• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Birbirlerine düştüler! Teröristbaşı Cilo sahibi ABD'yi Rusya ile tehdit etti

Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ederken ABD'nin bölgeden çekilmesiyle birlikte yalnız kalan terör örgütü PKK/YPG ağır kayıplar verdi. Terör örgütü PKK'nın paravan örgütlerinden SDG'nin sözde komutanı Şahin Cilo, "Bizi yüz üstü bıraktınız" diyerek ABD'yi Rusya ile anlaşmakla tehdit etti.

Yeniakit Publisher
2019-10-13 23:21:00 - 2019-10-13 23:26:01
Birbirlerine düştüler! Teröristbaşı Cilo sahibi ABD'yi Rusya ile tehdit etti

Amerikan televizyonu CNN International’ın haberine göre terör örgütü YPG/PKK’nın sözde komutanlarından Şahin Cilo, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin harekatının ardından ABD’li bir diplomatla görüştü, "Bizi yüz üstü bıraktınız" dedi.

İddiaya göre bu konuşma perşembe günü bir araya gelen terör elebaşılarından Şahin Cilo ile ABD’nin DEAŞ’la Mücadelede Özel Temsilcisi Yardımcısı William Roebuck arasında geçti. CNN’in iddiasına göre Kobani, ABD’li yetkiliye "Bizi sattınız. Bu ahlaksızlık" dedi.

ABD'yi Rusya ile tehdit etti

ABD’nin koltuklarının altındayken sözde ‘kahramanlık’ hikayeleri yazan terörist Cilo, panik halinde ABD’yi tehdit etmiş.  Terörist elebaşı ayrıca Roebuck’a, "Basına gitmemek, Amerika’nın bizi terk ettiğini söylememek, hava sahamızı devralmaları için Rusya’ya ve rejime ait uçakları çağırmamak için iki gündür kendimi zor tutuyorum" demiş. İddiaya göre Şahin Cilo kod adlı terörist ABD’yi "Rusları içeri alırız" diye tehdit etmiş.

CNN’in haberinde ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley’in terör örgütü için "Onları bu noktada aşırı tepki göstermemeleri konusunda teşvik ediyoruz ve bazı diplomatik çözümlere izin vermek için yatıştırmaya çalışıyoruz" dediği öne sürüldü.

Terör örgütü panikte!

Öte yandan DHA’nın haberine göre TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mert

rusyada yüz üstü bırakacak
 • Yanıtla

emekli çavuş

SAHİBİN...NE...İSTERSE...SİZE...ONU...YAPTIRIYOR.....KALKMIŞ.....SAHTE...KÜLHANBEYLİK...YAPIYOR....K.CINIZ'DAKİ....DONUNUZA...KADAR...SAHİPLERİNİZ..VERİYOR....HAVLAYIP....DURMA.....GÖRENDE.....İNSAN...SANIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23