CHP'nin seçim yatırımı işçileri belediyenin kasasını boşalttı!

31 Mart seçimlerinde yine CHP diyen Şişli'de belediye başkanı Muammer Keskin, 800 milyon TL’lik borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. 48 milyon TL’lik borç talebininde bulunan CHP yönetimine AK Parti grubu ret oyu verdi. Seçim yatırımı olarak 900 kişinin işe alınmasının mali dengeyi bozduğu öğrenildi.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 07:34
CHP'nin seçim yatırımı işçileri belediyenin kasasını boşalttı!

Yıllardır CHP yönetiminde olan Şişli Belediyesi borç batağında. 31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi CHP’li Hayri İnönü’den devralan CHP’li Muammer Keskin, 800 milyon TL’lik güncel borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. 48 milyon TL’li borçlanma talebininde bulunan CHP yönetimine AK Parti grubu red oyu verdi.

Belediyenin emekli olacak personelin kıdem tazminatını dahi ödeyemeyecek konuma geldiğini söyleyen AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday, “Kıdem tazminatlarını ödemek için dahi 20 milyon TL’li borçlanma talebinde bulunuldu” dedi.

Seçim yatırımı olarak işçi aldı

31 Mart seçimlerinden bir yıl önce seçim yatırımı olarak belediyeye personel alımı yapıldığını söyleyen Günday, “Şişli Belediyesi’nde yeterli personel olmasına rağmen yeni bir alıma gidildi. Seçimlerden bir yıl önce belediyeye 900 kişilik yeni bir personel alımı yapıldı. Bu da belediyenin giderlerini katladı. Belediye personelinin maaşlarını ödeyemez konuma geldi. Şu an itibariyle maaşlar bir ay gecikmeli olarak yatırılıyor. Borçlar için acil bir önlem alınmaz ise bu aralık her geçen ay artacaktır” dedi.

48 milyon TL borç istedi

Yönetimi CHP’li Hayri İnönü’den devralan CHP’li Muammer Keskin’in ilk icrati borçlanma talebi oldu. Giderlerin karşılanması için 48 milyon TL’lik borçlanma talebi için CHP yönetiminin harekete geçtiğini söyleyen Günday, “Borçlanma konusunu geçtiğimiz meclis toplantısında gündeme getirdiler. Şişli Belediyesinin geliri 400 milyon TL olmasına rağmen borcu 800 milyon TL’ye dayandı. Bu borç yetmezmiş gibi birde 48 milyon TL’lik yeni bir borçlanma konusunu meclise taşıdılar. AK Parti Grubu olarak konuya ret oyu verdik. Eğer bu borçlanmaya izin verilseydi, önümüzdeki dönemlerde Şişli halkı çok daha zor durumlarla karşı karşıya kalacaktı” ifadesini kullandı.

Kıdem tazminatını ödeyemedi

Geçtiğimiz günlerde Şişli Belediyesi’nin olağanüstü toplantı yaptığını ve 20 milyon TL’lik yeni bir borçlanma isteğinde bulunduğunu ifade eden Günday, “Şişli Belediyesi’nde kasa boşaldığı için emekli olacak personelin kıdem tazminatı dahi ödenemedi. Oy birliğiyle bu borçlanmaya izin verdik ve personelin emekli olması için yolu açtık” şeklinde konuştu.

Koltuğa bile haciz gelmişti

Şişli Belediyesi’nde skandallar bununla sınırlı değil.Şişli Belediyesi, İnşaat şirketine olan yarım milyonluk borcunu ödemeyince belediyeye icra geldi. Makam masası ve koltuğu ile binadaki 20 bilgisayara haciz konuldu. Giderlerini karşılayamayan belediye işçilerin maaşını 3 ay ödeyemedi. Bunun üzerine belediye çalışanları başkanlık binası önünde eylem düzenledi. İşçiler iş bırakma eylemi yapınca Şişli’de çöp dağları oluştu, vatandaşın sokağa bıraktığı çöpler günlerce toplanmadı.

