Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 19 Mayıs’ın 100. yılını yayınladığı mesajla kutladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919’un 100.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:15
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 19 Mayıs’ın 100. yılını yayınladığı mesajla kutladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılını kutlayan bir mesaj yayımladı.


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ‘karanlığın sonu’ diye nitelediği 19 Mayıs 1919 bağımsızlık mücadelesinin başlamasının 100. Yılını kutladığı mesajı şöyle:


“19 Mayıs Ulusumuzun yeniden doğuş günüdür. Bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak doğum günüdür.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlattığı mücadele sadece Anadolu’nun değil bütün mazlum milletlerin aydınlık ışığıdır. Kurtuluş ve kuruluş mücadelemiz, Cumhuriyet devrimlerimiz insanlığın ortak mirasıdır.


Atatürk’ün ve Cumhuriyetin Çankayası, geçmişine, bağımsızlığın ve Cumhuriyetin bütün değerlerine sahip çıkıyor. Bir ulus ve bir halk kendisini var eden geçmişi, ödenen bedelleri asla unutamaz. Unutursa bağımsızlığın ve aydınlanmanın ışığını kaybeder. Biz ulusal bayramlarımıza sahip çıkmakla birlikte bizi var eden değerlerle yaşamaya devam edeceğiz.


Çankaya Belediyesi taşıdığı tarihi misyonun bilincindedir. Hem çok çalışıyoruz hem de Atatürk’e ve Cumhuriyete yaraşır bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Bizim yolumuz Mustafa Kemal’in yoludur.


Başta bağımsızlığın ve özgürlüğün yüzü Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ulusal Kurtuluş Mücadelesini verenlere, bu ülke uğruna hayatını veren şehitlere, aydınlanma ve bağımsızlık mücadelesinde yitirdiklerimize sonsuz saygı, şükran ve minnetimi sunuyorum. Yüz yıl önce yenilmedik, yüz bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun”.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019