• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Camiye rezil saldırı! Domuz dışkısı bulunan paketler gönderildi

Yeniakit Publisher
2023-10-30 23:07:00 - 2023-10-31 22:19:00
Camiye rezil saldırı! Domuz dışkısı bulunan paketler gönderildi

Almanya'da bulunan üç camiye; yakılmış Kur'an-ı Kerim sayfaları, domuz eti ve dışkısı bulunan paketler gönderildi.

Almanya’da 3 camiye ırkçı saldırı düzenlendi. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Bochum, Castrop-Rauxel ve Recklinghausen şehirlerinde üç camiye, Türkçe ve Almanca ırkçı tehditlerin, yakılmış Kur'an-ı Kerim sayfaları, domuz eti ve dışkısı bulunan paketler gönderildi.
Söz konusu paketlerin, 27 Ekim’de Castrop-Rauxel Mevlana Camii’ne, 28 Ekim’de Recklinghausen Merkez Camii’ne ve 30 Ekim’de Bochum Merkez Camii’ne posta yoluyla gönderildiği aktarıldı.

“Provokasyonlara karşı her zaman olduğu gibi vakur ve aklıselim duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz”

Saldırıya uğrayan DİTİB camilerinin dernek başkanları, Bochum Merkez'den Adnan Akçay, Castrop-Rauxel Mevlana'dan Kubilay Çorbacı ve Recklinghausen Merkez'den Hayri Yılmaz yaptıkları açıklamada, olaydan büyük bir üzüntü duyduklarını ifade ederek, saldırılarla ilgili polise bilgi verildiğini ve gerekli incelemelerin başlatıldığını belirtti.

Camilere yönelik bu tür saldırıları en sert şekilde kınadıklarını ifade eden başkanlar, cemaati tahriklere kapılmamaları konusunda uyararak, “Provokasyonlara karşı her zaman olduğu gibi vakur ve aklıselim duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Bu iğrenç saldırı bizleri ve komşularımızı derinden üzmüştür. Hem biz hem de cemaatimiz endişe içerisindeyiz. Benzer saldırıların devam etmesi toplumda ciddi kaygılara yol açacaktır. Fail ya da faillerinin bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

asim keskin

bunu almanlarin yaptogina zerre kadar inanmiyorum. Bunu ya pkk lila yada fetöcülerin destekledigi birileri ypar.

SAPIK SİYONİST-NEONAZİ IRKÇILAR KARTVİZİTLERİNİ GÖNDERMİŞ...BİZ ZATEN BİLİYORUZ Kİ SİZİ:))

.................
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23