MİT TIR'ları davasındason dakika kararı

MİT TIR'ları davasındason dakika karar çıktı. Adana'da MİT TIR'larının durdurulması ve ıslak imza davaları sanığı dönemin Jandarma Kriminal Daire Başkanı Burhanettin Cihangiroğlu, Ankara'da gözaltına alındı. Peki Burhanettin Cihangiroğlu kimdir?

13 Temmuz 2018 Cuma 14:44
MİT TIR'ları davasındason dakika kararı

MİT TIR'ları davasında son dakika karar çıktı. MİT TIR'larının durdurulması ve ıslak imza davaları sanığı dönemin Jandarma Kriminal Daire Başkanı Burhanettin Cihangiroğlu, Ankara'da gözaltına alındı. Peki Burhanettin Cihangiroğlu kimdir?

MİT tırları davasında hazırlanan iddianamede, Jandarma Kriminal Daire Başkanı olarak görev yapan Burhanettin Cihangiroğlu'nun, devlet sırrı kapsamındaki MİT tırlarındaki malzemelerle ilgili, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne sunulmak amacıyla hazırlanan 23 Ocak 2014 tarihli uzmanlık raporunu düzenleyen birimin en üst derecede sorumlu amiri olduğu kaydediliyor. Islak imzada kumpas davasının iddianamesinde ise Cihangiroğlu'nun, kamuoyunda 'İrtica ile mücadele eylem planı' olarak bilinen belgedeki ıslak imzanın emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek'e ait olduğu şeklinde uzmanlık raporunu hazırlayan Jandarma Kriminal Dairesi'nin başkanı olduğu belirtiliyor.

BURHANETTİN CİHANGİROĞLU KİMDİR?

2015 Yılında MİT TIRLARI davasında tutuklanan ardından serbest bırakılan Burhanettin Cihangiroğlu Eski Jandarma Kriminal Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Cihangiroğlu'nun daha önce :  "Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal  yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal  veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan ise müebbet hapis cezasına  çarptırılması istenmişti. Kaynak: Burhanettin Cihangiroğlu gözaltına alındı | Burhanettin Cihangiroğlu kimdir? Neden gözaltına alındı.

 

Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 14:44

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018