• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bir avuç mücahit, siyonist Biden'ın aklını aldı!

Yeniakit Publisher
2023-10-21 09:49:00 -
Bir avuç mücahit, siyonist Biden'ın aklını aldı!

Terör devleti İsrail'in en büyük destekçisi olan ve kendisinin de siyonist olduğunu açıklayan ABD Başkanı Joe Biden, "Hamas'ın kazanmasına izin veremeyiz" diyerek, Filistin'deki bir avuç mücahidin kendilerini nasıl korkuttuğunu gözler önüne serdi.

ABD Başkanı Joe Biden, "Hamas gibi teröristlerin ve Putin gibi bir tiranın kazanmasına izin veremeyiz" dedi.

Başkan Joe Biden ABD'de televizyonların en çok izlendiği saatte yayınlanan konuşmasında, Ukrayna’nın ve İsrail’in başarılı olmasının sağlanmasının ABD’nin ulusal güvenliği için hayati önem taşıdığını söyledi.

ABD Başkanı, 7 Ekim'de Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırısı ve İsrail'in Gazze'yi hedef almasının ardından bölgeye ziyareti sırasında verdiği mesajları anlattı.

Hamas'ın Filistinlileri temsil etmediğini söyleyen Biden, Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'a ABD'nin Filistinlilerin kendi geleceğini tayin etme hakkına destek vermeye bağlı olduğunu söylediğini belirtti.

Biden, "İsrail'de söylediğim gibi, ne kadar zor olsa da, barıştan vazgeçemeyiz. İki devletli çözümden vazgeçemeyiz. İsrail ve Filistinliler eşit şekilde güvenlik, onur ve barış içinde yaşamayı hak ediyor" dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

ABD Başkanı, İsrail'in roketleri havada etkisiz hale getirmek için kullandığı Demir Kubbe savunma sisteminin "İsrail semalarını korumaya devam etmesinin" sağlanacağını belirtti.

Biden, "Hamas ve Putin farklı tehditleri temsil ediyorlar ama şu yönleri ortak: İkisi de yanı başındaki bir demokrasiyi tamamen yok etmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Biden hem İsrail hem de Ukrayna'ya askeri destek için Kongre'den bütçe talep ederken, bu iki ülkeye desteğin Amerika'nın ulusal güvenliği için önem taşıdığını vurguladı.

Biden, “Bu çatışmaların çok uzakta gibi göründüğünü biliyorum. 'Bu Amerika için neden önemli?' diye sormak doğal. Tarih bize teröristlerin terör için, diktatörler de saldırganlıkları için bir bedel ödemediğinde, onların daha fazla kaos, ölüm ve yıkıma yol açtığını öğretti. Putin’in güç ve Ukrayna’nın kontrolü için iştahını durdurmazsak, kendisini Ukrayna ile sınırlı tutmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Amerika'nın Sesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HII

AĞZINA TÜKÜRDÜĞÜMÜN BUNAK İBLİS SİYONİST TERÖRİST KATİL BIDEN PUŞT'U BİR GÜN DERVAN DÖNER SİZİN GİBİ KATİLLERİDE SIRA GELİR ULAN LAĞIM PİSLİGİ

Gültekin

BIDİN GİBİ DEVLET ADAMLARIN, DEVLET ADAMLIĞI, HAMAS GİBİ BİR BİR ÖRGÜTTEN KORKUP DA, UÇAK GEMİLERİNİ AKDENİZE GÖNDERİYORSA, DEVLET OLARAK, BU AYIP ONLARA YETER.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23