İşte son 24 Haziran anketi! Millet İttifakı...

Son anket sonuçlarını açıklayan Metropoll Araştırma Başkanı Özer Sencar, diğer anket şirketlerinin aksine Millet İttifakı'nın oylarının arttığını savundu.

14 Haziran 2018 Perşembe 09:00
İşte son 24 Haziran anketi! Millet İttifakı...

Metropoll şirketi yayınladığı son anketinde, CHP'nin oy oranının AK Parti'ye çok yakın olduğunu göstererek muhalefeti motive etmeye çalıştı.

Ankete göre, Millet İttifakı ve HDP'nin bulunduğu muhalefet ile Cumhur İttifakı arasındaki fark azaldı.

Sencar'ın sosyal medya hesabından yayınladığı ankette yer alan sonuçlar şöyle:

Cumhur İttifakı: Yüzde 46.1

Millet İttifakı: Yüzde 35.5

HDP: Yüzde 11.5

Diğer parti: 0.2

Kararsızlar: Yüzde 4.0

Protesto oy: Yüzde 1.1

Cevap yok: Yüzde 1.7

Ankete göre kararsızlar dağıtıldığında sonuç şöyle çıkıyor:

Cumhur İttifakı: Yüzde 49.4

Millet İttifakı: Yüzde 38.1

HDP: Yüzde 12.3

Diğer parti: 0.2

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 09:00

YORUM YAZ

 • osmanosman7 ay önce
  samsunlu kardeşim üilke zaten batıyo sahilde güneş göluklerını çıkart bi ekonomi gözlüklerini tak bir ülkrdr üretim olmadan ülkebatmiştir herkesle kavga bir hukumet napabılırkavgayla savaşla ülke batar
 • YILDIRIM SEYREKYILDIRIM SEYREK7 ay önce
  Seçimden sonraki ilk gün gerçekler ortaya çıkacak. Benim köyümde anket yaparsanız sağcılar % 80 çıkar ama komşu köyde yaparsanız solcular % 80 çıkar.
 • Süleyman AydınSüleyman Aydın7 ay önce
  Maalesef chp yi tanımayan gençler ve madden zayıf bazı ak partililer fire veriyorlar.
 • ErsanErsan7 ay önce
  Akit sayin c.baskaninin ist.mahalle baskanlariyla yaptigi toplantinin video goruntulerinde kazanmamiz garanti degil diyor demek ki size komik gelen anketler dogruymus ates olmayan yerden duman cikmaz
 • samsunlusamsunlu7 ay önce
  arkadaşlar tayyip erdoğan düşerse memleket düşer dış güçlerin dediğini yapmış oluruz sonra eyvah para etmez iyidüşün sonra yandım anaaam demeyelim demedi deme
 • ...........x...........x7 ay önce
  Ya hu bırakın anketleriiiiiiiiiii. İnanmayın anketçilere. Hepsi bol keseden atıyorlar. Bir tanesi tutuyor. Ondan sonra adı, "anketlerde çıktıydı zaten" oluyor. Hepsi aklanıyor. Yok böyle bir şey. Doğrusunu istiyorsanız alın size anket.Halk arasında, içinde yapılan anket sonuçlrına göre; Cumhur İttifakı : % 57, Mlt.İttifakı :%35 işte bu. Yazın bir kenara. Bittiiiiii. Ha Onu da aktarayım. Ak Parti: % 49, CHP: %25, MHP: % 7-8, HDP : %7-8, İP : %7-8 Dİğerleri :%1-3 Saygılarımla.
 • zekizeki7 ay önce
  chp den otlanmış belli bu anketör 24 haziranda utanmıyacakmı insanların yüzünne nasıl bakacak yüzsüz desene
 • mehmet mutafoğlumehmet mutafoğlu7 ay önce
  Parayı veren düdüğü çalıyor! 25.Haziran sabahı bu anketçilerin hepsi yürüttüğü paralar ile yurtdışında keyif çatıyor olacaklar. En az bir hafta milletin içine çıkmazlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019