CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim?

CHP ile İYİ Parti ittifak konusunda anlaştı. Buna göre, CHP İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkaracak, İYİ Parti ise destekleyecek. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi olurken, CHP İzmir belediye başkan adayı açıklandı mı? CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları 2019 ne zaman açıklanacak? İzmir CHP belediye başkan adayları kim? soruları sorulmaya devam ediyor. İşte CHP'nin muhtemel İzmir belediye başkan adayları

22 Ocak 2019 Salı 09:30
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim?

CHP ile İYİ Parti ittifak konusunda anlaştı. Buna göre, CHP İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkaracak, İYİ Parti ise destekleyecek. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi olurken, CHP İzmir belediye başkan adayı açıklandı mı? CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları 2019 ne zaman açıklanacak? İzmir CHP belediye başkan adayları kim? soruları sorulmaya devam ediyor. İşte CHP'nin muhtemel İzmir belediye başkan adayları

CHP ile İYİ Parti yerel seçimlerde ittifakta anlaştı. İttifak çerçevesine göre, İYİ Parti İstanbul, Ankara ve İzmir'de CHP'nin adayını destekleyecek. Buna karşılık CHP de Trabzon, Balıkesir, Manisa ve Denizli'de İYİ Parti'nin adayını destekleyecek. Bu karar sonrasında, CHP seçmeni CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak? sorusu daha fazla sorulmaya başlandı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş olurken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kendi kalesi olarak bilinen İzmir’de her zaman olduğu gibi 2019 yere seçimlerde kazanmak istiyor. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında bulunmayan  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklaması üzerine CHP İzmir adayı kim olacağı merak ediliyordu. AK Parti ve MHP, yerel seçimlerde yeniden ittifak yapmak için anlaştı. AK Parti ile MHP’nin ittifak yapacağı illerin başında İzmir geliyor. MHP destekli AK Parti izmir belediye başkan adayı Nihat Zeybekçi oldu.

CHP İzmir ilçe belediye başkan adayları 2019

CHP İzmir Kemalpaşa belediye başkan adayı Rıdvan Karakayalı

CHP izmir Aliağabelediye başkan adayı Özcan Durmaz

CHP İzmir Kınık belediye başkan adayı Ahmet Özkan 

CHP İzmir Ödemiş belediye başkan adayı Muhittin Cumhur Şener

CHP İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı ne zaman belli olacak?

CHP Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Bozbey, CHP Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkan adayı Ali Öztunç CHP Van Büyükşehir belediye başkan adayı Nurettin Beyaz ve CHP Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Vahap Seçer oldu. CHP İzmir belediye başkan adayları 2019ne zaman açıklanacak? sorusu cevabını buldu.

CHP Parti Meclisi (PM) 16 Ocak çarşamba günü yerel seçim gündemiyle toplanacak. CHP'de yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar 5 PM toplantısı yapıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen PM'lerde bugüne kadar toplamda 437'si ilçe, 150'si de belde, 43'ü il olmak üzere 630 belediye başkan adayı belirlendi. CHP'de gelecek PM ise çarşamba günü toplanacak. Çarşamba günü saat 14.00'te toplanacağı belirtilen PM'de çok sayıda belediye başkanının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayının da açıklanması bekleniyor.

CHP İzmir belediye başkan adayları kim olacak?

 Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, İzmir’de kimi gösterecek merak konusu olurken, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ismi ön planda olsa da, AK Parti'nin adayı Nihat Zeybekçi'nin açıklanmasından sonra CHP kanadında ise Alaattin Yüksel’in CHP İzmir belediye başkan aday adaylığında bulunması CHP İzmir belediye başkan adayı Alaattin Yüksel mi sorusu sorulmaya başlandı. CHP İzmir eski il bakanı ve CHP eski milletvekili de olan Alaattin Yüksel CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı mı sorularını da beraberinde getirdi.

Tunç Soyer kimdir?

Tunç Soyer kimdir?

