AK Partili başkan CHP’li Soyer’i topa tuttu! ‘100 gün çiçek, böcek, aşkla geçti, İzmir için endişeleniyoruz’

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve gelmesinden bu yana geçen yüz günlük sürede henüz gözle görülür bir hizmet yapmadığını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, değerlendirmelerde bulundu.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:41
AK Partili başkan CHP’li Soyer’i topa tuttu! ‘100 gün çiçek, böcek, aşkla geçti, İzmir için endişeleniyoruz’

Star Gazetesinin haberine göre, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer’in 100 günlük icraatlarını değerlendirdi. Sürekli, "Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarına baktığımızda 100 gün çiçek, böcek, aşkla geçti. Seferihisar’daki 10 yılı böyle geçmişti. Kent hala derelerinden yayılan pis koku altında nefes almaya çalışıyor. Altyapı, trafik gibi temel sorunlarla ve çöp dağlarıyla boğuşuyor” dedi.

‘Koku kabusu devam ediyor’

Ali Sürekli, "Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, İzmir gündeme geldiğinde vurguladığı iki konu var. Su sorunu ve koku. Bizlere ‘Bunları anlatın’ diyor. Su sorununu hükümetimiz çözdü. Gördes Barajı’ndan Eylül ayında kente su verilmeye başlanacak. İkinci önemli sorun ise koku. Biz şehrimizin bu şekilde anılmasını istemiyoruz. Kışın aşırı yağmur yağdığı zaman kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin aynı yerde olmasından dolayı İzmir’de koku yaşanıyor. İlk 100 günde bununla ilgili tek şey de duymadık. İzmir’i koku probleminden kurtarın. İzmir Büyükşehir Belediyesi ne yapıyor? Koku kabusu devam ediyor. Tatile rağmen ana artellerde, ana caddelerde trafik çilesi sürüyor. Bu konularda 100 günde Sayın Başkan’ın değerlendirmesini duymadık. Sadece şunu duyduk. 100 gün bin 100 gün gibi geçti ama İzmir’e bir şey yapmadı ki" diye konuştu.

Ne oldu altyapı yatırımları?

Sürekli, "Tunç Soyer, aşk, bisiklet, fayton, şato, Kültürpark, üretici pazarları derken 100 günü geride bıraktı. Ne oldu alt yapı yatırımları? Bununla ilgili bir ışık da göremiyoruz. Kronik sorunların giderilmesi adına bir girişim görmüyoruz. İzmir, alt yapı sorunları, trafik gibi çöp dağlarıyla boğuşuyor. ‘İlk 100 günde yapacağım’ dediği Basmane 9 Eylül Meydanı’ndaki alt geçit çalışmasıyla ilgili bir adım gördünüz mü? Karşıyaka İskele’deki alt geçitle ilgili bir şey duydunuz mu? Şimdi İzmir’deki kronik sorunlara çözüm üretme zamanı. Belki de perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. Biz kendisinin Seferihisar’daki 10 yılını yakından takip ettik. Sakin kent oldu çarpık kent. Biz kendisinin yoğurt yiyişini biliyorduk. Tartışmalı şeylerin reklamla şişirildiğini gördük. Şimdi aynı şeylerin İzmir’in başına gelmesinden endişeleniyoruz" ifadelerini kullandı.

İndirimler yeterli değil

Sürekli, suya yapıldığı söylenen yüzde 10’luk indirimin yüzde 3 oranında olduğunu da belirterek şunları söyledi: 

"Suda yüzde 10 indirim yapılmadı, indirim yüzde 3’tür. Bir aldatmacayla İzmirliler kandırılıyor. Evet indirim yaptılar ama yeterli değil. Ulaşımda indirim yapıldı. Şu anda bizim önergelerimiz dikkate alınmadı. Bunlar da alınsaydı daha faydalı olurdu. Biz izlemeye devam edeceğiz yapıcı tavrımızı sürdüreceğiz. Önemli şeylerde, İzmirlilerin yararına olan konularda taşın altına elimizi koyacağız. İzmir ile ilgili her şeye varız. İcraatları takip etmek gündemde. Bizler de tabii ki Ankara’ya gideriz. Yatırımları takip ederiz. Ankara programı yaparız. Ne gerekiyorsa yaparız. Bu dönemde mazeretlere izin vermeyeceğiz. Geçmiş dönemde de vermedik ama algı operasyonlarıyla bunları yönettiler. Artık buna izin vermeyeceğiz" dedi.

