• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çekirdekleri hazırlayın kavga başlıyor! Maçoğlu CHP’ye çattı: “Kadıköy’ü ranta kapatacağız”

Yeniakit Publisher
2024-02-25 22:45:00 - 2024-02-25 23:29:19
Çekirdekleri hazırlayın kavga başlıyor! Maçoğlu CHP’ye çattı: "Kadıköy’ü ranta kapatacağız"

Türkiye'nin "Komünist başkan" diye tanıdığı Kadıköy Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, CHP'li eski yoldaşlarını kızdıracak ifadeler kullandı.

Kadıköy ilçesine adaylığını açıkladığı andan itibaren, kendisini destekleyen CHP medyasının bir anda istenmeyen adam ilan ettiği Komünist Maçoğlu, CHP'lileri kızdıracak ifadeler kullandı.

TKP'nin Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenledği tanıtım toplantısında konuşan Maçoğlu, mevcut CHP'li Kadıköy Belediyesi'ni rantçılıkla suçladı. Mehmet Maçoğlu, "Haftalardır sokaklarda, sizlerle bir aradayız. Kadıköy’ü ranta kapatıp, halka açacağız. Herkes bunu böyle bilsin." dedi.

Konuşmasının devamında, "Her gün deprem korkusuyla uyanıyoruz, toplanılacak yeşil alan yok. Eksiklerimizi mutlaka tamamlayacağız." ifadeleriyle CHP'ye eleştirilerini sürdüren Maçoğlu, "Konut kooperatifleriyle, yerinde dönüşümle, kamucu bir yaklaşımla Kadıköy’ü yeniden kuracağız, ama komşu kültürümüzden, mahalle kültürümüzden hiçbir şey kaybetmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Maçoğlu'nun açıklamalarından sonra gözler 2024 seçimi için aday gösterilmeyen CHP'li mevcut Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nın vereceği tepkiye çevrildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

Maço abi sana bu CHP Kadıköyün rantını yedirirmi zannediyorsun asla yedirmezler bak şimdi sana neler söyleyecekler ha bir de fazla sallamasan diyorum çünkü Kadiköyde bir sürü toplanma alanı var en belirgin ve büyüğü Göztepe parkı tabii sen Kadıköyü nerden bilebilirsinki.

Nazim Arat

Tunceliyi batırdın borçlar ile. Bu seçimin dem tip ve tkp toplumda ne kadar karşılığı var gorecegiz. Fondas medya bunlari sürekli cila parlat yapiyor cunku
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23