Bizans’ın intikamını CHP alıyor

Şovenist hareketlere imza atan CHP’li belediye başkanları yine şaşırtmadı. CHP’den Bilecik Belediye Başkanı seçilen Semih Şahin’in ilk işi, işgal kuvvetlerinin bile yapamayacağı bir cüretle Osmanlı dönemine ait minyatür ve gravürleri kaldırmak oldu.

16 Nisan 2019 Salı 10:12
Bizans’ın intikamını CHP alıyor

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Millete hizmet etmekten ziyade şovenist hareketlere imza atan CHP’li belediye başkanları yine şaşırtmadı. Ucuz hareketlere zaman ayırmaktan esas işlerine odaklanamayan CHP’li belediyeler furyasına Bilecik’te katıldı. CHP’den Bilecik Belediye Başkanı seçilen Semih Şahin’in ilk işi işgal kuvvetlerinin bile yapamayacağı bir cüretle Osmanlı dönemine ait minyatür ve gravürleri kaldırmak oldu. Dünyaya yön veren bir devletin temellerinin atıldığı Bilecik’te ecdadın aziz hatırasına yapılan saygısızlık kamuoyunda büyük tepki çekti. 31 Mart seçimlerinde CHP’ye geçen belediyelerde skandal icraatlara imza atıldı. Uçuk vaatlerle iş başına gelen CHP’li isimler verdikleri sözü çabuk unutarak ideolojilerinin emrine girdi. CHP’den Bilecik Belediye Başkanı seçilen Semih Şahin’in ilk işi belediye çevresindeki Osmanlı dönemine ait minyatürleri ve gravürleri kazıtmak oldu.

CHP hiç değişmiyor!

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ittifak neticesinde fazladan birkaç belediye alan CHP’li isimler ilk icraatlarıyla bu kadar da olmaz dedirtti. Kemalist gürüha şirin görünmek ve bir dahaki seçimlerde daha büyük koltuklara göz kırpmak isteyen CHP’li başkanlar, popülizimde birbiriyle yarışmaya başladı. Halkın hizmet için seçtiği başkanların sadece bir kesime yaranmak için yaptığı komik icraatlar ise vatandaşlara ‘eyvah’ dedirtti. 31 Mart yerel seçimlerinde az bir farkla Bilecik Belediye Başkanı olan CHP’li Semih Şahin’in ilk icraatları, Osmanlı dönemine ait izler taşıyan motifleri belediye binasından sildirmek oldu. Vatandaşlara ilk hizmeti yeni bir tabela yaptırmak olan Şahin, icraatını da görkemli bir törenle açtı. Belediye binasındaki Osmanlı dönemine ait görselleri kaldıracağını da ekleyen Şahin, ecdad düşmanlığında da çığır açtı. 600 yıl boyunca dünyaya adalet ve huzur getirmiş bir devletin temellerinin atıldığı mübarek topraklarda, ecdadın mirasını bile reddeden bir zihniyetin iş başı yapması ise bölge halkını hüzne boğdu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Nisan 2019 Salı 10:12

