Seçim 2019 Sayfası

Birileri bu rezalete 'dur' demeli! ‘Tık’la katlet

Bahçelievler’de arkadaşını silahla vuran Muhammet K.’nın (15) ifadesi ortaya çıktı.

10 Kasım 2018 Cumartesi 06:29
Birileri bu rezalete 'dur' demeli! ‘Tık’la katlet

İstanbul Bahçelievler’de arkadaşını silahla vuran Muhammet K.’nın (15) ifadesi ortaya çıktı.

‘Çete gibiydiler’

“Bundan bir hafta önce M. ile çevresindekiler okuldaki herkese yaptığı gibi bana da sataştı. M. ve arkadaşları adeta çete gibiydi. 10-15 kişi, biriyle uğraşıyor ve en küçük bir tartışmada toplanıp onu hırpalıyordu. Olaydan yaklaşık bir hafta önce aynısını bana da yaptılar. Önce M.’nin adını bilmediğim bir arkadaşı bana okul bahçesindeyken omuz attı. Daha sonra da M. gelip omuz attıktan sonra ‘Ne bakıyorsun lan’ dedi. Sonra beni orada yaklaşık on kişi darp ettiler. Maktul de bana vuranlar arasındaydı. Bana tokat attı. Bizi hocalar ayırdı. Doktordan rapor aldım. Muayene oldum. Bu tür olaylar her an olabilir diye silah aldım.

Yaralamak istedim

Facebook’tan bir şahsa ulaşıp 600 TL’ye anlaştık. Telefonumu 1000 TL’ye sattım. Salı günü Bağcılar Kestane Parkı’na giderek parayı elden teslim edip bu şahıstan tüfeği aldım. Ben bu şahsa Facebook’tan pompalı satışı diye bulmuş olduğum bir grup vasıtasıyla ulaştım.
Tüfeği eve götürüp battaniyelerin arasına sakladım. Bu tüfeği alırken maktulü yaralamak veya öldürmek gibi bir düşünceyle almadım. Olay günü okul dağılıp arkadaşım Fikret’le birlikte eve giderken maktulü gördüm. Ben o gün okula gitmemiştim. Okulun önüne öylesine gitmiştim. Yanımdaki tüfeği de öylesine götürmüştüm.

Tüfeği denize attım

Okul dağıldığında tesadüfen maktulü gördüm. Amacım onu yaralamaktı. Bir anda karar vererek tahminen aramızda 20-30 metre mesafe varken bacağına doğru bir el ateş ettim. Sonra yanına yaklaşıp yere doğru iki el ateş ettim. Birden ateş aldı göğsüne geldi. Sonra da olay yerinden kaçarak uzaklaştım. Taksiye bindim. Tüfeği saklamıştım, taksici görmedi. Yeşilköy’e gidip denize attım. Pişmanım.”
Nöbetçi sulh ceza hâkimliği Muhammet K.’yı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 06:29

YORUM YAZ

 • BozkurtBozkurt5 ay önce
  Ya devlet başa ya kuzgun leşe! Bu hükümet ilk geldiği dönemlerde mafyayı bitirmişti i, herkes memnundu. Şimdi tekrar hortladı! Ak parti yaptığı tüm iyi kazanımları kaybetti! Sosyal adalet umrunda bile değil
 • BozkurtBozkurt5 ay önce
  İnternette çok rahat hiçbir sıkıntı olmadan envai çeşit tüfek alabiliyorsunuz. Hiçbir hukuki engel yok. Hükümet insanların silahlanmasına alenen göz yumuyor!
 • UluğbekUluğbek5 ay önce
  Okulun, ailelerin, buna müsade Eden toplumun hiç bir suçu yoktur.Suçlu arıyor istek önce aynaya bakacağız, vebunu en başta medya yapacak
 • HaticeHatice5 ay önce
  Gercekten facebook dediginiz yere girin ne hakaretler hukumete hocalara sonra insanlar resimleri koyup kendilerini teshir etmeler o yuzden kapattim gercekten seytandan beter fitne kol geziyor ayrica bu genclik dizilerinin cukur ve buna benzer dizilerin derhal kontrollu ve sansurlu verilmesi lazim bakin sigara ve icki gozukmesin dediniz cok kisi sigarayi birakti daha bunun gibi ne kadar kotu ornek varsa aza indirgense olaylar aza indirilebilir niye daha cok dini degerlere deger veren hukumet olunca basimizda insanlar azginlasiyor bazi azinlik ustumuze gelecek diye cekingen oluyorlar artik yeter biraz ozgurlukleri kisitlayin ya nasil olsa diktator diyorlar ne fark edecekki
 • UluğbekUluğbek5 ay önce
  İnternet üzerinden silah satışı birilerini maddi anlamda çok rahatsız ediyor her halde gündemden düşmüyor, yoksa silah satışı "balıktır" olta ise o iki gencin ahlaki ve sosyal değerli dir düşünüyorum. Topunbaşkalarının suçuna yaygara kopartıp kendi evlatlarının suçunu örtbas etmeye devam eder ise biri omuz atar gasp eder diğeri kendince tüfek alır ... Ve sonuç ortada . Suçlu kim - tüfeği satan tatbiki, ailelerin, okulu
 • Şeref KazanŞeref Kazan5 ay önce
  Adaleti Devletsağlıyamazsa şahıslar kendi adaletini uygulamaya koyar ... Adaleti onurdan haysiyetden yoksun basiretsiz gece yapıcağı içki alemi için ifadeye saat vererek çağırdığı vatandaşı4 saat kapısında bekletecek kadar aşağılık yaratıkarın elinde katledilmektedir ALLAH soylarını kurutsun.
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Siz facebook gibi sosyal rezaletlerin kaç aileyi dağıttığından , kaç genci yoldan çıkardığını ve daha bir sürü kepazelik örneğide verilir yaptığı tahribatı şeytan veremez. Denetlenmeli yoksa çok insanı yoldan ve dinden çıkarır.
 • Hasan UngorHasan Ungor5 ay önce
  Herhangi bir olay oldugunda bir kisim insanlarin olayi dinimize baglanmasindan ne kadar rahatsizsak, sizinde herhangi bir olay oldugunda konuyu modernlige yada bu ornekte oldugu gibi facebook a baglanamiz ayni bizi rahatsiz ediyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019