BM ve Ürdünlü yetkililer bölgesel krizleri görüştü

BM Genel Kurulu Başkanı Maria Fernanda Espinosa Garces ile Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi bölgesel krizleri ve çözüm çabalarını görüşmek üzere başkent Amman'da bir araya geldi

22 Temmuz 2019 Pazartesi 00:25
BM ve Ürdünlü yetkililer bölgesel krizleri görüştü

AMMAN (AA) - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Başkanı Maria Fernanda Espinosa Garces, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile bölgesel krizleri ve çözüm çabalarını görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, BM Genel Kurulu Başkanı Garces ile Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi'nin başkent Amman'da bir araya geldiği belirtildi.

İkilinin, bölgesel gelişmeleri ve bölgedeki krizlerin çözümü noktasındaki çabaları ele aldığı aktarıldı.

Görüşmede, Ürdün ile BM arasındaki iş birliğinin etkinliği ve bunun bölgesel krizlerin sonuçlarıyla başa çıkmanın yanı sıra bölgesel güvenlik ve istikrarın sağlanması üzerindeki etkilerinin önemine vurgu yapıldı.

Safedi ile Garces, Ürdün ile BM arasındaki ortaklığı derinleştirmenin yanı sıra BM Genel Kurulu ile Ürdün arasındaki koordinasyonu artırma çalışmalarına devam edileceğini belirtti.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) gerekli desteğin sağlanmasına karşı çıkan ve barışçıl çabaları sekteye uğratan tehlikeler konusuna yoğunlaşılan görüşmede, Suriye ve mülteci krizinin yanı sıra Yemen ve Libya'daki durum ve terörle mücadele konularının da ele alındığı kaydedildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 00:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ağustos 2019