• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cezaevinde bizzat gördü! Atilla Sertel’den Çetin Doğan itirafı

Yeniakit Publisher
2022-06-22 12:00:00 -
Cezaevinde bizzat gördü! Atilla Sertel’den Çetin Doğan itirafı

28 Şubat Davası nedeniyle tutuklu bulunan Çetin Doğan’ın adli tıp ve ardından cezaevine götürülmesi sürecinde ağır hasta olduğu iddiasıyla yaygara kopartan sol medya, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in itirafıyla dumura uğradı.

28 Şubat Davasından tutuklu Çetin Doğan’ın adli tıp ve cezaevine götürüldüğü süreçte Doğan’ın ağır hasta olduğunu söyleyerek yaygara kopartan sol medyaya darbe kendi mahallelerinden geldi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in itiraf gibi sözleri gerçeği gözler önüne serdi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel 28 Şubat Davası nedeniyle İzmir’in Buca ilçesi Kırıklar’da tutuklu bulunan İzmir 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ı ziyaret etti.

Doğan’ın sağlığı yerinde

Sertel, Çetin Doğan’ı da ziyaret ettiğini ifade ederken onun sağlığının ve bilincinin yerinde olduğunu fakat yaşının ileri yaş olmasına rağmen koşullar nedeniyle sıkıntı çektiğini dile getirdi. Doğan’ın kitap okuyabildiğini, günlük yaşamını sürdürebildiğini anlatan Sertel, Adalet Bakanlığı’nın komutanların durumunu doğrudan cezaevi yönetimine sorarak öğrenebileceğini de vurguladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harbi

Bu nursuz görevdeyken birliklere yeni gelen askerlere bunun ve diğer darbeci hainlerin isimlerini ezberletiyorlardı. İnsanlar mahalle muhtarının adını bilmezken bunların isimlerini rütbe görevlerini su gibi ezberden söylemek zorunda bırakılıyor du. Çok şükür hepsi cezasını buldu artık eski Türkiye yok. Sayın cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürler hürmetler ederiz.

Vehbi

Çağlar gardaş, bunlar giydikleri şerefli elbise ve verilen rütbelere ihanet ettikleri için ceza aldılar, M. Kamal ve M. İsmet gibi yunan dostu, abd. ve siyonistlerin dostu oldukları için sevinmezler ancak üzülürler.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23