YORUM YAZ

 • selimselim1 ay önce
  Teşekkürler C H P böyle yaptığın için, Teşekkürler C H P açıktan kin ve düşmanlığın için, biz nerede ise barışçıl kucaklayıcı söylemlere inanmak üzereydik, başörtülü ve hacı dedeler, Eyüp Sultanda Kuran okumalar. Rabbim bana ömrüm boyunca chp ye oy atmayı nasip etmesin amin,amin,amin herşeyi bırakmıştım bana ne siyaset, işine bak derken bu olaylar bana tokat gibi oldu, yeniden aklım başıma geldi. Gördüğünüz göreceğiniz rahmet bu kadar oylar da bukadar.
 • akıbetleri hayır olmasınakıbetleri hayır olmasın1 ay önce
  Osmanlı' nın doğduğu yerdir Bilecik. Orayı Osmanlı düşmanına teslim eden seçmenin Allah belasını versin.
 • erdallerdall1 ay önce
  Minyatur severler, size sesleniyorum.Minyaturlerinizi evinizin salonuna yaptırın.Belediye kamusal bir alandır.
 • HalilHalil1 ay önce
  Belediye tabelesi neTC istiyoruz bilecik belediyesi
 • AdaAda1 ay önce
  Oranın halkı onu istemiş ona görede adam seçmiş müstahak.
 • Muhammed yıldız cevapMuhammed yıldız cevap1 ay önce
  Muhammed yıldız (keşke adın Muhammed Olmazsa) heykel yapmak daha faydalı olsa gerek. Cumhuriyetten beri tek icraatınız.
 • ................1 ay önce
  Bilecik halkına yakışır....
 • ......1 ay önce
  "MUHAMMET YILDIZ" adlı yorumcu sen bir kere milliyetçi falan değilsin. Saf bir kafatasçısın. Dolayısıyla da cehennemdesin. Zaten bunu da bile bile bu durumdasın.Yani cehennemi kabul etmişsin. Çünkü ırkçılık lanetlenmiştir. Bunu bilmeme imkanın yok. Ha, biz Türk milliyetçileri senden çok farklı düşünüyoruz. Bizim milliyetçiliğimiz Türklerin İslamla buluşmasıyla başlar. Gerisi CHP'nin, İYİP'in ilgi alanına girer. Siz de Osmanlı figürlarinin yanına Uygurlarınkini yapın. Yapılmış masrafı ne diye kazıyorsunuz.?!
 • ......1 ay önce
  Eeeee!!!!! Şimdi Müslümanım deyip de CHP'ye oy verenler düşünsünler. Ahirette nasıl hesap verecekler?!
 • jdsld jdsld 1 ay önce
  a. dilipak,ali osman aydın, ve o meşhur kenan aydın gibi yazarlar ayrıca saadet gibi omurgasız müslümanlar oldukçave siz de bunları sorgulamadan kabülleniyorsanız ve türkiyede saadet partisi on kişiden fazla oy alıyorsa size herşey mübahtır. tarih göstermiştir ki müslümanlar adam olmaz. önce hz hüseyini öldürürler sonra yasını tutarlar, şimdi Erdoğanı öldürürler yarın yasını tutarlar vay biz ne yaptık.tam iyi bir müslüman olacam diyorum aklıma kenan aydın , dilipak- ali osman aydın -bide star gazetesinde yazan o kadın ismi neydi başörtülüavukat geliyor kendime yediremiyorum liberal yaşama devam diyorum. size kolay gelsin
 • VeliVeli1 ay önce
  Bunlar Türk değil içimizdeki bizans kırıntıları rum ermeni dönmeleri
 • VeliVeli1 ay önce
  Bunlar Türk değil içimizdeki bizans kırıntıları rum ermeni dönmeleri
 • SelimSelim1 ay önce
  Muhammed Yıldız isimli yorumcu ya geri zekalısın ya anlama sorunun var. Bİlecekte saydığın Türk devletlerinin hangisi yaşadı? Osmanlının kuruluş yeri Bilecek olduğu için Bilecik belediyesinde bunun olması kadar doğal bir şey ne olabilir. Tarihini inkar eden salak bir millet türedi yine CHP sayesinde.
 • huseyn53huseyn531 ay önce
  bölge halkı hüzünlü filan değil, ne istedilerse o oldu..Müşrik ehlinden başka bir şey beklememek gerekir dimi.e kendine müslim diyenler ne yapıyor. dar takım elbiseli züppeler otursunlar ahkam kessinler.halkın derdiyle dert edinmez isen Rabbim Küffar ile elindekileri perişan eder.Hay ve Kayyum olan Allah (c.c) tır.istikameti bozarsan istikametsizler başına bela olur vesselam...
