• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BM Genel Sekreteri Guterres'ten katil İsrail'e tepki

Yeniakit Publisher
2023-11-19 21:21:00 - 2023-11-19 21:24:04
BM Genel Sekreteri Guterres'ten katil İsrail'e tepki

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, son 24 saatte Gazze'de iki BM okuluna saldırı düzenlenmesi karşısında derinden sarsıldığını belirterek, BM tesislerinin dokunulmaz olduğunu vurguladı.

BM Sözcülüğü'nden İsrail'in, BM Yakın Doğu'daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ait iki okula düzenlediği saldırılar hakkında yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, Guterres, yoğun saldırılar arasında binlerce Filistinli sivilin BM tesislerine sığındığını anımsatarak, "Tesislerimizin dokunulmaz olduğunu tekrar teyit ediyorum." ifadesini kullandı.

'BM tesislerine sığınan onlarca kadın ve çocuk öldürüldü'

Guterres, "Gazze'de iki UNRWA okulunun 24 saatten az bir sürede vurulması karşısında derinden sarsıldım. BM tesislerine sığınan, aralarında çocuklar ve kadınların da bulunduğu onlarca insan öldürüldü ve yaralandı." değerlendirmesinde bulundu.

"Savaş her gün aralarında kadınlar ve çocukların da bulunduğu çok fazla ve kabul edilemez boyutta sivil can kaybına yol açıyor. Artık durması gerekiyor." ifadesini kullanan Guterres, insani ateşkes çağrısını yineledi.

Guterres, Katar hükümetine arabuluculuk girişimleri için teşekkürlerini iletti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OMUT

Sen bu teres o zaman BİR AZCIK HASEYTİN ONURUN VARSA İSTİFA ET .

fetösavar

senin çocuğunun da kafasına bomba düşünce tepki gösterirsin... hem de sert olanından... yani şimdiye kadar istifa edip gitmen gerekti.. ya da adam gibi gazzeye gidip hop ulan demeliydin... bundan ötesi komiklik be abi... tepkiye devam, tenekeci... sert tepki sert ses,yumuşak tepki yumuşak ses... teneke işleri iyidir, melodik...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23