Kadıköy metrosunda çarşaflı kadına çirkin saldırı düzenlendi

İstanbul ilimizdeki Kayışdağı'nda bir devlet kurumunda temizlik görevlisi olarak çalışan ve çarşaf giyindiği öğrenilen Kerime P. işe gitmek üzere bindiği Kadıköy metrosunda kıyafetinden dolayı hakretlere maruz kaldı. Saldırganın kimliğini belirleyen polis, her yerde bu ahlaksızları arıyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 14:07
Kadıköy metrosunda çarşaflı kadına çirkin saldırı düzenlendi

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki Kadıköy metrosunda, bir devlet kurumunda temizlik görevlisi olarak görev yapan 36 yaşındaki Kerime P., nefret söylemine maruz kalarak, darp edilmekten son anda kurtuldu. Çarşaf giyindiği için saldırıya uğradığı belirlenen Kerime P., tüm yaşadıklarını Yeni Şafak'a anlattı.

Saldırının şokunu hala atlamadığını belirten Kerime P., "Pazartesi günü işe gitmek üzere sabah 6.45 civarı Tavşantepe istasyonundan metroya bindim ve 7.15 gibi Bostancı durağında indim. 1 nolu çıkış kapısından çıkmak için asansörü beklemeye başladım. Asansör geldi ve herkes inmeye başladı. Sırt çantalı ve 30-35 yaşlarında olduğunu düşündüğüm şahısta indi ve sağ tarafta beklemeye başladı. Ben asansöre binmek için hareket ettiğim anda yanıma gelerek yüzüme tükürdü. Tükürüğü kıyafetime bulaştı ve bana hitaben 'Allah sizin belanızı versin, sizin gibi yobazlar yüzünden…' diyerek küfürler etti" ifadesini kullandı.

"BAŞÖRTÜMÜ AÇACAK DİYE ÇOK KORKTUM"

Saldırının ardından çok korktuğunu anlatan Kerime P., "Başörtüme dokunacağımdan korktuğum için daha fazla ne söylediğini çok hatırlamıyorum. Sonra hızlıca asansöre attım kendimi. Ben içerideyken kapı kapandı ve asansör yukarı çıkarken asansörün camlı olması nedeniyle ben şahsı görüyordum. Hala bağırmaya devam ediyordu. Asansöre binip çıkmasaydım, şahıs beni darp edebilirdi. Tavrı ve sözleri nefret içerikliydi. Yukarı çıkınca çok korktum ve ne yapacağımı bilemedim. Otobüse binip işyerine gittim, psikolojim altüst oldu. Eşimi aradım hemen ve elim ayağım titreyerek olayı anlattım. Eşim polise neden gitmedin diye sordu ve hemen karakola gittik. Benim kıyafetim ve inanışımdan dolayı bana hakaret eden ve yüzüme tüküren saldırgandan şikayetçi oldum" şeklinde konuştu.

POLİS SALDIRGANI TESPİT ETTİ

Bostancı Balaban Polis Merkezi Amirliğine yapılan şikayetin ardından yapılan ilk çalışmalarda, metrodaki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Saldırganın kimliğini tespit eden polis, her yerde şüpheliyi aramaya başladı.

(Yeni Şafak)

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 14:07

YORUM YAZ

 • KartalKartal9 ay önce
  ...herif
 • Osmanlı Kadını Osmanlı Kadını 9 ay önce
  Tükürüğünde boğul. .............................................................. terbiyem müsade etmiyor daha fazlasına!!!!!
 • MardinliMardinli9 ay önce
  Müslüman milletimiz çanakkalede hasan kalede.Aziz islam dini yüceltmek için gece gündüz Allah için cihad ettiler.Şehid oldular islam dini ayaklar altında düşmemesi için fransa kafirleri karşı sütçü imam müslümanların izzetleri ayaklar altında düşmemesi için cihad ettiler.Ama maalesef turkiyede fransa avrupa picleri aramızda dolaşıyorlar.Ve mazlum müslümanlara hakaret ediyorlar bu ve bunun gibi olanlar yakalanıp omur boyu ceza evinde olursa adalet yerini bulacaktı.Ama maalesef turkiyede böyle bir adalet yoktur.Turkiyenin adaleti müslümanlara karşıdır.Dinsizlere karşı değil.Hak ve adalet olursa böyle dinsizler içerde olmaları gerekir selam ve dua ile
 • maraşlımaraşlı9 ay önce
  Ulan şerefsiz bende senin tipine tüküreyim alagavat , sanane ulan herkes nasıl ister giyinir. Bakalım ikiyüzlü kokoş takımı bu saldırıya ne diyecek,
 • İbrahimİbrahim9 ay önce
  BACIM TEBRİK EDERİM SENİ.SEVGİLİ RESULULLAH(A.S.)'IN YOLUNDASIN.O DA ÇOK ZOR ANLAR YAŞADI.YOLUNA SAHİP ÇIK.BOŞVER İTLER HAVLASIN :)
 • Sütçü İmamın askerleriSütçü İmamın askerleri9 ay önce
  Memlekette 2 tane çarşaflı kadın kalmış, onu da imkan bulsalar parçlayacaklar! Şu alçkalığa Sütçü İmam şahit olsa; "biz bunun için mi vatanı kurtardık" der ve hepimizi kurşun manyağı yapardı!

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018