CHP'li Öztürk Yılmaz CIA ve İsrail ile ne görüştü?

Türkçe ezan müdavimi CHP’li Öztürk Yılmaz’ın geçmişi de hayli karanlık. Musul Başkonsolosluğu görevindeyken ABD’nin Kuzey Irak’taki askeri üs alanı içinde bulunan Ishık Üniversitesi’nde FETÖ’cülerle bir araya gelen Yılmaz’ın, 15 Temmuz ihanetinden 3 ay önce de CIA ve İsrail ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.

11 Kasım 2018 Pazar 07:13
CHP'li Öztürk Yılmaz CIA ve İsrail ile ne görüştü?

Ezanın Türkçe okunmasını isteyerek tüm Türkiye’nin tepkisini çeken CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, partisi tarafından kesin ihraç istemi ile disipline gönderildi. Parti kulislerinde Yılmaz’ın bir an önce ihraç edilmesi gerektiği belirtilirken, daha önce deşifre olan işbirlikleri de tekrar gündeme getiriliyor. CHP’li Yılmaz’ın geçmişi hayli karanlık.

FETÖ okulunda gizli görüşme

FETÖ’nün ‘Dışişleri imamı’ olarak bilinen Gürcan Balık döneminde Musul’a konsolos olarak atandığı saptanan Öztürk Yılmaz’ın 2014’te DEAŞ tarafından rehin alınmadan 7 gün önce, 4 Haziran’da ABD’nin Kuzey Irak’taki askeri üs alanı içinde bulunan FETÖ’nün Ishık Üniversitesi’ne ziyarete gittiği belirlenmişti. Yılmaz burada FETÖ’nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük, örgütün eğitim imamı Cemal Bulut ve medya imamı Doğan Ertuğrul’la bir araya gelmişti.

ABD’de CIA ile ne konuştu

Öztürk Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminden önce de ABD ve İsrail’e peş peşe ziyaretler gerçekleştirdi. 10 Nisan 2016’daki bir günlük İsrail programında İsrail Meclisi Dış İlişkiler Güvenlik Komisyonu Başkanı ve Dış İlişkiler Bakanlığı Siyasi İşler Genel Müdürü ile toplantılar yapan Yılmaz, hemen ardından 12 Nisan 2016’da da 3 günlük ABD seyahatine çıktı. Öztürk Yılmaz ABD’de de CIA yetkilileri ile görüştü.

Kalkışmanın işaretini verdi

İsrail ve ABD’den döner dönmez yakın çevresine “Erdoğan başkan olamayacak, sizin bilmedikleriniz var” diyen Öztürk Yılmaz’ın bu sözleri sarf etmesinden sonra 15 Temmuz darbe girişiminin yaşanması dikkat çekmişti. Yılmaz’ın hain kalkışmadan günler öncesinde ettiği bu sözler, darbe girişiminin işaretini verdiği şeklinde yorumlanmıştı.

(Yeni Şafak)

Haber Tarihi: 11 Kasım 2018 Pazar 07:13

YORUM YAZ

 • hercaihercai7 gün önce
  CIA ile ne mi konustu, ne mi bahsedildi anlatayim, bence sayin ozturkun kicina sahip olunmasi istendi, cunku ne dedigi belli olmuyor bu zatin! Ezan turkceyi alcaltiyormus vesaire sacmalamalari!
 • MilletMillet8 gün önce
  Vallahi bu işten en çok utanması ve gocunması gerekenler AKP liler. Biz bir ikisini görüyoruz işi ne kadar ehline teslim etmişler ya Üniversitedekiler ya diğer kamu kurumlarında kiler . Vallahi bu ihanetin bedelini sebep olan herkes ödeyecek. Şu ahmağa baktıkça kamuda karşılaştığım bir çok gerzeği hatırlıyor ve çıldırıyorum
 • Yunus 16 Yunus 16 8 gün önce
  SENİ DEVLET GÖREVLİSİ MÜSTEŞAR, KONSOLOS OLARAK TEKLİF EDENİNDE KABUL EDENİNDE, SENİNDE... AMERİKAN ÇOCUĞU
 • AlperAlper8 gün önce
  Kuran,da geçmeyen ,Arapça ezana olan duyarlılık kadar Kuranın ağır ifadelere kullandığı,faiz,yalan,adalet,israf,şura, vb. duyarlılık gösterseydiniz keşke.
 • SelimSelim8 gün önce
  Ben demiştim bunun fetö ile bağlantısı olabilir diye. Şimdi chp bile sahip çıkamıyor. Bir de chp nin başına geçme planları varmışmuş.
 • NurNur8 gün önce
  Bu adamın suratı herşeyi anlatıyor içinin pisliği yüzüne vurmuş rabbiyesi silinmiş her şey beklenir bundan millet aptalmı zannediyor bu çaylakiyi gazlamış bunu ağa babalarısen anca flimlerde de dizilerde kötü adamı oynarsın o meymenetsiz suratınla
 • mehmetmehmet8 gün önce
  muhasebeci kenan
 • BönBön8 gün önce
  Bu adam sizce kalasa mı benziyor, yoksa odun mu hâlâ?
 • Ş.TekŞ.Tek8 gün önce
  İşte Ak Partinin bürokrat profili. Şu anda devlet kademelerinde çok Öztürk Yılmaz lar var. Bürokratik kademelerde çalışmaya layık binlerce vatanperver varken surtet-i haktan görünüp Ak parti düşmanı olduğu halde birilerinin referansıyla bu makamlara oturan liyakatsiz adamlar var ...
 • TankTank8 gün önce
  Suratina baksaniza halismulis hain olduğu apaçık ortada ismine özellikle bakın öztürk hain aileler özellikle seçiyorlar halkın en önemli değerleri çocuklarının isimlerine tarih boyunca vermislerdir ahmet türk gibi
 • CengizCengiz8 gün önce
  Kim inanir kadir inanir
 • İSMET ŞENİSMET ŞEN8 gün önce
  bu adama benim vergilerimle maaş veriyoruz allahtan revamıdır benimde 17 sene önce elektik borcum var diye bana 20 bin tl borç çıkardılar allahtan revamı biz 15 temmuzda sokaklara çıktık bu hainler içinmiydi atın bu milletin vekili olamamış adamı
 • Manay Manay 8 gün önce
  Bu adamı CHP'de siyasete kim soktu, Ardahan 'dan kim milletvekilleri yaptı.Buraya dikkat...
 • mikai okuroğlu mikai okuroğlu 8 gün önce
  iyideee bizim istikbaratımız ne iş yapar başbakanımız alnından öperken bile icime sinmemiş ti pislikler hainlikler den yıllar sonramı cıkar onun içinmi millet vekili yapıldı !?.
 • SerdarSerdar8 gün önce
  Valla korkulur sizden.adamın yakın çevresiyle bile konuştuklarını öğrenmişsiniz.nasıl bi stalk tur bu.maşallah.aykırı bi kaç şey söyledi diye (ki bence de aykırı) adamın yakınlarıyla bile ne konuştuğunu öğrenmişsiniz.bravo valla.
 • AHSENAHSEN8 gün önce
  ADAM HEM AJAN, HEMİDE "HAİN "TEKLİF:CHP DE DURSUN, MAAŞİNİ VERLİM. BUDA BİZİM KADERİMİZ.
 • Yavuz 1517Yavuz 15178 gün önce
  MUSUL konsolosluğunu deaş terör örgütüne teslim eden değil mi bu adam?

Günün Karikatürü

20 Kasım 2018