İzmir için endişeleniyoruz

Sürekli,İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanma yetkisi almasına yönelik soruyu da "Tunç Soyer, Seferihisar’ı 20 milyon TL borçla aldı, 150 milyon TL ile bitirdi. Maaşlar ödenemedi. İzmir için endişeleniyoruz, kredi nereye kullanılacak hakikaten endişeliyiz" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:41

YORUM YAZ

 • Hasan Hasan 29 gün önce
  cumhurbaşkanın görevi o zaten ülkeyi yönetmek bir belediye yapmadıysa yapmadıysa3o yapacak. Bulunduğum semtte ilçede ilde bir şeyler eksik olursa belediye başkanlarını değil cumhur başkanını sorumlu tutarım. Onu oraya neden çıkarttık otursun diyemi
 • MmmMmm29 gün önce
  Bu negatif tarzdan ne zaman vazgeçeceksiniz meraktayım??? Yorumlariniz hep yıkıcı suçlayıcı çoğunlukla asparagas!!!
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 29 gün önce
  Būtūn Bunlara Rağmen CHP ye, Oy Verenlere Mūstehak.
 • YılmazYılmaz29 gün önce
  Endişelenecekbir durum yok,halk böyle istiyor böyle de oluyor.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ29 gün önce
  AKP İL BAŞKANI KİM YA. ADI SANI BİLİNMEYEN İNSANLARI HABER YAPMAYIN BOŞUNA.CHP CALIŞIYOR.MERKEZİ HUKUMETPARA VERDİKCE CALIIŞIYOR.HORTUMLARI KESİTİ.YOLSUZLUGU KESTI.ELİNGEN GELENİ YAPIYOR.RANTI KAPATTI.SIZLANMAYIN
 • meçulmeçul29 gün önce
  her insan hak ettiği gibi yönetilr tezek kokulu izmir.......
 • ÖmerÖmer29 gün önce
  Siz yaptınız da ne oldu
 • Misafir13Misafir1329 gün önce
  . . .v
 • ismettismett29 gün önce
  izmir halkı halinden memnun sana ne oluyoronlar hizmet degilzihniyetebakıyor as boynuna atatürk resmi 2 de dine küfüral eline şarap şişesiodunukoy adaysilme almazisene olayım
 • m.turkm.turk29 gün önce
  En son 1982'de İzmir'e gitmiştim. Her yeri b.kgötürüyordu. Aradan 37 yıl geçti. Hala aynı.
 • SadeddinSadeddin29 gün önce
  İzmir'de yaşayan bir vatandaş olarak İzmir'in yeni başkanı kokuya çözüm buldu hakkını teslim etmek lazım.Nasıl çözdü bilyormusunuz?şaka gibiLOGAR KAPAKLARINI GAZOZ KAPAkLARI İLE TIKADI.nasıla ama ilerici bir kafa.İnanmayan varsa sokağındaki LOGAR kapağını kontrol etsin.
 • EmeklEmekl29 gün önce
  Bu işi kast amaçlı yapanlar çalışmayanların görevlerine son vereceksin belediyeler arası yardımlaşmayı sağlayacaksın hükümetlerim sadece oy için kendi partilerine yardım yapmalarının önünü keseceksin bu tür anlayışlar ülkeye zarar verir böyle davranışları yapan gerek hükümetse gerek vatandaş ise çalışan ise millete bu yapılanları anlatacaksın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019