Yeni Zelanda'da camiye saldıran teröristten Trump ile ilgili dikkat çeken sözler!

Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 49 Müslüman şehit oldu. Teröristin kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ve manifestosunda ABD Başkan Donald Trump'a da yer verdiği ortaya çıktı.

15 Mart 2019 Cuma 13:57
Yeni Zelanda'da camiye saldıran teröristten Trump ile ilgili dikkat çeken sözler!

İskoç bir aileden gelen ve Avustralya'da doğan Brenton Tarrant isimli teröristin 28 yaşında olduğu belirtildi.

Teröristin kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı.

Trump'tan da bahsetmiş, Breıvık'ten ilham almış

Saldırgan manifestosunda ABD Başkan Donald Trump'a da yer vermiş. Saldırgan her ne kadar Trump'tan ‘yenilenmiş beyaz kimliğinin ve ortak amaçlarının sembolü' olarak bahsetse de, onu siyasi bir lider ve politika belirleyici olarak tanımıyor.

Brenton Tarrant ayrıca, 2011 yılında Norveç'te 77 kişiyi öldüren Anders Behring Breivik'ten ilham aldığını yazmış.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 13:57

YORUM YAZ

 • mevhibe inalmevhibe inal7 gün önce
  Kaos-Akıl tutulması-Bitmeyen savaşlar NeoCon'larınYeni Dünya Düzeni NWO.Proje olduğu söylenen 11 Eylül saldırılarından sonra Irak'ı uydurma mazeretlerle işgal eden NeoCon gurubundan Wolfowitz "Irak'ı işgal etmeseydik, İslam Birliği kurulacaktı" ve "10 yıl içinde Uluslararası sistemi kontrol edemezsek sistemden dışlanırız" demişti!
 • ahmet yükselahmet yüksel8 gün önce
  hristiyanı yahudisi putperesti kısaca küfür ehli tek millet olmuş islamı yok etmek için çalışırken acaba bu günlerin sebebi elinde kur'an Çanakkale geçilmez yapan ecdadımızın kemiklerini sızlatan LAİKLİK diye diye ingilizin emirlerini anayasaya yasalara yazdıran hahambaşı VE PAPA yerinde el öptürürken HİLAFET KALDIRIP İSLAM ALEMİNİ BAŞI KESİK TAVUK HALİNE GETİREN ZİHNİYET DEĞİL Mİ?
 • 145314538 gün önce
  Fetösavar,tebrik ederim seni.Tarihinden uzak tutulan,gerçek tarihi saklanan ve yalan tarihle uyutulan tek millet Türk milletidir.Malumdur herkes bilir,tarihimiz bir tek noktaya sabitlenmiştir,gerisi ise tamamen yalan,sahte ve hainliklerle doludur diye öğretilmiştir !
 • fetösavarfetösavar8 gün önce
  ey Türkler çocuklarınıza tarih öğretin. palavraları bırakın. bak adam hangi savaşımızla kafayı yemiş. bilen anlatan öğreten var mı??? face, twit, mok, püsürük... bomboş hayatınızı böyle adamlar daha da boş hale getirecek...
 • AhmetAhmet8 gün önce
  Teröristiyanlar ve Terörisrailer bir araya geldiler mazlum Müslüman insanları öldürüyorlar Müslümandan başka kim dur der?
 • AlpAlp8 gün önce
  Biz müslümanlar uyuyup, sessiz durup bir kısım dahili kefere sevicilere de devletçefırsat verdiğimiz sürece arkası her ülkede gelecektir.
 • Önce Vatan Önce Vatan 8 gün önce
  İslam Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Mekanları Cennet olsun inşallah. Türkiye olarak yas ilan etmeliyiz ve büğünü islam aleminine alçaksaldırınınyas günü ilan etmeliyiz .Zalimler için yaşasın cehennem
 • ahmetahmet8 gün önce
  HRİSTİYAN TERÖRÜ DE OLABİLİR AMA, DAHA ÇOK SİYONİST DEVLET TERÖRİSTLERİNİN 25 YIL ÖNCEKİ KATLİAMINA DA BENZİOR! :Hz.. İbrahim Camisi Katliamı: 1994 yılı içinde Filistin'de meydana gelen en önemli olaylardan biri el-Halil şehrindeki Hz. İbrahim Camisi'nde gerçekleştirilen katliamdır. 25 Şubat 1994 Cuma günü adı geçen camide Müslümanların sabah namazını kılmakta oldukları bir sırada, Kach adlı yahudi terör örgütüne mensup Barush Goldstein adlı teröristin liderliğindeki bir grup camiye gizlice girerek namaz kılanların üzerine otomatik silahlarla ateş etmeye başladılar. Bu saldırıda 67 Müslüman şehid edildi, 300'e yakın Müslüman da yaralandı. Katliamı gerçekleştiren yahudi teröristler el-Halil yakınlarındaki Kirbât Erba' yahudi yerleşim merkezinden gelmişlerdi. Olaya şahit olanların anlattıklarına göre saldırının bir numaralı sorumlusu olarak bilinen Barush Goldstein saldırıyı tek başına gerçekleştirmemiştir. O sadece tetiğe basmakla meşgul oluyordu. Şarjörünün bitmesi halinde arkasındaki diğer teröristler seri bir şekilde şarjör değiştiriyorlardı. Yine görgü şahitlerinin anlattıklarına göre çok sayıda İsrail askeri katliamın gerçekleşmesinden bir gün önce akşam saatlerinde el-Halil bölgesine sevk edildi. Bu durum katliamın ferdi bir eylem olmadığı, planlı bir şekilde gerçekleştirildiği intibaı veriyordu. Olaydan sonra İsrail askerleri katliamın gerçekleştirildiği Hz. İbrahim camisini kuşatma altına aldılar ve gazetecilerin olay yerine yaklaşmalarına engel oldular. Saldırıyı protesto için cami etrafına toplanan Müslümanların üzerlerine askerlerin ateş etmesi üzerine de ölenler oldu. Bu olaydan sonra Hz. İbrahim Camisi ibadete kapatıldı ve sekiz ay kapalı tutulduktan Kasım 1994 başlarında yeniden açıldı. Ama kapalı tutulduğu süre içinde yapılan değişikliklerle caminin daha önce yahudiler tarafından haksız bir şekilde gasp edilerek sinagoga çevrilen kısmı genişletilip cami kısmı daraltılmak suretiyle adeta katliamı gerçekleştiren yahudi teröristler mükâfatlandırılmış, mazlum Müslümanlar da cezalandırılmıştı. İsrail yönetimi bununla da kalmayarak, Müslümanların ibadet ettiği kısmın değişik yerlerine gizli kameralar, özel gözetim yerleri vs. yerleştirmek suretiyle camiyi adeta bir askeri karakola dönüştürmüştü.
 • murat s.murat s.8 gün önce
  bu şeytan tipliyede yarın deli raporu verirler biter. müslüman kimlikli birisi yapsa 'islami terörist, islami fobi2falan derler..
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  Adam hem müslümana karşı hem Trump'a. Ne ayak bu adam?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019