Gaziantep'te park yeri kavgası kanlı bitti! 4 ölü

Gaziantep'te bir hafta önce park yeri yüzünden çıkan kavgada olaydan aylar öncesinde aynı karede yer alan 3 kardeş ve enişteleri can verdi.

16 Eylül 2019 Pazartesi 13:18
Gaziantep'te park yeri kavgası kanlı bitti! 4 ölü

Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı 75. Yıl Mahallesi’nde 9 Eylül Pazartesi gecesi meydana gelen olayda araç parkı yüzünden çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine 26 yaşındaki Faik Korkmaz, 36 yaşındaki Hüseyin Yıldız ve 27 yaşındaki Adem Yıldız öldürülürken Cengiz Demir, Ayvaz Yakup Demir, Mehmet Korkmaz, Leyla Korkmaz ve Metin Korkmaz yaralanmıştı. Ağır yaralılardan 28 yaşındaki Metin Korkmaz, olaydan 3 gün sonra, 30 yaşındaki Mehmet Korkmaz ise 6 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Güneş Mahallesi’nde aynı binada oturan Mehmet, Metin ve Faik Korkmaz’ın kardeş oldukları, olay günü kız kardeşi Necla ile kocası Hüseyin Yıldız’ı park yeri yüzünden husumetli oldukları komşuları ile barıştırmak amacıyla eniştesinin evinin bulunduğu 75. Yıl Mahallesi’ne gittikleri öğrenildi.

Korkmaz kardeşlerden geriye ise kardeşlerin en büyüğü Mehmet Korkmaz’ın aylar öncesinde eniştesi Hüseyin Yıldız ve kardeşleri ile birlikte çekildiği fotoğraf kaldı. Mehmet Korkmaz, Mart ayında sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta "Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz. Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz" notuyla da eniştesi ve kardeşlerini olan sevgisini dile getirmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2019 Pazartesi 13:18

YORUM YAZ

 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  "Kim bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde EBEDİ kalmak üzere gireceği cehennemdir. Allah ona gazab etmiş, onu LANETLEMİŞ ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır." (Nisa, 4/93)
 • meşemeşe1 ay önce
  DEGERLİKARDEŞLERİMBU SİLAHLARNASILÜLKEMİZEGELDİNASILBUKİŞLER BUSİLAHLARI TEMİN ETTİ BİRDEYİLİKİDEYİL ÇOK İNSANDASİLAHVAREFTEN PÜFTENİÇİN YANİDERLERYACEVİZ KABUGUNU DOLDURMAZDİYEBİRHİÇUGRUNA BU GENCEÇİKİNSANLARI ÖLDÜRÜYORLARBİRDEYİL İKİ DEYİLÜÇ KİŞİ YA,NEDERLERSÖZÜNBİTİTİGİ YER DİYE AYNEN ÖYLE SÖZÜNBİTTİGİYER,RABBİM RAHMETETSİN MEKENLARICENNET OLSUN ARKADA KALANLARADARABBİMSABIRVERSİNİNŞAALLAH, CUMHUR BAŞKANIMZDAN TÜMMİLLET VEKİLLERİNDEN,TÜM SİYASİPARTİLİLERDENEN KISAZAMANDACEZAKANUNLARIYENİDENDÜZENLENMELİENKISAZAMANDAİDAMCEZASININ GELMESİ DİR, BENBİRDAHAKİSECİMEKADAR BUNLAR OLMAZSA ASALA OYKULALANMAYACAN, VEYAKIN CEVREMİNDEOY KULLANMASINI İSTEMİYORUM, ,SEKZEN YAŞINDA BİR KADINI EVİNDEDÖVÜYORLAR TECAVÜZ ETMEK İSTİYORLAR ,BUNU YAPANISAVCISERBES BIRAKIYOR, BASIN VEHALK TEPKİ GÖSTERİNCE SAVCIBEY BU SEFER TUTUKLAMAKARARI VERİP TUTUKLAYIYORBÖYLEADALET OLURMUYABÖYLESAVCI OLURMU YA ,BUOLAY SAVCINIBİR YAKININA OLMUŞ OLSAYDIEGERŞUNDAN BUNDAN DENİLLEREK ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI VERİLİRDİ,EBİRGARİBANOLUNCASUÇLUSERBESBIRAKILIYOR ,
 • Efelerdiyari Efelerdiyari 1 ay önce
  Su testisi su yolunda kirilir. Üc bes kisi bir araya geldimi basimiza mafia kesiliyor. Neyi bölüsemediler. Devletin yolunu herkes kendi mali gibi görmesi cok abes.adam 30 metre kare dükkan kiralamis. 250 metre kareyi zaptdediyor. Zabita denen efendiler ne ise yarar? Ben söyleyim cay icip simit yer, sögüt alti yapar. Zihniyet böyle olursa bu Tür isler herzaman olur..
 • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
  O KADAR ......... VARKİİİ;DELİKANLILIK-HAYA NAMUS HAK GETİRE(((EN GÜZELİ,BAŞKAN-REFARANDUMLA İDAM,,OYLAMASI YAPTIRSIN!
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu1 ay önce
  Katili yakansa ne olacakki iyi halden 3,5 senede çıkar.
 • sukrusukru1 ay önce
  Zannederim karşı taraf silaha sarılmış.İdam gelmediği sürece böyle çok kişi ôldürülür.İnsanlarda yiğitlik,mertlik diye birşey kalmamış.ne kadar kancıklık edersen okadar uzun yaşarsın.Köroğlu boşunamı demiş,tüfek icad oldu mertlik bozuldu.Şimdiki k...ler silahla öldürmeyi mertlik zannediyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019