Bursluluk sınavı sonuçları 2018 11 sınıf

Öğrenci ve veliler devlet bursluluk sınavı olan PYBS 2018 İOKBS sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyordu ki MEB bursluluk sınavı olan İOKBS sınav sonuçlarını meb.gov.tr adreslerinde açıkladı.

19 Temmuz 2018 Perşembe 08:30
Bursluluk sınavı sonuçları 2018 11 sınıf

İOKBS bursluluk sınavına giren 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda okuyan öğrenciler MEB 2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) 3 Haziran’da binlerce öğrencinin katılımıyla yapılmıştı. Öğrenci ve veliler devlet bursluluk sınavı olan PYBS 2018 İOKBS sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyordu ki MEB bursluluk sınavı olan İOKBS sınav sonuçlarını meb.gov.tr adreslerinde açıkladı.

İOKBS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bursluluk sınavı son dakika sonuçları için heyecan dorukta. Devlet parasız yatılılık ve bursluluk sınavı (PYBS) olarak bilinen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı-İOKBS sonuçlarının MEB takvimine göre yarın (18 Temmuz 2018 Çarşamba) açıklanması bekleniyor. Binlerce iokbs sonuçlarını bekleyen öğrencilerin göze MEB PYBS 2018 İOKBS sonuçların açıklanacağı saate çevrildi.  Peki bursluluk (İOKBS) sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflar kapsaında uygulanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 3 Haziran’da binlerce öğrencinin katılımıyla yapılmıştı. MEB İOKBS sınav takvimine göre, PYBS yani İOKBS 2018 sonuçlar ise 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr adreslerinde açıklanacak. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp, onayladıktan ve  dahi mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verebilecek.

 

 

Günün Özeti

Günün Özeti