1959 yılında Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’ni ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni iyi dereceyle bitirdi. İsviçre Webster Kolej’de “Uluslararası İlişkiler” alanında yüksek lisans yaptı. 

Üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve rejisör asistanı, Türk Haberler Ajansı’nda da muhabir olarak çalıştı. Eğitimini tamamladıktan sonra ,5 yıl boyunca turizm sektöründe görev yaptı. Aralarında Özdere Sultan Otel ve Gümüldür Denizatı Otel’in bulunduğu 7 tesisin genel müdürlüğünü yürütürken, kurduğu aile şirketiyle bir turizm yatırımı yapmaya karar verdi. 1991 yılında Sığacık’ta Teos (Fransız)Tatil Köyü’nü işletmeye açtı ve 9 yıl boyunca yönetti.2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Yüksek Lisans Programı’na katıldı ve AB Eğitim programlarından “COMENIUS” üzerine bir tez yazdı. Avrupa Birliği’nden İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar konusunda hazırladığı raporu, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı, Ahmet Piriştina’ya sundu. Başkanın teklifi üzerine, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu’na da danışmanlık yaptı. 

İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 2006'da Bakanlar Kurulu tarafından kurulan EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği’ne atandı. 20 milyon Avroluk bir bütçenin kullanıldığı 3 yıllık adaylık sürecinde, uluslararası kuruluşların yanı sıra devlet kurumları ve bakanlıklarla olan ilişkilerini geliştirdi. Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Seferihisar Belediye Başkanlığı’nı sürdürüyor. Evli ve iki kız çocuk babası olan Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, Bademler İlköğretim Okulu’nda matematik öğretmeni olarak görev yapıyor. Tunç Soyer, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.


Alaattin Yüksel kimdir?

Alaattin Yüksel, 25 Aralık 1950’de Manisa Alaşehir’de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Emine'dir. 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi İktisadi İşletme Bölümünü bitirdi. Otomotiv, sigorta ve dayanıksız tüketim sektörlerinde faaliyet yürüten kendi işletmelerinde yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Öğrenciliği döneminde 68 Hareketi içinde yer aldı ve 1972’de CHP’ye kaydolarak aktif siyasete girdi. CHP Salihli Gençlik Kollarında ve İlçe Yönetim Kurulunda görev yaparak 1977’de Manisa İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. 1980 darbesiyle sona eren bu görevinin ardından 1989 yılında Salihli Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.1995’te CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyeliği, 1999’da ise İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

2001 ve 2003 yıllarında, iki dönem üst üste CHP İzmir İl Başkanlığını kazanarak görevini yürüttü. 2002 Genel Seçimlerinde İzmir’deki 26 milletvekilliğinden 16’sını kazanırken, 2004 yerel seçimlerinde ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı da dâhil olmak üzere merkezdeki 10 belediye başkanlığından 8’ini kazandı.

22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılan Olağanüstü Kurultayda CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu’nda da yer alarak, önce Yerel Yönetimlerden daha sonra Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde CHP’den İzmir milletvekilli seçildi. Alaattin Yüksel evli ve 3 çocuk babasıdır.

İzmir 2014 yerel seçim sonuçları

CHP adayı  Aziz Kocaoğlu % 49.6

AK Parti adayı Binali Yıldırım % 35.9

MHP adayı Murat Taşer % 8

İzmir 24 Haziran seçim sonuçları

CHP % 41.3

AK Parti 28,7

HDP % 11.5

İYİ Parti 10.9

MHP % 6,3 

İzmir AK Parti ilçe belediye başkan adayları 2019 listesi

MHP belediye başkan adayları 2019 listesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ocak 2019 Salı 09:30

YORUM YAZ

  • IzmirIzmir12 gün önce
    Biran önce başkan adayı açıklansın ilçelerde chp
  • Izmir Izmir 15 gün önce
    İzmir ve ilçelerini biran önce açıklansın chp

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019