Süleyman Soylu: Binali Ağabey, 28 Şubat benzeri protestoyu hak edecek ne yaptı?

İçişleri Bakanı Soylu, sözde sanatçılara "Binali Ağabey, 28 Şubat benzeri protestoyu hak edecek ne yaptı?" diyerek tepki gösterdi.

19 Mayıs 2019 Pazar 10:17
Süleyman Soylu: Binali Ağabey, 28 Şubat benzeri protestoyu hak edecek ne yaptı?

 Yeni Akit  Ankara 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şimdi hadi ben keskin laflar söyleyen bir adamım, hadi gittim bir yerlere bana birileri bir şey yaptı, protesto etti. Hani olur ‘ettin buldun’ derler bana. Ya Binali Ağabey, kime ne yaptı da geçen akşam gittiği yerde birileri tarafından aynen 28 Şubat sürecinde olduğu gibi hiç yakışık almayan davranışlarla karşı karşıya bıraktınız? Hangi sert sözü, hangi kem sözü söylemiş olabilir? Tam da bundan endişelendiğimi söylemek istiyorum” dedi.

İstanbul’a hizmeti kestiler

Sultangazi’de muhtarlarla bir araya gelen Bakan Soylu, şunları söyledi: “Allah razı olsun millet bize yüzde 52 oy verdi. Ama endişem başka. Endişem şu, İstanbul’un bir siyasi kavga merkezi haline getirilmesi, 23 Haziran’da, onun üzerinden bir uç çıkarılması ve oradan Türkiye’ye bir istikrarsızlık kapısı açılması. Endişem bu. 23 Haziran’da İstanbul’un bir ideolojik kavga merkezi haline getirilmesi. İstanbul’da bu sürecin böyle devam etmesini arzu ederiz biz. Geçmiş dönemlerde İstanbul’a hizmet kesintisini yapanlarla bugün İstanbul’un tekrar bir araya getirilmemesi lazım geldiğini düşünürüz.

Seçimin mağduru Yıldırım’dır

Silivri’deki sahur programında ise, Belediye Başkanlığının CHP’den Cumhur İttifakı’na geçmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Soylu, şunları söyledi: “Türkiye’de bir Çubuk olayı oldu. Sayın Kılıçdaroğlu şehit cenazesine gitti. Yaşanan olaylardan sonra bana söylenmeyen kalmadı, istifaya davet ettiler. Senin koruma amirin koruma kursu almamış hayatı boyunca. Başka işlerle meşgul, belediyede iş takibi yapıyor... Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti, şaibeli bir seçim olarak demokrasi tarihimize yazılmış olacaktı. Bu işin mağduru, 16 bin oyunun başka bir tarafa yazıldığı Binali Yıldırım’dır.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 10:17

YORUM YAZ

  • ahmet yükselahmet yüksel28 gün önce
    sayın akp yönetimi. Siz bu kökü dışardaki entel dantel takımını memnun etmek için TAKSİME OPERA binası yapmaya devam edin.BALO salonunu da ihmal etmeyin.Bizim reisimiz dedik imanla destekledik ....Ne oldu?Avrupa sevdası bu ölümüne millete fransız guruhu mutlu etmek adına yapılan bu milletin değerlerini altüsteden saçma sapan kanunlar yüzünden bu müslüman milleti küstürdünüz.Taksim opera binası mı önemli yoksa soğan patates oyunncusu hırsızları derdest etmemeniz mi? Bir düşünün olmaz mı?
  • ahmet yükselahmet yüksel28 gün önce
    at atlığını it itliğini yapar.eşeğe en taze yoncayı en nefis hoşafı da versen anlamaz sadece anırır.çünkü anırmaktan başka türküsü yoktur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019