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Yahu kardeşim sizler hala anlamasınız.mı..CHP.. Parti deeeeeeğil bu parti diye Avrupanın kurduğu Türkiyede tarih boyunca devam edecek bir yıkım ve İstikrarsızlık için bir Öğütür bunlar Türkiye Cumhuriyeti kurulalı kaç partı kuruldu adıylaberaber yokolup gitti ama CHP hiç gittimi hayır gitmez bu parti Türkiyenin partisi değil Üst Aklın partisi Üst Aklı yok edebilirimsiniz hayır işte CHP.yide yok edemesiniz hala anşamadınız.mı bir Türkler çok saf bir milletiz çünkü içimizde şeytan yoktur.bunların içinde şeytan vardır....Anladınımi şimdi..Vesselam..
 • Kendi itiraflarıKendi itirafları1 ay önce
  Köhne t.c. yi tutturmak için şanlı osmanlıyı kötülediklerini kendileri itiraf etti zaten
 • biliriz biliriz 1 ay önce
  git bunları seçim kampayansı boyunca ak partiye karalama kampanyası yapan dilipaka anlat.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ1 ay önce
  OSMANLIDA YAŞAMIYORUZ.TÜRKİYEDE YAŞIYORUZ. ORAYA Bİ DUNYA PARA BASIP OSMANLI MİNYATURU YAPMANIN BU MİLLETE Bİ FAYDASI YOK.AYRICA BİZ SADECE OSMANLI DEGİLİZ.BİZ AYRICA SELCUKLU.GAZNELİ.GÖKTURK HUNUZ.UYGURUZ.BİRAZDA ONLARIN MİNYATURLERİNİ DUVARLARA YAPSA KEŞKE AKP Lİ BELEDİYELER.CHP Lİ BELEDİYELER ÖYLE YAPIYOR.BUTUN TURK DUNYASININ DEVLETLERİ DUVARLARA ASILIYOR
 • aliali1 ay önce
  AK partiden çok bu millete bir ders gerekiyordu..umarım dersini alıyorlar
 • Bay BBay B1 ay önce
  Yazık çok yazık bunlar kendi tarihlerini1923 ye başlıyor zannediyor ama bunlarda kabahat yok onlara bu yetkiyi verenler kendilerini sorgulamalı şu memlekete kir çivi bile çakmayan zihniyeti iktidar yapıyor dünya üzerinde sadece kendi geçmişlerine küfreden bir zihniyet vatanı milleti olmayan kendi 6 okuyla çelişen tamamen mandacı bir zihniyet hiç itiraz etmesinler mandacı lar çünkü devletlerini her fırsatta şikayet eden mandacı zihniyet
 • Dedesinden utanan ölsünDedesinden utanan ölsün1 ay önce
  Onun dedesi Osmanlı değil hethalde gavur tohumu olsa gerek
 • şükrüşükrü1 ay önce
  YENİDEN FETHEDERİZ OLUR BİTER MESELA ŞİMDİ SEÇİMDE HİLE YAPAN DÜMDÜKLERİ AYITLARSAK ÖNEMLİ BİR MİKTARI ALT ETMİŞ OLURUZ.
 • Öyle değilÖyle değil1 ay önce
  CHP Bizansın intikamını Osmanlı Devletini yıkarak aldı bile. Ama yetinmiyor. Elde kalanı da yok edip haritadan silmek istiyor. Kurtuluş savaşında süngünün ucuyla alınanı kalemin ucuyla Yunana vermedi mi?
 • aliialii1 ay önce
  put dediğiniz gravürleri mi savunur oldunuz? hiçbir delil olmadan adam karalamaya çalışan başarısız bir iftira haberi. atın yalanı görelim kimler inanacak
 • kaan kaan 1 ay önce
  ben bileciğe yakıştıramadım, içim sızlıyor. yazık. chp nin burayı kazanacağı hiç aklıma gelmezdi. istanbulda ikamet eden biri olarak içim dağlandı. çok yazık...
 • orak çekiçorak çekiç1 ay önce
  bizansın partisi olursan normal değil mi yapılan?
 • Ceyhun Ceyhun 1 ay önce
  Bu yapılanın bir cezası olmalı Bunu şerefli hiç bir Türk kabuledemez Lanet olsun chp'ye ve zihniyetine
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  bu gün için değil ecevit iktidarda olduğunda 1976 veya 77 yıllarda lisede iken iktidar olur olmaz tüm okuldaki TÜRK BÜYÜKLERİNİN TABLOLARINI KALDIRDILAR bunların zihniyeti bu.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Hey gidi Bilecik bizansa sattınız memleketi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019