Abdüllatif Şener, CHP'li Öztürk Yılmaz'a giydirdi!

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener'e CHP'li Öztürk Yılmaz'ın Türkçe ezan ile ilgili skandal sözleri soruldu. Şener konuyla ilgili olarak "Vaktiyle Türkiye'de Türkçe ezan tartışmaları olmuştur ancak 1950 yılında CHP'nin de verdiği oylarla Türkçe ezan tartışması kapatılmıştır. Bunun zaman zaman tekrar birileri tarafından gündeme getirilmesi yanlıştır. Dinin temel prensiplerine aykırı şeyler söylemek siyasetçinin üslubu olamaz." dedi.

08 Kasım 2018 Perşembe 13:30
Abdüllatif Şener, CHP'li Öztürk Yılmaz'a giydirdi!

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Türkçe ezan tartışması kapatılmıştır"

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın "Türkçe ezan okunması" yönündeki skandal çağrısıyla ilgili değerlendirmesi sorulan Şener, şöyle konuştu:

"Türkiye'de ibadetlerin, ibadetlere çağrının nasıl yapılacağı bellidir. Vaktiyle Türkiye'de Türkçe ezan tartışmaları olmuştur ancak 1950 yılında CHP'nin de verdiği oylarla Türkçe ezan tartışması kapatılmıştır. Bunun zaman zaman tekrar birileri tarafından gündeme getirilmesi yanlıştır. Siyasetçiler de bu tür konularda konuşurken, değerlendirme yaparken dikkatli olmak zorundadır. Dinin temel prensiplerine aykırı şeyler söylemek siyasetçinin üslubu olamaz."

Adaylık iddiası

Şener, CHP'de İstanbul için yerel seçimlerde kendisinin de aday olacak isimler arasında geçtiğine ilişkin soru üzerine, "CHP'nin, bu seçimlerden başta büyükşehirler olmak üzere başarıyla çıkacağını düşünüyorum. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir gibi kentleri CHP'nin alacağını düşünüyorum. Böyle bir noktada kulis ortamında olmayı etik bulmam. Bu konuda karar verecek olan Sayın Genel Başkan ve parti yönetimidir. Vakti gelmeden önce bazı şeyleri söylemek iyi değildir." cevabını verdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 13:30

YORUM YAZ

 • LütfiLütfi4 ay önce
  Çhp nin oylarıylamı ...
 • Atila SARUHAN Atila SARUHAN 4 ay önce
  Allah fırsat vermesin.... Müslümana sarılın. Kafirden korkmayın.... İllede MÜNAFIK, MÜNAFIK, MÜNAFIK.... İşte ondan korkun. Zira o sizi aldatmak için elinden gelenide, gelmeyenide yapmaya kendini şartlandırmıştır.
 • faynurfaynur4 ay önce
  EE TABİ SEÇİM YAKLAŞTII
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Dönek oğlu dönek, çooook dönekler gördük onlardan artı değer çıkmaz...
 • Hasan BostanHasan Bostan4 ay önce
  Tebrik ederim Sayın Şener. Sizi de Kemal Kılıçdaroğlu'nu da tebrik ediyorum. Aklın yolu birdir ve Ezan ile uğraşan iflah olmamıştır ve kıyamette de cezasını çekecektir.
 • cccccc4 ay önce
  Sorsan o Ezan Türkçe olsun diyen Çaycıya laiklikten dem vurur. Dini neden politikanıza alet ediyorsunuz siz nasıl laitsiniz demezler mi ? Kahrolsun laik düzen.
 • neron11neron114 ay önce
  peki sırf çıkarı uğruna islamla mücadele eden bir partide yer almak ve geçmişte omuz omuza mücadele ettiklerine hakaret etmek etikmidir
 • Oktay arkali Oktay arkali 4 ay önce
  Kemikci sener kemigi agzina chp verdi laf yok 40 yillik yol arkadasini sattin
 • Yunus 16 Yunus 16 4 ay önce
  ŞENER, MEDYA KANALI İLE MUHAFAZAKAR OYLARA OYNUYORSUN. YİYORSA KENDİ İÇİNİZDE KONSOLOSLUK TAN DÖNME MUHASEBECİ Yİ ELEŞTİR. (Şarap haram mı? Değil mi? Bu nu Konya TV de cevapla)
 • sonersoner4 ay önce
  CHP nerde oy vermiş, hoca gene kandırmışlar seni, birilerine ayar vermek için gene yalana başavuruyorsunuz
 • ahiahi4 ay önce
  "Vaktiyle Türkiye'de Türkçe ezan tartışmaları olmuştur ancak 1950 yılında CHP'nin de verdiği oylarla Türkçe ezan tartışması kapatılmıştır.
 • SelâmiSelâmi4 ay önce
  HAYRET. BOZUK SAAT GİBİ. DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRIYU GÖSTERİRMİŞ. BU HERİF 40 YILDA BİR BELKİ ANCAK DOĞRUYU SÖYLESE DE....
 • Mehmet ÇengelMehmet Çengel4 ay önce
  Allah aşkına ben bu yalancı ve sahtekarın kadar tarihten ve geçmişini unutan başka bir zavallı görmedim neymiş Ezan CHP'nin de verdiği oylarla Türkçe ezan tartışması kapatılmıştır.1950'de kaç millet vekili vardıki Ezanı Türkceye çeviren partiymişşşşşş adama denecek sözüm var ama editörün hışmına uğramak istemiyorum.....
 • AbdoAbdo4 ay önce
  Aman isabetli konuş ki sayin şener kovulursun partinden.azar işitirsin genel başkanindan..aman!
 • millimilli4 ay önce
  vay be şimdi oldu tam chp li allah kimseyi çıkar menfaat koltuk içinşu kısa ömür için dönek yapmasın
 • Kul HakkıKul Hakkı4 ay önce
  Abdullatif kırk yılda doğru bir şey söylemiş.:-)
 • KAYAKAYA4 ay önce
  Yarın çark eder.loadıng.........
 • velivakitlivelivakitli4 ay önce
  Chp'nin verdiği oylarla, vay beeeeee
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Ne dönekler gördük...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019