• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bunu da yaptın ya, yazıklar olsun sana Ali Babacan! Hilal Kaplan, o skandal diyaloğu deşifre etti

Yeniakit Publisher
2023-05-03 15:08:00 - 2023-05-03 20:38:05
Bunu da yaptın ya, yazıklar olsun sana Ali Babacan! Hilal Kaplan, o skandal diyaloğu deşifre etti

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Zonguldak'ta, Ali Babacan, CHP'li Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz arasında yaşanan ilginç diyaloğu köşesine taşıdı.

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Zonguldak'ta, Ali Babacan, CHP'li Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz arasında yaşanan ilginç diyaloğu köşesine taşıdı. 

Kaplan, Babacan'ın maskesini indirdiği yazısında şunları kaydetti:

"Yer Zonguldak. Görüntülerde üç kişi var. Biri Ali Babacan. Diğerleri CHP'li Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz.

İki CHP'li yetkili, "Sayın Bakanım" diye hitap ettikleri Babacan'a tane tane, Filyos'taki Doğalgaz İşleme Tesisi'nin önemini anlatıyorlar.

"1. faz bile günlük 10 milyon metreküp. 2. faz günlük 40 milyon metreküp olacak. Çok kaliteli bir gaz. Rekor bir çalışma yaptılar. İşleme ve depolama tesisleri de açıldı. Bölgeye ekonomik canlılık getirdi. Binden fazla insanımıza iş imkânı doğdu. Zonguldak'ın parlayan yıldızı burası."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Babacan, tüm bu duydukları karşısında ne yapıyor peki? Yanındaki danışmanının kulağına eğilip şöyle diyor: "Kaçta çıkmamız gerekiyor?"

Neden Babacan, Türk milletinin hayrına olan ve rekor sürede başarıyla ilk meyvesini veren bu proje karşısında kayıtsız kaldı dersiniz? Çünkü kendisinin şu açıklamasını kimsenin unutmadığını biliyor:

"Enerji konusunda milleti aldatmayın. Dürüst olun. Hani bizim Karadeniz'deki doğalgaza ne oldu, ben onu merak ediyorum. Nerde bizim bu Karadeniz'deki doğalgaz?"

Babacan'a bizzat CHP'li arkadaşları anlattı, "Al burda" dedi. O da kendi sözleri altında ezilerek dinleyip çıkış kapısının yolunu aradı. 14 Mayıs'ta da olacak olan Allah'ın izniyle budur."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

garip kul

pentagon palyacosu ha bak iste böyle adamin gözüne sokarlar, gödünmü gaz neredeymis; utanmaz yüzsüz arsiz amerikan msalari size bu topraklarda nefes almak bile haram

Alp Tigin

h..nleeer
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23