Cezaevinde hafız oldu

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir mahkûm, Ramazan ayında hafız oldu.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:18
Cezaevinde hafız oldu

 Ebubekir Bilgin 

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir mahkûmun hayatı değişti. Her şey Kader Mahkûmları Derneği’nin cezaevine içinde Kur’an-ı Kerim, seccade, tesbih ve dini kitaplardan oluşan koliler göndermesiyle başladı. Kolilerin gelmesiyle cezaevinde, “Kuran-ı Kerim’i Öğrenme Kursu” açıldı. Önceleri Kur’an-ı Kerim’in harflerini dahi bilmeyen hükümlü, kurs sayesinde kutsal kitabın tamamını ezberlemeyi başardı. Hafız olmayı başaran cezaevi hükümlüsü, “Kim derdi ki, cezaevi benim Rabbimle buluşma noktam olacaktı? Şerre hayrı gizleyen, emrini önce zihnime sonra gönlüme nakşeden Rabbime sonsuz şükürler olsun” açıklamasında bulundu.

Ramazan ayında hafız olan hükümlü için cezaevinde “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. Cübbesini ise, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen giydirdi. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, 3 hükümlünün daha hafızlık için çalıştığını söyleyerek, “Bugün bir tanesinin icazet törenini gerçekleştireceğiz, inşallah en yakın zamanda ikincisini ve sıra diğerleri olacak” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:18

YORUM YAZ

  • cengiz akcengiz ak1 ay önce
    ALLAHIM SEN AFFET BİZ ÖZGÜRKEN KUR7AN7I KERİM OKUYAMIYORUZ ,SENİN KULLARINA RAHMETİN MERHAMETİN LÜTFUN NE BÜYÜKanlayana büyük ibret var bu haberde

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019