Binali Yıldırım'dan gizli İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesi sonrası ilk açıklama

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ortak yayın öncesi moderatör İsmail Küçükkaya ile CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun bir otelde buluşarak yaptıkları görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

18 Haziran 2019 Salı 13:56
Binali Yıldırım'dan gizli İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesi sonrası ilk açıklama

K Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım Ordulular buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, CHP adayı ile İsmail Küçükkay'nın gizli görüşmesi için şunları söyledi;

"Gizlemeleri felaket"

"Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir.

"Bana görüşme talebi gelmedi"

Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur. Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum.

"Gerçekte ne kadar sürdü cevabını bekliyorum"

İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 13:56

YORUM YAZ

 • Bülent Bülent 29 gün önce
  Akp politika üretemiyor çok yazık, milleti böyle şeyler alakadar etmiyor
 • Mert Mert 29 gün önce
  Sizde tel de görüştüğünüzü söylediniz mi, hem binali beyi yoran bir soru yoktu gücüne giden bir soru vardıysa söylesin
 • ÖNDERÖNDER29 gün önce
  Öküz altında buzağı aramaya devam. Soruları vermeyi murad eden adam neden The Marmara Oteli'ne bizzat kendi gitsin? Kurye mi yok? Kaldı ki her soruya hazırlıklı olmak gerek değil mi? Sorular içinden çıkılamayacak sorular değildi ki. Hangi konuların işleneceği bilgisi her iki tarafa da şu veya bu şekilde zaten bildirilmiş. Bütün sorular doğaçlama cevap verilecek cinsten, aylardır konuştuğumuz şeyler değil miydi? Şuan mağdur olan Ekrem İmamoğlu olduğu için, Ak Parti ne yapıp edip mağdur edebiyatı yapabilmek için suni mağduriyetler üretme gayretinde. Yenileceksen de mertçe yenil, ne bu mızıkçılık Allah aşkına!
 • HamzaHamza29 gün önce
  Bu Belediye Hırsız Başkan adayına OY verecek ve bu Şarlatan Gazeteciye İŞ verecek olanlara YAZIKLAR OLSUN...Utanmıyorsanız ve hala bunları göre göre göz yumacaksanız size ne denir bilmem ki...CHP düştüğün şu duruma bak...
 • Yalan , iftira , hile alın size Chp !Yalan , iftira , hile alın size Chp !29 gün önce
  Chp zihniyeti YALAN TAKLİT ve EZBER üzerine kurulmuş olup yaptıkları ve yapacakları herhangi bir işte YALANA HİLEYE İFTİRAYA sarılmadan yapamazlar !? Yalan , iftira , hile alın size Chp !
 • 12312329 gün önce
  Ya Binali Yıldırım bey sen önce sayıştay raporunu okuyup da zamanında programa katılmayı becer, sonra üzülürsün seni çağırmadıklarına.
 • Ötüken Ötüken 29 gün önce
  „Her sey cok güzel olacak“ slogani bunu demek istiyor: Her sey ABD, AB, Yunanlilar, Ermeniler, PKK/HDP icin cok güzel olacak. Ekrem Imamoglu batinin bir projesidir. Onu Cumhurbaskanligina hazirlayip cennet vatanimizi bölmek ve parcalamak istiyorlar. Tüm vatanseverler IBB seciminde mutlaka AKPyi desteklemeleri gerekiyor. Uyan Türk!!!
 • erol küçük eleeeee cevabenerol küçük eleeeee cevaben29 gün önce
  @erol kucukele Yani bu kadar kör olmana şaşırıcam şaşıramıyorum bu zihniyetinle ancak yazdığın kadarının üstüne çıkamazsın .Moderatör tarafsız olmalıydıbunun hangi tarafını anlamadınböyle şeyler yapılmasa kimse yırtınmak zorunda kalmıycaktı senin tabirinle
 • Herşey güzel değil bunlarla yalan olurHerşey güzel değil bunlarla yalan olur29 gün önce
  Herşeyin güzel olduğu ülkeler var yallah hepiniz oraya biz her şeyin güzel olduğu değil yalansız dolansiz ülkede yaşamak istiyoruz.
 • SamiSami29 gün önce
  Bunlar hiç mi mert olamazlar, bu gizlilik nedir hani bunlar dürüst olacaklardı
 • YİĞİTYİĞİT29 gün önce
  BUNLARYANAR DÖNERbunlarikiyüzlüdençoköte nedersiniz deyin...adamlardakişilikoluşmamış...damarlarındakan yerine YALAN DOLAŞIYOR...
 • MüslümMüslüm29 gün önce
  Binali Bey, tedbirli olmakta faida var. Hemen mevzuya atlamamak gerek.Ben Yenisafak taki haberi ve vidyoyu gördüm. Ciddi birsey yok.Alelade bir güvenlik kaydi. Bu is Koc helikopterleri hikayesine dönebilir.Hani sonra sizinde kiraladiginiz ortaya cikan helikopter.
 • MücahidMücahid29 gün önce
  Erol denen şahıs biz halktan medet umarız sizin gibi hdp , pkk ,fetö itlerinden değil...Herşey daha da güzel olcak inşallah
 • AdnanAdnan29 gün önce
  Doğru herşey çok daha güzel olacak chp kaybedecek chp ülke için milli bir felakettir
 • BozokBozok29 gün önce
  Ilk yorumu yapan ahlaksi erol tersi olsa boylemi yazardin ahlakdiz adam. Zaten ilk soruda sorularin verildigi aleni cikmisti imamoglu hazirlanip gelmisti.Bunlar sonra utanmadan ahlaktan adaletten bahsediyor. Eger bu ulkucu gecinen iyi partililer bagzi seyleri halen gormuyorsa yazik.
 • alaatinalaatin29 gün önce
  akşam danışmanı habertürke bağlandı ilk ben aradım görüşmek için dedi 2. defa da ben aradım binali bey ile de telefonda görüştüler dedi binali yıldırım neden bunları söylemiyor peki?.. ilk binali yıldırımın danışmanları arıyor görüşüyorlar da niye ekrem imamoğlu nun danışmanları ile görüşünce gizli görüşme oluyor?..
 • okurokur29 gün önce
  Sayın Yıldırım görüşmenin herçekte kaç dakika sürdüğüne mi takılıyorsunuz? Diyelim canlı yayında sorulacak soruları vermek istiyorlar Ekrem İmamoğluna. 2-3 dakika bile sürmez bu iş. Bence görüşmenin yalnızca bir adayla yapılması, açıklanmamış olması ve sonradan ortaya çıkması üzerinden gidilmeli. Hala kararsızlar kaldıysa İstanbul'da, kabine revizyonuyla başlayın pazartesi sabah. Ve devam edin teşkilatlara doğru...İstanbul "oyunun" farkında mısın?
 • Osman GENÇOsman GENÇ29 gün önce
  CHP'nin yalan, iftira, çamur politikasından haberi yok mu Sayın Binali YILDIRIMIN? Onların yandaşlarının da öyle. Onlara anlayacağı dilden konuşmak ve sert davranmak gerekir.
 • ServetServet29 gün önce
  Bunlara  güve olmaz defa dahat escillendi.aslınaçekmiş degismezler
 • erol kucukelerol kucukel29 gün önce
  Medet umduklari seye bak:))Akp hic bu kadar zavalli bir duruma dusmemisti.Yirtinsaniz da sonuc degismeyecek.Hersey cok guzel olacak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019