Çanakkale'de 4,3 büyüklüğünde deprem

Çanakkale Ayvacık açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

11 Ekim 2019 Cuma 03:33
Çanakkale'de 4,3 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 02.55'te Çanakkale'ninAyvacık ilçesi açıkları 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Deniz yüzeyinin yaklaşık 28 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Ayvacık ilçesine yaklaşık 25 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 03:33

YORUM YAZ

  • LEventbayLEventbay9 gün önce
    Öztürk adlı yorumcu meslegin nedir yazabilirmisin yoksa bu öngörüden öteye geçmez . Yani ciddiye alınmazsın
  • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM9 gün önce
    Her zaman söylediğim gibi 6 dan büyük deprem olmayacak. Bir yıldır burada iddia ediyorum. Marmara ve burada olan depremler Marmaranın gazını almaya yöneliktir. Sözde bilim adamlarının beklediği 7.4 gibi depremlerin olmayacağı, beklenen BÜYÜK DEPREMİN de 6 dan büyük olmayacağını gösteriyor. Hatırlayın 1999 da 7.4 büyüklüğündeki Marmara depreminden önce kaç tane deprem oldu 4-5.8 arası? Hiçbir tane... 7,4 öncesi bir deprem olmadı. Yani 7.4 depremini tetiklyecek bir deprem olmadı. Bir deprem oldu ve oda 7,4 büyüklüğünde ve ondan sonra Düzce depremini tetikledi 7,2... Yani 7.4 ten daha küçük. Şimdi Marmara ve çevresinde en büyüğü 5.8 olmak üzere bir sürü deprem oldu, halen olmaya devam etmektedir ve gazın çoğu gitti, stresin çoğu boşaldı. Ben demiyorum herkes yatsın. Her zaman olduğu gibi diyorum. Bırakın depremi yarın kıyamet kopacakmış gibi herkes hazırlıklı zaten olmalıdır. Yani biz her zaman çok büyük deprem olacakmış gibi her türlü bilimsel, yapısal ve lojistik v.s önlemi almalıyız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019