(Yeni Şafak)

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 07:34

YORUM YAZ

 • BİN NASİATAN İYİDİR BİR MUSUBETHAZRETİMUSANIN NAMJÖR YAHUDİLERİGİBİLER BİN NASİATAN İYİDİR BİR MUSUBETHAZRETİMUSANIN NAMJÖR YAHUDİLERİGİBİLER 28 gün önce
  millet aç gözlü belediye hırsız olunca kazığı tüm şişli yer
 • hizipsavarhizipsavar28 gün önce
  en mal seçmen bu chp de. resmen deve kuşu bunlar kafa kumda zannediyorlar ki her şey çok güzel. takım tutar gini parti tumasalar. dürüst olun kaç kişi şişliyi chp ye verir. pardon duyamadımsıfır mı dediniz.
 • Eren Eren 28 gün önce
  Hizmette sınır yok
 • metinmetin28 gün önce
  aslında çok iyi oldu inşaallah her yerde aynısını yaparlar.bu ülkede chp nin zobalığını diktatörlüğünü duymayan varmı aynı bu chp yi destekleyenlerin onlardan şikayet etmesi çok ayıptır.kim bilerek yılanları baş üstünde tutarsa sonra yılan ısırmasından şikayet ederse çok ahmaktır.
 • ihsanihsan28 gün önce
  daha neler olacak chp rezil olacak
 • Sözde müslüman larSözde müslüman lar28 gün önce
  Galiba batan sadece CHP belediyeleri değil, hükümette de bir sorunlar var gibi, belki de batmış. Yurt dışından gelen gurbetçiler telefon bildirimi için 1500 TL, askerlik desen yüzde 150artış, emeklilik zaten kaldırılıyor. Ak parti yurtdışında oy oranı yüzde 70 e yakın, böyle giderse ancak yüzde 30 alırlar belki o bile zor.
 • ................28 gün önce
  HADİ BAKALIM ATIP TUTMAK KOLAY...HER ŞEY GÜZEL OLACAK MIŞŞŞŞ..İMAMOĞLUNUN KAPISINI ÇAL...BÜYÜKŞEHİRDE PARA ÇOK...
 • AdanalıAdanalı28 gün önce
  İyidir böyle Herşey Çok daha çok güzel olacaaaak.
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc28 gün önce
  Ziniyet diyorki,üstümüze sıçsanızda,sokakları çöp dağları yapsanızda,heryer kanalizasyon koksada, belediye batsada, ülkeyi satsada, vatana ihanet etsede, teröristler ile birlik olsada ...vs Biz yine "CHP deriz" diyorlar. ADAMLARDAKİ BAĞLILIĞA BAK! AKPARTİ TABANI BİR HATA GÖRSE Kİ BİZ BUNLARA AHMAKLAR DİYORUZ.(İSTANBUL'U BİLE CHP'YE VERDİLER)İKİ ZIT KUTUP İKİSİNİN TABANININ BAĞLILIĞI! REİSE UYARI! BU HALKA GÜVENME KENDİ MENFAATİ İÇİN İSTANBULU SATAN YARIN SENİDE SATAR HAKKA GÜVEN ONUN RIZASINI ESAS TUT! O SANA SEVDİKLERİNİ YOLLAR ETRAFINA PERVANE EDER! BU İSLÂM ALEMİNE HİZMET NOKTASINDA BİR İKEN BİNLER MİLYONLAR OLURSUN!
 • Dadaş Dadaş 28 gün önce
  Desene şişliyi şişlediler fark etmez CHP zihniyeti bu parklarda köpek pisliğini koyacakları poşet oldumu yeter çok mutlu oluyorlar
 • abdullahabdullah28 gün önce
  Şişli halkına ve kamuya ait 60-70 milyonla Kanadaya kaçan İnönünün Belediyedeki danışmanı ve sekreterinin verdiği zarar ne olacak???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019