çıkıp polise karşı duran bir eşcinsel seviciden ne beklersiniz. hertürlü pislik karakterlerinde var ...
 • mustafamustafa3 gün önce
  provokatör geçmişi olan ve ruhsal arızalı her seçim öncesi sağlık kontrolünden geçirilmesi ve vekil seçilme yeterliliğine sahip olup-olmadığı doktor raporuyla belgelenmeli.... haybeden maaş-yetki-dokunulmazlık verilmemeli, yeterliliğini kaybettiğinde derhal azledilmeli
 • yazıYORUMyazıYORUM3 gün önce
  Adam Tanal dava açmış haklı o kadar yol 2 saatte gidilir mi? diyor. Adama kadın İstanbul dan İzmir e 2 saatte geldim yazmamış, 2 saatte dünya kadar yol geldik yazmış diyorum. Cevap pazarda insanlar çöpten domates topluyor memleket ne hale geldi oluyor. Ne diyeceksin heriflerin beyinleri bizimki gibi çalışmıyor!
 • ah chp ahah chp ah3 gün önce
  ne yapsınlar işleri olmayıncagülünçlük yapıyorlar. chp bu ülkemizin şanssızlığı. Tanalda büyükprovaktör. her sözü icraatı saldırganlık ayrıştırıcılık hakaret ve ihanet.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019