'Muhammed bin Selman öldü' iddialarına Suudilerden cevap!

Gece saatlerinde İran basını tarafından ortaya atılan "Suudi veliaht prensi Selman öldü" haberi, Suudi Arabistan tarafından dolaylı yolla yalanlandı.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:36
'Muhammed bin Selman öldü' iddialarına Suudilerden cevap!

İran basını Suudilerin örnek olarak gösterdiği Prens Muhammed bin Selman'ın öldüğünü yazmıştı. Arap istihbaratına dayandırılan haberde Suudi Prens'in geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ve sonrasında drone alarmı olarak açıklanan darbe girişiminde yaralanarak öldüğünü yazdı.

Bu iddia Suudiler tarafından dolaylı olarak yalanlandı.

SELMAN'IN OFİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Ofis Müdürü Bedr el-Asakir, sosyal paylaşım ağı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Birkaç gün önce Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen dostluk görüşmesi devam ediyor." ifadesini kullandı.

Ofis Müdürü Asakir'in Twitter hesabında yayınladığı fotoğrafta, Bin Selman'ın ellerini Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin omzuna koyduğu ve yanlarında Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid görülüyor.

FOTOĞRAF ESKİ İDDİALARI

Veliaht Prens'in ofisinden yayınlanan fotoğrafta her ne kadar ölüm iddialarına ilişikin bir açıklama yapılmasa da, yayınlanan fotoğraf ile Selman'ın hayatta ve hala güçlü olduğu mesajı verilmeye çalışılıyor.

Selman'ın ofisi bu mesajı vermeye çalışırken, sosyal medyada yer alan bazı iddialarda da fotoğrafın eski olduğu belirtiliyor. Konuya ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 10:36

YORUM YAZ

 • Koyu yorumKoyu yorum8 ay önce
  Kopek..gebersin....
 • muhammedmuhammed8 ay önce
  Petrol bittigi zaman amerika bunlarin giydigi fistanlari alir ki...arindan, az kaldi.
 • yazıYORUMyazıYORUM8 ay önce
  Bu güruhu Allah a havale ediyoruz. Rabbim birbirlerine düşürsün kendi başlarını yesinler inşaallah
 • TanerTaner8 ay önce
  İnşAllah zibermiştir zındık.... Lanetulaahi aleyh
 • haydahayda8 ay önce
  şempazeden farkınız varmı lan sizin kafir münafıklar....
 • hakan tekinhakan tekin8 ay önce
  Allah bu fistanlı adamlara akıl, fikir iman, kuran ve izan nasip eylesin amin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019